Obozy żeglarskie

Wakacje są idealnym czasem na obozy żeglarskie, niezależnie od tego czy będzie to już któryś z rzędu, czy dopiero pierwszy w życiu. Każdego roku opływamy całe Mazury wzdłuż i wszerz odkrywając dzikie zakątki w Krainie Wielkich Jezior i smakując żeglarskich atrakcji. Większość członków naszej załogi po przeżyciu wakacyjnych przygód na jachtach – łapie żeglarskiego bakcyla i wraca do nas co rok. Chcesz, aby zwykły na pozór obóz żeglarski stał się najlepszym z wszystkich dotychczasowych wakacyjnych wyjazdów? Dołącz do naszej załogi PuntoVita.

Oferta na Mazurach – wybierz grupę wiekową:

 

Obozy z patentem żeglarskim na Mazurach

Mazurski obóz prowadzony przez Szkołę Żeglarstwa PuntoVita, to gwarancja świetnej zabawy, przeżycia niezapomnianej przygody oraz zdobycia doświadczenia, które jest niezbędne aby zdać egzamin i zdobyć uprawnienia na patent żeglarski.

obóz szkoleniowe na patent żeglarza jachtowego dla młodzieży - mazury
Wędrowny obóz szkoleniowy na patent Żeglarza Jachtowego dla młodzieży (14 dni) »

Uczestnicy: młodzież 14-17 lat
Cena obozu: 3.190 zł/os.

  

rejs szkoleniowy na Mazurach - jachty 7,5 m bez uprawnień
Rejs szkoleniowy na patent Żeglarza Jachtowego dla dorosłych (7 dni) »

Uczestnicy: studenci, dorośli
Cena rejsu: od 1.790 zł – do 2.190 zł/os.

 

Zobacz, co zabrać na obóz żeglarski?

Rejs to atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu, która może przynieść same korzyści.

Kolonie i obozy z PuntoVitą pozwalają:

  • odkryć swoją pasję
  • opłynąć całe Mazury
  • poznać nowych ludzi w realnym świecie
  • nauczyć się dyscypliny i poszanowania dla przyrody
  • odbyć przeróżne kursy i szkolenia żeglarskie w korzystnym stosunku (cena / jakość)
  • oderwać się od smartfona

Rejsy uczą życia. Na każdym obozie żeglarska atmosfera i przygoda gwarantowana! 

Kto chociaż spędził jeden dzień na jachcie, ten wie o czym mowa! Życie na pokładzie jachtu śródlądowego jest inne od codzienności. Przygotowywanie śniadania, kuchnia jachtowa, manewry portowe, sprzęt żeglarski, podziwianie krajobrazu, zabawy na wodzie, nagłe załamania pogody, żerujące ryby wyskakujące nad powierzchnię wody, odkrywanie dzikich miejsc i wysp na Mazurach, wypoczynek przy ognisku + kiełbaski czy zabawy do późnego wieczora.

Dużo by pisać, obozy żeglarskie po prostu trzeba przeżyć! Żagle + Mazury – połączenie idealne!

Decydując się na nasze obozy możesz odbyć patent żeglarza jachtowego i zostać samodzielnym żeglarzem. Nauka żeglowania na obozach jest pozbawiona stresu. 11 letnie doświadczenie pozwoliło nam opracować skuteczny program szkoleniowy. Uczymy poprzez wiele praktycznych zajęć i czynności żeglarskich. Wielu naszych kursantów staję się później Nauczycielami Żeglarstwa PZŻ, dołączając do grona profesjonalnych instruktorów w naszej szkole PuntoVita. Nasza kadra każdego roku szkoli ponad 200 nowych adeptów żeglarstwa. Kto wie, może ten jeden rejs sprawi, że jachting stanie się Twoim sposobem na życie.

Młodzieżowe obozy z patentem żeglarskim pozwalają nabyć lub podnieść zdobyte już umiejętności żeglarskie, pogłębić wiedzę teoretyczną i praktyczną oraz wyćwiczyć wiele manewrów łodzią.

Zarezerwuj obóz żeglarski!

Dołącz do Szkoły Żeglarstwa PuntoVita Najbardziej polecane obozy, kursy, rejsy oraz szkolenia żeglarskie dla młodzieży, dzieci i dorosłych na Mazurach, Bałtyku, Atlantyku, w Chorwacji oraz Hiszpanii. Oferta żeglarska 2023 → First Minute! Zapisz się już dziś gwarantując sobie NAJLEPSZĄ cenę!

Letni obóz żeglarski dla dzieci, młodzieży i studentów

Letnie mazurskie żeglowanie to idealny sposób na udane wakacje dla dzieci i młodzieży. Prowadzimy również wakacyjne rejsy dla studentów i osób dorosłych, które łączymy z kursami żeglarskimi. Obozy organizujemy już od 2009 roku i niezmiennie, jak co roku, cieszą się one ogromną popularnością niezależnie od wieku uczestników.

obozy żeglarskie

Rejsy żeglarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych są zawsze bardzo starannie przygotowywane, nie tylko pod względem ilości atrakcji, ale także, jeśli chodzi o ich poziom merytoryczny. Zatrudniamy tylko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która sprawuje opiekę nad młodzieżą, jak również ją szkoli. Dzięki temu, każdy kto zapisze się na nasz obóz żeglarski poprzez zabawę i rozrywkę pozna wiele praktycznych zasad, które są niezbędne podczas samodzielnych rejsów po Mazurach.

młodzieżowe obozy żeglarskie na Mazurach

Zapraszamy na młodzieżowe obozy z patentem wszystkich, którzy chcieliby poznać smak jachtingu oraz zdobyć w tym zakresie niezbędną wiedzę. Zapraszamy również tych, którzy przygotowują się do egzaminów na patent żeglarza jachtowego i chcą zwiedzić całe Mazury. Nasze obozy to idealny sposób na powtórkę wiedzy teoretycznej oraz przećwiczenie manewrów jachtem w praktyce. Nasze imprezy to żeglarstwo i bezpieczeństwo, które jest naszym priorytetem.  Zapraszamy na wakacje pod żaglami od świtu do zachodu słońca. 

Zarezerwuj obóz żeglarski!

Zadzwoń: 501 177 487

Faq – pytania i odpowiedzi

Chcesz dokonać zapisu na obóz żeglarski z PuntoVitą, ale nie znalazłeś odpowiedzi na jakieś pytanie? Tutaj znajdziesz odpowiedzi. 

Co zabrać na obóz żeglarski?

Niezbędny będzie śpiwór, ubrania przeciwdeszczowe, przynajmniej dwie pary butów na gumowej płaskiej podeszwie, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne oraz czapka chroniącą od zimna i wiatru. Trzeba przygotować się zarówna na upały jak i niskie temperatury oraz deszcz.

Kalosze czasami się przydają, ale nie są niezbędne. Najlepiej sprawdzają się buty do wody, dobre sandały czy crocsy.

Ubrania przeciwdeszczowe są absolutnie konieczne, ale na obóz żeglarski na Mazurach nie potrzeba oryginalnych firmowych (często drogich) sztormiaków! Ubrania mogą być takie same jak na kajaki lub wycieczkę w góry. Koniecznie trzeba pamiętać o spodniach przeciwdeszczowych.

Przydatne bywają również rękawiczki żeglarskie do obsługi lin.

Szczegółowa lista do pobrania: Ekwipunek żeglarski | Co zabrać na obóz żeglarski 

Dla kogo obóz żeglarski?

Na jachtach dobrze czują się osoby ceniące aktywny wypoczynek, samodzielność i współpracę w załodze. Chłopaki i dziewczyny żeglują na równych zasadach. Załogi dobierane są tak, aby różnica wieku między uczestnikami nie wynosiła więcej niż 2 lata.

Załogi są mieszane – na jednym jachcie żeglują i mieszkają chłopaki oraz dziewczyny.

Więcej: Obozy wędrowne dla młodzieży

Czym różni się obóz szkoleniowy od turystycznego?

Obóz szkoleniowy przeznaczony jest dla osób chcących od podstaw nauczyć się żeglować – prowadzone są na nim intensywne zajęcia szkoleniowe i zajęcia teoretyczne.

Obóz turystyczny proponujemy osobom, które mają już patent żeglarski lub takim, które dopiero chcą zobaczyć, czy żeglowanie jest dla nich.

Więcej: Żeglarskie obozy wędrowne

Jakie tworzymy grupy wiekowe na obóz żeglarski?

Szkoleniowy obóz żeglarski przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 14-18 lat.

Turystyczny obóz żeglarski proponujemy w dwóch grupach wiekowych: 11-13 lat oraz 14-18 lat.

Więcej: Patent żeglarski – od ilu lat?

Jaka jest cena obozu żeglarskiego?

Cena obozu wynosi 3.290 zł/os. Zawiera zakwaterowanie na jachcie, pełne wyżywienie (3 pełnowartościowe posiłki przygotowywane na jachtach plus przekąski i przegryzki, produkty na ogniska i grille), opłaty portowe i paliwowe, realizację trasy rejsu i programu szkolenia żeglarskiego oraz opieka doświadczonej kadry (instruktorzy żeglarstwa PZŻ, ratownicy WOPR).

W cenie są też materiały szkoleniowe i promocyjne (koszulka firmową oraz śpiewnik żeglarski), transfer z dworca PKP, PKS w Giżycku na miejsce obozu, ubezpieczenie NNW PZU „Wojażer” 10.000 zł oraz podatek VAT.

Aktualne promocje na stronie: Pakiet zniżek na obozy żeglarskie 

Czy są jakieś koszty dodatkowe?

Opłata za egzamin na patent Żeglarza Jachtowego wynosi 125 zł (z ważną legitymacją szkolną). Wpłaca się ją do komisji egzaminacyjnej – nie do PuntoVity.

Opłata za egzamin możliwa jest tylko gotówką.

Osoby chętne mogą wziąć udział w dodatkowym szkoleniu na patent motorowodny – Sternika Motorowodnego („prawo jazdy” na motorówki). Koszt takiego kursu wynosi 500 zł + 125 zł za dodatkowy egzamin.

Więcej: Dlaczego warto robić patenty motorowodne?

Jak dojechać na obóz żeglarski?

Dojazd pociągiem:

Dogodne połączenia z wielu miast z przesiadką w Olsztynie. Pociągi bezpośrednie jadą do Giżycka m. in z Poznania, Wrocławia i Gdańska. Rozkłady jazdy zmieniają się w sezonie turystycznym.

Dojazd autobusem:

W sezonie turystycznym znajdziemy liczne połączenia autobusowe z Giżyckiem u prywatnych przewoźników. Warto sprawdzić Gigabus z Warszawy.

Transfer z dworca w Giżycku:

Wszystkie osoby, które dotrą do Giżycka na własną rękę (PKP, PKS, BlaBlaCar, etc.), są przez nas bezpłatnie przewożone do naszego portu startowego.

Dojazd samochodem:

Przyjazd samochodem na Mazury z Warszawy trwa około 4,5 godziny, lecz w sezonie turystycznym trzeba liczyć się z utrudnieniami na tej trasie, szczególnie w okolicy samego Giżycka.

Wilkasy koło Giżycka, Przystań Jachtowa AZS Wilkasy, ul. Niegocińska 5 (wjazd od strony portu, płatny parking).

Więcej: Dojazd na obóz żeglarski

Wyżywienie na obozie żeglarskim

Kuchnia na jachcie to tak zwany kambuz – nieduży, ale funkcjonalny aneks, gdzie można sprawnie przygotować posiłek. Podczas rejsów żeglarze gotują samodzielnie pod opieką i nadzorem instruktora.

Świeże zaopatrzenie jest robione, co drugi dzień i dostarczane na obóz. Na wodzie apetyt dopisuje, a więc poza trzema głównymi posiłkami, podczas żeglowania możemy przygotowywać sobie różne przekąski i przegryzki. W trakcie rejsu robimy również ogniska i grille w ramach kolacji.

Menu bazuje na szerokiej liście produktów, które załogi zamawiają według swoich potrzeb (również opcje vege). Pełne wyżywienie wliczone jest w cenę obozu żeglarskiego. O swoich preferencja żywieniowych można powiadomić nas już na etapie rezerwacji w formularzu zgłoszeniowym.

Więcej: Wyżywienie na jachcie

Jak wygląda szkolenie żeglarskie?

80 godzin szkolenia praktycznego to nauka sterowania jachtem pod żaglami oraz na silniku. W każdej załodze szkoli się maksymalnie 6 osób pod kierunkiem instruktora. Szkolenie realizowane jest w trakcie całego rejsu po Mazurach.

Szkolenie teoretyczne obejmuje wykłady z 6 działów: budowa jachtu, ratownictwo, teoria żeglowania, locja, meteorologia i przepisy. Po każdym dziale jest test wewnętrzny, który należy zaliczyć.

Więcej: Szkolenia żeglarskie

Jak wygląda egzamin żeglarski?

Część teoretyczna to kilka manewrów pod żaglami oraz cumowanie jachtu na silniku.

Część teoretyczna obejmuje 75 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru (ABC), z których trzeba uzyskać minimum 65 poprawnych odpowiedzi.

Więcej: Egzamin na patent żeglarza jachtowego

Jakie zniżki na obóz żeglarski?

Zniżki na szkolenia żeglarskie i obozy na Mazurach: 10% rezerwacja do 31 grudnia – FIRST MINUTE!; 5% rezerwacja do 31 stycznia – First Minute; 5% stali klienci; 5% grupy od 3 osób.

Zniżki można łączyć – maksymalna suma zniżek to -10%. Aby skorzystać ze zniżki należy podać kod w formularzu rezerwacji.

Więcej: Pakiet zniżek na obozy żeglarskie

Jak zapewniane jest bezpieczeństwo na jachcie i na lądzie?

Na obozie żeglarskim mamy 1 opiekuna / instruktora na 6 uczestników, którzy cały czas przebywają z załogą na pokładzie jachtu. W trakcie postoju w portach młodzież również jest pod nadzorem kadry (10-13 opiekunów).

Aplikacje radarowe, prognozy pogody z kilku źródeł oraz Mazurski System Ostrzegania, sprawiają, że żeglowanie po Mazurach jest bardzo bezpieczne. W razie potrzeby z każdego miejsca na naszej trasie możemy dotrzeć do brzegu w ciągu ok. 15-20 minut.

Jachty wyposażone są we wszystkie wymagane przepisami środki ratunkowe.

Kąpiele w jeziorze dopuszczalne są tylko i wyłącznie na strzeżonych przez ratowników kąpieliskach – nikt nie skacze z jachtu do wody!

Więcej: Żeglarstwo a bezpieczeństwo na śródlądziu

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

Galeria najlepszych zdjęć z obozów Szkoły PuntoVita

 

Print Friendly, PDF & Email