Egzamin na patent żeglarski

Bardzo wysoka jakość naszych rejsów oraz obozów szkoleniowych pozwoliła nam spełnić wszystkie niezbędne wymagania ministerialne i zarejestrować własny ośrodek egzaminacyjny, gdzie można odbyć kurs i zdać egzamin na patent żeglarski. W związku z tym możemy się pochwalić własną, niezależną Państwową Komisją Egzaminacyjną na patent żeglarza jachtowego.

Dzięki bardzo dobrej znajomości przepisów oraz wymagań egzaminacyjnych jesteśmy w stanie przygotować każdego kandydata do egzaminu tak, aby zdał testy oraz część praktyczną z pełnym powodzeniem. Zdawalność egzaminu na patent Żeglarza Jachtowego w naszej firmie w ostatnich czterech sezonach żeglarskich wyniosła 100%.

Mazurskie kursy na patent żeglarski

Test na patent żeglarski jest integralną częścią obozów oraz rejsów szkoleniowych na Mazurach. Państwowy egzamin  na patent żeglarza jachtowego odbywa się zawsze w ostatni piątek rejsu lub obozu o godzinie 9.30 w naszym porcie macierzystym.

Część teoretyczna:

Do egzaminu może przystąpić każda osoba, która ukończyła 14 lat. Aby zdać pozytywnie egzamin należy zaliczyć dwie części – teoretyczną oraz praktyczną. Część teoretyczna to test jednokrotnego wyboru składający się z 75 pytań z ogólnej wiedzy o żeglarstwie.

testy i egzamin na patent żeglarza jachtowego - część teoretyczna

Część praktyczna:

Obejmuje manewrowanie jachtem na silniku oraz pod żaglami.

Ile kosztuje patent żeglarski?

Koszt zdobycia uprawnień żeglarskich jest różny w zależności od grupy wiekowej. Uczniowie i studenci mają promocyjną zniżkę!

Cena egzaminu na patent żeglarski (żeglarz jachtowy):

  • Uczniowie, studenci (do 26 roku życia): egzamin – cena 125 zł,
    koszt wydania patentu: 25 zł.
  • Pozostali: egzamin – cena 250 zł, koszt wydania patentu: 50 zł.

Podczas rejsu szkoleniowego istnieje również możliwość uzyskania Patentu Sternika Motorowodnego w systemie szkolenia Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego (www.motorowodniacy.org). Koszt kursu motorowodnego to dodatkowe 500zł/os. oraz koszty egzaminacyjne dokładnie jak na Żeglarza Jachtowego (powyżej). 

Ponadto podczas każdej imprezy żeglarskiej organizowanej przez nas można z powodzeniem zdobyć certyfikat sternika motorowodnego w systemie szkolenia Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarskich ISSA (www.issa.com.pl). Koszt wydania certyfikatu sternika motorowodnego ISSA wynosi 350 zł.

Print Friendly, PDF & Email