Rejs jachtem po Wyspach Kanaryjskich 2019

W opinii wielu żeglarzy rejs jachtem po Wyspach Kanaryjskich to żeglarska przygoda życia. Szkoła Żeglarstwa PuntoVita będzie miała okazję przeżyć taką przygodę po raz kolejny razem z Wami. Dołącz do naszej załogi i wypłyń w rejs żeglarski pełen niezapomnianych przygód.

Czas trwania rejsu – Wyspy Kanaryjskie

26 stycznia – 9 lutego 2019 r. – 15 dni – (ferie zimowe woj. mazowieckie, zachodniopomorskie, dolnośląskie, opolskie).

Wszystko w cenie łącznie z przelotem w obie strony IBERIĄ LUB KLM (bagaż w cenie), wyżywienie, porty, paliwo, ubezpieczenie.

Jacht: Beneteau Oceanis 45 (2015 rok)

CENA: 4.890 zł / os.

Rezerwuj

samolot na wyspy kanaryjskieZgłoszenia najpóźniej do 10.09.2018 – musimy zarezerwować bilety lotnicze!!!

Prowadzący:

 • Michał Stępka
 • Krzysztof Osóbka

Kontakt:

 • Michał Stępka
 • Tel.: 501 177 487
 • E-mail: michal@puntovita.pl

Zobacz:

Nasz jacht

nasz jacht wyspy kanaryjskie

Na niezapomnianą przygodę żeglarską zabierze nas nowoczesny jacht Beneteau Oceanis 45:

 • rok produkcji: 2015
 • długość: 13.94 m
 • szerokość: 4.50 m
 • zanurzenie: 2.15 m
 • powierzchnia żagli: 100 m2
 • zbiornik paliwa: 200 litrów
 • zbiornik wody: 570 litrów
 • liczba kabin: 3
 • liczba łazienek: 3

Jacht Beneteau Oceanis 45 w wersji czarterowej z trzema kabinami zapewnia wszechstronność i komfort na morzu. Dzięki układowi wnętrza z trzema przestronnymi kabinami (każda z osobną łazienką) daje na pokładzie wysoki komfort żeglugi dla 8-osobowej załogi.

Wnętrze jest bardzo jasne dzięki dwóm panoramicznym oknom. Przestronny salon wyposażony jest w duży drewniany stół, który można złożyć, aby powstała dwuosobowa koja. Bogato wyposażona kuchnia posiada dwupalnikową kuchenkę gazową, lodówkę, zlew oraz dużo schowków.

Opływowy kadłub ma pogłębione dno, które zapewnia stabilność i zwiększoną przestrzeń wewnątrz.

Zapraszamy na wirtualny spacer po jachcie, zdjęcia i filmy prezentujące Beneteau Oceanis 45 na stronie producenta: http://www.beneteau.com/en/oceanis/oceanis-45

wnętrze jachtu

Rezerwuj

Kogo zapraszamy?

Zapraszamy młodzież szkolną  w wieku od 14 do 18 lat. Nasze morskie rejsy turystyczne dla młodzieży przygotowane są ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb tej grupy wiekowej. Realizowane jest to na płaszczyźnie bezpieczeństwa, opieki oraz programu rejsu.

Na rejsie oprócz doświadczonego kapitana – Michała Stępki – znajduje się opiekun – wychowawca z doświadczeniem żeglarskim oraz pedagogicznym, Krzysztof Osóbka. Wszystkie nasze żeglarskie imprezy morskie dla młodzieży są corocznie pozytywnie opiniowane przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Komfortowy jacht Beneteau Oceanis 45 wyposażony jest w nowoczesne systemy elektroniczne oraz sprzęt zapewniający najwyższy standard bezpieczeństwa. Wyprawa morska jest tak zaplanowana, aby umożliwić naszym uczestnikom zdobycie godzin stażowych na morskie patenty żeglarskie. W trakcie dwutygo-dniowego rejsu będzie to około 100 -120 godzin. Będziemy pływać także w nocy.

W rejsie weźmie udział 8 osób – tyle na ile przewidziany jest jacht. Koje będą dobierane w miarę możliwości.

jacht oceanis 45

Nigdy nie widzieliście jachtu na oczy, ale ciągnie Was na morze? Żaden problem. Nasz nowoczesny morski jacht i doświadczona kadra w łatwy i skuteczny sposób wprowadzi Was w tajniki żeglarstwa i zadba o Wasze bezpieczeństwo na wodzie.

A może pływacie już od lat, ale chcielibyście odkryć nowe miejsca na żeglarskiej mapie świata i poznać jeden z najbardziej atrakcyjnych akwenów? Może chcecie uciec przed polską zimą w miejsce, gdzie temperatura przypomina o wakacjach? Albo potrzebujecie stażu morskiego?

Nie wiemy jaki jest Twój powód, by wybrać się na wyprawę „Wrota Atlantyku”, ale jeśli:

 • chcesz spędzić dwa tygodnie w ciepłym egzotycznym kraju w trakcie polskiej zimy
 • podziwiać gorące piaszczyste plaże, gdy w Warszawie pada deszcz ze śniegiem…
 • doświadczyć żeglarstwa na jachcie światowej klasy
 • zdobyć staż morski ponad 100 h
 • spędzić ferie zimowe na niesamowitej przygodzie…
 • … jeśli odpowiedź na któreś z pytań brzmi TAK, to oznacza, że czeka Cię przygoda życia!

Rezerwuj

O wyspach Kanaryjskich

Archipelag górzystych wysp pochodzenia wulkanicznego położony jest na Oceanie Atlantyckim na północny zachód od wybrzeży Afryki.

W starożytności nazywano je Wyspami Szczęśliwymi i były odwiedzane przez Greków i Rzymian. Obecnie wyspy te należą do Hiszpanii, a liczba ludności wynosi 2,2 mln mieszkańców.

najwyższy szczyt archipelagu teide na teneryfie

Najwyższy szczyt archipelagu Teide na Teneryfie (3718 m n.p.m.).

teneryfa

Pogoda

pogoda wyspy kanaryjskieKlimat wysp jest oceaniczno-subtropikalny, rzadkie i nieregularne opady, zależą od wyspy i jej strefy. Temperatury umiarkowane.

Wyspy Kanaryjskie, pomimo iż leżą na Oceanie Atlantyckim, cechują się suchym klimatem. Wyspy leżą w strefie klimatu zwrotnikowego, który ochładza-ny jest przez zimny Prąd Kanaryjski.

W niektórych strefach wyspy La Palma opady należą do wysokich (na dużych wysokościach). W przypadku wysp wschodnich Fuerteventura i Lanzarote klimat należy do bardzo suchych. Średnie temperatury wynoszą +18 °C zimą i +24 °C latem. Temperatura wody w oceanie waha się od +18 °C zimą do +22 °C latem. Ciekawostką jest, że w niektórych rejonach wysp (głównie na La Palmie) w ogóle nie występują burze.

Trasa Rejsu

Teneryfa

Jest największą wyspą archipelagu, sławną z najwyższej góry w Hiszpanii, gigantycznego wulkanicznego stożka El Teide o wysokości 3718 m. Wysokie pasmo górskie biegnące przez wyspę powoduje zasadnicze różnice klimatu pomiędzy północą i południem wyspy.

Gran Canaria

Jest trzecią do wielkości wyspą archipelagu. Ma prawie kształt stożka, a zielone zbocza góry El Pozo de las Nieves sięgają wysokości 1932 m. Dzięki ogromnej różnorodności krajobrazów wyspa jest zwana kontynentem w miniaturze. Północna cześć wyspy jest zielona i urodzajna, południowa natomiast upalna, odpowiednia dla pustynnej roślinności i wielbicieli słońca.

Wyspy Kanaryjskie na mapie
Lanzarote

Jedna z 7 głównych wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich, o wulkanicznym pochodzeniu, położonej ok. 60 Mm od Maroka. Główne miasto, a także stolica wyspy to Arrecife, 5 km od miasta znajduje się między-narodowy port lotniczy Fuerteventura.

lanzarote

La Palma

La Palma jest wyspą pochodzenia wulkanicznego o niezwykłych kraj-obrazach, zwaną „La Isla verde” – „Zielona wyspa” lub Isla Bonita – “Piękna Wyspa”. Krajobraz południa tworzy  czerwono–czarna wulkaniczna pustynia z zastygłą bazaltową lawą, miałem powulkanicznym, urozmaicona nowo powstałymi stożkami wulkanów i nikłą roślinnością.

Dlaczego warto?

W ciągu dwóch tygodni żeglugi pomiędzy wulkanicznymi wyspami odkryliśmy 7 powodów dla których na pewno tu wrócimy.

Zobacz zdjęcia z naszej poprzedniej wyprawy na Wyspy Kanaryjskie!

Rezerwuj

Przeczytaj artykuł:

7 powodów dla których powrócimy w rejs po Wyspach Kanaryjskich

Co w cenie rejsu po Wyspach Kanaryjskich?

Cena zawiera:

 • Przelot w obie strony wraz z bagażem do 30 kg.
 • Dwutygodniowe zakwaterowanie na nowoczesnym jachcie Beneteau Oceanis 45.
 • Pełne wyżywienie.
 • Opłaty portowe i paliwowe.
 • Opiekę doświadczonego kapitana i opiekuna podczas całego rejsu.
 • Ubezpieczenie NNW.
 • Sprzątanie jachtu po zakończeniu rejsu.

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu do muzeów i obiektów turystycznych.
 • Przelot na Wyspy Kanaryjskie

Spotykamy się na lotnisku w War-szawie w sobotę 26 stycznia. Lecimy do Barcelony, a tam przesiadamy się na samolot do Las Palmas de Gran Canaria (LPA). Cała podróż wraz z przesiadkami trwa ok. 8-10 godzin. Przez cały ten czas uczestnicy są pod naszą opieką. Bagaż do 30 kg jest wliczony w cenę. Szczegóły organi-zacyjne podamy po zgłoszeniu na rejs.

Co koniecznie zabrać?

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich w lutym przypomina wczesne lato w Polsce – temperatury podobnie jak w czerwcu.

Poniżej znajduje się lista rzeczy niezbędnych do zabrania:

 • Miękkie obuwie na jacht, z białą podeszwą.
 • Czapka z daszkiem i okulary przeciwsłoneczne.
 • Ciepły śpiwór.
 • Nieprzemakalna kurtka i spodnie.
 • Czapka zimowa.
 • Ciepłe ubrania – sweter/bluza/odzież termiczna.

Więcej szczegółów o przygotowaniu się do rejsu podamy po zgłoszeniu.

Prowadzący

michał stępkaMichał Stępka

Nosząc takie nazwisko trudno nie żeglować?! Na żeglarstwo został skazany, więc podjął to wyzwanie, jak się później okazało, z powodzeniem. Turysta nie tylko z zamiłowania, ale również z wykształcenia. Lubi gotować, ostatnio sprawdza się po raz kolejny w nowej życiowej roli – tatusia (tym razem córka).

Kierownik placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, wychowawca kolonijny, pedagog, Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Sternik Motorowodny PZMiNW, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, dyplomowany organizator turystyki oraz nauczyciel.

krzysztof osóbka

Krzysztof Osóbka

Instruktor Żeglarstwa PZŻ związany ze Szkołą Żeglarstwa PuntoVita od 8 lat. Na początku jako Młodszy Instruktor, a od 2013 r. jako KWŻ dzieli się swoją pasją do żeglarstwa. Prowadził ponad 30 turnusów szkoleniowych i wiele rejsów turystycznych. Ciągle poszu-kuje nowych pomysłów na nowe wyprawy.

Kierownik Obozów Wędrownych i Placówek Wypoczynku Dzieci i Młodzieży, Organizator Turystyki, Wychowawca Kolonijny, Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Sternik Motorowodny PZMiNW, Instruktor Żeglarstwa PZŻ.

Zgłoszenia

Michał Stępka
tel. 501 177 487
email: michal@puntovita.pl
Więcej informacji na: http://puntovita.pl/

CENA: 4.890 zł / os.

Rezerwuj

samolot na wyspy kanaryjskieZgłoszenia najpóźniej do 10.09.2018 – musimy zarezerwować bilety lotnicze!!!

Dlaczego zapraszamy?

Mazury i Bałtyk w sezonie letnim to dla nas za mało! Chcemy doświadczyć solidnej dawki żeglarstwa również zimą. Wyspy Kanaryjskie – Wrota Atlantyku – to najlepsze miejsce, by rozpocząć przygodę z żeglarstwem morskim i zdobyć bezcenny staż na nowoczesnym jachcie, podziwiając jedne z najpiękniejszych wysp na świecie!

Pobierz PDF

Rejs jachtem po Wyspach Kanaryjskich 2019
5 (100%) 5 votes

Print Friendly, PDF & Email