Rejs Wyspy Kanaryjskie 2020 dla młodzieży

W opinii wielu żeglarzy rejs jachtem po Wyspach Kanaryjskich to żeglarska przygoda życia. Szkoła Żeglarstwa PuntoVita będzie miała okazję przeżyć taką przygodę po raz kolejny razem z Wami. Dołącz do naszej załogi i wypłyń w rejs żeglarski pełen niezapomnianych przygód.

Czas trwania rejsu – Wyspy Kanaryjskie 2020

11 stycznia – 25 stycznia 2020 r. – 15 dni – (ferie zimowe woj. lubelskie, łódzkie, pomorskie, śląskie, podkarpackie). Zapraszamy młodzież w wieku 14-18 lat – planujemy wyprawę w 2 duże jachty!

Wszystko w cenie łącznie z przelotem bezpośrednim z Warszawy w obie strony IBERIĄ LUB RYANAIR (bagaż w cenie), wyżywienie, porty, paliwo, ubezpieczenie.

Jacht: Beneteau Oceanis 45 (2017 rok prod.)

CENA: 5.290 zł/os. – wszystko w cenie (czytaj dalej)! 

Rezerwuj

samolot na wyspy kanaryjskie

Prowadzący:

 • Tomasz Rogoziński
 • Krzysztof Osóbka

Kontakt:

 • Michał Stępka
 • Tel.: 501 177 487
 • E-mail: michal@puntovita.pl

 

Zobacz:

Nasz jacht

nasz jacht wyspy kanaryjskie

Na niezapomnianą przygodę żeglarską zabiorą nas dwa nowoczesne jachty Beneteau Oceanis 45:

 • rok produkcji: 2017
 • długość: 13.94 m
 • szerokość: 4.50 m
 • zanurzenie: 2.15 m
 • powierzchnia żagli: 100 m2
 • zbiornik paliwa: 200 litrów
 • zbiornik wody: 570 litrów
 • liczba kabin: 4
 • liczba łazienek: 3

Jacht Beneteau Oceanis 45 w wersji czarterowej z trzema kabinami zapewnia wszechstronność i komfort na morzu. Dzięki układowi wnętrza z trzema przestronnymi kabinami (każda z osobną łazienką) daje na pokładzie wysoki komfort żeglugi dla 8-osobowej załogi.

Wnętrze jest bardzo jasne dzięki dwóm panoramicznym oknom. Przestronny salon wyposażony jest w duży drewniany stół, który można złożyć, aby powstała dwuosobowa koja. Bogato wyposażona kuchnia posiada dwupalnikową kuchenkę gazową, lodówkę, zlew oraz dużo schowków.

Opływowy kadłub ma pogłębione dno, które zapewnia stabilność i zwiększoną przestrzeń wewnątrz.

Zapraszamy na wirtualny spacer po jachcie, zdjęcia i filmy prezentujące Beneteau Oceanis 45 na stronie producenta: http://www.beneteau.com/en/oceanis/oceanis-45

wnętrze jachtu

Rezerwuj

Kogo zapraszamy?

Zapraszamy młodzież szkolną  w wieku od 14 do 18 lat. Nasze morskie rejsy turystyczne dla młodzieży przygotowane są ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb tej grupy wiekowej. Realizowane jest to na płaszczyźnie bezpieczeństwa, opieki oraz programu rejsu.

Na pokładzie jachtu z młodzieżą znajduje się dwóch opiekunów – doświadczony kapitan prowadzący jacht oraz I oficer – jachtowy sternik morski, wychowawca z doświadczeniem pedagogicznym, czuwający nad młodymi załogantami podczas rejsu i postojów w portach. Wszystkie nasze Żeglarskie imprezy morskie dla młodzieży są corocznie pozytywnie opiniowane przez Kuratorium Oświaty.

A może pływacie już od lat, ale chcielibyście odkryć nowe miejsca na żeglarskiej mapie świata i poznać jeden z najbardziej atrakcyjnych akwenów? Może chcecie uciec przed polską zimą, albo potrzebujecie stażu morskiego?

Nie wiemy jaki jest Twój powód by wybrać się na wyprawę u Wrót Atlantyku, ale jeśli:

 • chcesz spędzić dwa tygodnie w ciepłym egzotycznym kraju w trakcie polskiej zimy
 • podziwiać gorące piaszczyste plaże gdy w Warszawie pada deszcz ze śniegiem…
 • doświadczyć żeglarstwa na jachcie światowej klasy
 • zdobyć staż morski ponad 100 h, pływając również w nocy,
 • spędzić ferie zimowe na niesamowitej przygodzie…
 • … jeśli odpowiedź na któreś z pytań brzmi TAK, to oznacza, że czeka Cię przygoda życia!

Ten rejs to świetna okazja by podzielić się żeglarską pasją z dziećmi lub z rodzicami – możecie być zakwaterowani na jachtach, które będą realizować tą samą trasę i spotykać się w kolejnych portach!

Na pokładzie każdego z jachtów będzie zakwaterowane 8 osób – tyle na ile przewidziany jest jacht. Koje będą dobierane w miarę posiadanych miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń.

Komfortowy jacht Beneteau Oceanis 45 wyposażony jest w nowoczesne systemy elektroniczne oraz sprzęt zapewniający najwyższy standard bezpieczeństwa. Wyprawa morska jest tak zaplanowana, aby umożliwić naszym uczestnikom zdobycie godzin stażowych na morskie patenty żeglarskie. W trakcie dwutygodniowego rejsu będzie to około 100 -120 godzin. Będziemy pływać także w nocy.

W rejsie weźmie udział 8 osób – tyle na ile przewidziany jest jacht. Koje będą dobierane w miarę możliwości.

jacht oceanis 45

Nigdy nie widzieliście jachtu na oczy, ale ciągnie Was na morze? Żaden problem. Nasz nowoczesny morski jacht i doświadczona kadra w łatwy i skuteczny sposób wprowadzi Was w tajniki żeglarstwa i zadba o Wasze bezpieczeństwo na wodzie.

A może pływacie już od lat, ale chcielibyście odkryć nowe miejsca na żeglarskiej mapie świata i poznać jeden z najbardziej atrakcyjnych akwenów? Może chcecie uciec przed polską zimą w miejsce, gdzie temperatura przypomina o wakacjach? Albo potrzebujecie stażu morskiego?

Nie wiemy jaki jest Twój powód, by wybrać się na wyprawę „Wrota Atlantyku”, ale jeśli:

 • chcesz spędzić dwa tygodnie w ciepłym egzotycznym kraju w trakcie polskiej zimy
 • podziwiać gorące piaszczyste plaże, gdy w Warszawie pada deszcz ze śniegiem…
 • doświadczyć żeglarstwa na jachcie światowej klasy
 • zdobyć staż morski ponad 100 h
 • spędzić ferie zimowe na niesamowitej przygodzie…
 • … jeśli odpowiedź na któreś z pytań brzmi TAK, to oznacza, że czeka Cię przygoda życia!

Rezerwuj

O wyspach Kanaryjskich

Archipelag górzystych wysp pochodzenia wulkanicznego położony jest na Oceanie Atlantyckim na północny zachód od wybrzeży Afryki.

W starożytności nazywano je Wyspami Szczęśliwymi i były odwiedzane przez Greków i Rzymian. Obecnie wyspy te należą do Hiszpanii, a liczba ludności wynosi 2,2 mln mieszkańców.

najwyższy szczyt archipelagu teide na teneryfie

Najwyższy szczyt archipelagu Teide na Teneryfie (3718 m n.p.m.).

teneryfa

Pogoda

pogoda wyspy kanaryjskieKlimat wysp jest oceaniczno-subtropikalny, rzadkie i nieregularne opady, zależą od wyspy i jej strefy. Temperatury umiarkowane.

Wyspy Kanaryjskie, pomimo iż leżą na Oceanie Atlantyckim, cechują się suchym klimatem. Wyspy leżą w strefie klimatu zwrotnikowego, który ochładza-ny jest przez zimny Prąd Kanaryjski.

W niektórych strefach wyspy La Palma opady należą do wysokich (na dużych wysokościach). W przypadku wysp wschodnich Fuerteventura i Lanzarote klimat należy do bardzo suchych. Średnie temperatury wynoszą +18 °C zimą i +24 °C latem. Temperatura wody w oceanie waha się od +18 °C zimą do +22 °C latem. Ciekawostką jest, że w niektórych rejonach wysp (głównie na La Palmie) w ogóle nie występują burze.

Trasa Rejsu

Teneryfa

Jest największą wyspą archipelagu, sławną z najwyższej góry w Hiszpanii, gigantycznego wulkanicznego stożka El Teide o wysokości 3718 m. Wysokie pasmo górskie biegnące przez wyspę powoduje zasadnicze różnice klimatu pomiędzy północą i południem wyspy.

Gran Canaria

Jest trzecią do wielkości wyspą archipelagu. Ma prawie kształt stożka, a zielone zbocza góry El Pozo de las Nieves sięgają wysokości 1932 m. Dzięki ogromnej różnorodności krajobrazów wyspa jest zwana kontynentem w miniaturze. Północna cześć wyspy jest zielona i urodzajna, południowa natomiast upalna, odpowiednia dla pustynnej roślinności i wielbicieli słońca.

Wyspy Kanaryjskie na mapie
Lanzarote

Jedna z 7 głównych wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich, o wulkanicznym pochodzeniu, położonej ok. 60 Mm od Maroka. Główne miasto, a także stolica wyspy to Arrecife, 5 km od miasta znajduje się między-narodowy port lotniczy Fuerteventura.

lanzarote

La Palma

La Palma jest wyspą pochodzenia wulkanicznego o niezwykłych kraj-obrazach, zwaną „La Isla verde” – „Zielona wyspa” lub Isla Bonita – “Piękna Wyspa”. Krajobraz południa tworzy  czerwono–czarna wulkaniczna pustynia z zastygłą bazaltową lawą, miałem powulkanicznym, urozmaicona nowo powstałymi stożkami wulkanów i nikłą roślinnością.

Dlaczego warto?

W ciągu dwóch tygodni żeglugi pomiędzy wulkanicznymi wyspami odkryliśmy 7 powodów dla których na pewno tu wrócimy.

Zobacz zdjęcia z naszej poprzedniej wyprawy na Wyspy Kanaryjskie!

Rezerwuj

Przeczytaj artykuł:

7 powodów dla których powrócimy w rejs po Wyspach Kanaryjskich

Co w cenie rejsu po Wyspach Kanaryjskich?

Cena zawiera:

 • Bezpośredni przelot w obie strony wraz z bagażem do 30 kg.
 • Dwutygodniowe zakwaterowanie na nowoczesnym jachcie Beneteau Oceanis 45.
 • Pełne wyżywienie.
 • Opłaty portowe i paliwowe.
 • Opiekę doświadczonego kapitana i opiekuna podczas całego rejsu.
 • Ubezpieczenie NNW.
 • Sprzątanie jachtu po zakończeniu rejsu.

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu do muzeów i obiektów turystycznych.

Co koniecznie zabrać?

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich w lutym przypomina wczesne lato w Polsce – temperatury podobnie jak w czerwcu.

Poniżej znajduje się lista rzeczy niezbędnych do zabrania:

 • Miękkie obuwie na jacht, z białą podeszwą.
 • Czapka z daszkiem i okulary przeciwsłoneczne.
 • Ciepły śpiwór.
 • Nieprzemakalna kurtka i spodnie.
 • Czapka zimowa.
 • Ciepłe ubrania – sweter/bluza/odzież termiczna.

Więcej szczegółów o przygotowaniu się do rejsu podamy po zgłoszeniu.

Prowadzący

Tomasz Rogoziński 

Kapitan Jachtowy PZŻ, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Kapitan Motorowodny PZMiNW, operator SRC oraz LRC, ratownik WOPR, magister wychowania fizycznego, trener pływacki, pedagog. Akweny: Morze Bałtyckie, Morze Północne, Morze Śródziemne, Morze Adriatyckie, Ocean Atlantycki, Wyspy Kanaryjskie, Morze Tyrreńskie, Morze Egejskie, Morze Czerwone.

Krzysztof Osóbka

Instruktor Żeglarstwa związany ze Szkołą Żeglarstwa PuntoVita od 9 lat. Na początku jako Młodszy Instruktor, a od 2013 r. jako KWŻ dzieli się krzysztof osóbkaswoją pasją do żeglarstwa. Prowadził ponad 30 turnusów szkoleniowych i wiele rejsów turystycznych. Ciągle poszukuje nowych pomysłów na wyprawy. Kierownik Obozów Wędrownych i Placówek Wypoczynku Dzieci i Młodzieży, Organizator Turystyki, Wychowawca Kolonijny, Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Sternik Motorowodny PZMiNW, Instruktor Żeglarstwa PZŻ.

Zgłoszenia

Michał Stępka
tel. 501 177 487
email: michal@puntovita.pl
Więcej informacji na: http://puntovita.pl/

CENA: 5.290 zł/os.

Rezerwuj

samolot na wyspy kanaryjskie

Dlaczego zapraszamy?

Mazury i Bałtyk w sezonie letnim to dla nas za mało! Chcemy doświadczyć solidnej dawki żeglarstwa również zimą. Wyspy Kanaryjskie – Wrota Atlantyku – to najlepsze miejsce, by rozpocząć przygodę z żeglarstwem morskim i zdobyć bezcenny staż na nowoczesnym jachcie, podziwiając jedne z najpiękniejszych wysp na świecie!

 • Chcemy stworzyć warunki do dzielenia się pasją dla całej rodziny – w tym rejsie mogą wziąć udział osoby dorosłe i młodzież – zakwaterowanie na dwóch jachtach pozwala cieszyć się wspólnym wyjazdem, dając przestrzeń na samodzielność dla każdej grupy wiekowej.
 • Chcemy pokazać Wam jeden z najlepszych akwenów do uprawiania żeglarstwa morskiego na świecie (ponad 100 godzin stażu morskiego na wodach pływowych).
 • Chcemy uciec przed polską zimą do miejsca, gdzie temperatura wynosi 25C!
 • To niektóre z 7 powodów dla których powrócimy w rejs po Wyspach Kanaryjskich (przeczytaj artykuł na blogu).

 

Wideo relacja z rejsu jachtem po Wyspach Kanaryjskich w poprzednim roku!

Rejs Wyspy Kanaryjskie 2020 dla młodzieży
5 (100%) 21 votes

Print Friendly, PDF & Email