Rejs Wyspy Kanaryjskie 2022 – dla młodzieży i dorosłych

wyspy kanaryjskie rejs dla młodzieży

W trakcie ferii zimowych (województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie oraz lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie) w 2022 roku zapraszamy młodzież oraz osoby dorosłe na kolejną niezwykłą żeglarską wyprawę. Wyspy Kanaryjskie to jeden z najciekawszych rejonów, w jakich można rozpocząć przygodę z żeglarstwem morskim – nowoczesne jachty, duże porty i doskonała pogoda.

Oto Wrota Atlantyku!

2 Terminy:

 • 29 stycznia – 12 lutego 2022 r. – 15 dni
  (ferie zimowe – województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie)
 • 12 lutego – 26 lutego 2022 r. – 15 dni 
  (ferie zimowe – województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie)

Wszystko w cenie: przelot w obie strony (z bagażem do 20 kg), transfer z lotniska, wyżywienie, porty, paliwo, sprzątanie jachtu, ubezpieczenie, zakwaterowanie na jachcie Beneteau Oceanis 45.

CENA: 5.290 zł / os.

Zgłoszenia do końca listopada 2021 – musimy zarezerwować bilety lotnicze!!!

Rezerwuj

Nasze jachty

nasz jacht wyspy kanaryjskie

Na niezapomnianą przygodę żeglarską zabiorą nas dwa nowoczesne jachty Beneteau Oceanis 45:

 • rok produkcji: 2017
 • długość: 13.94 m
 • szerokość: 4.50 m
 • zanurzenie: 2.15 m
 • powierzchnia żagli:100 m2
 • zbiornik paliwa: 200 litrów
 • zbiornik wody: 570 litrów
 • liczba kabin: 4
 • liczba łazienek: 4
 • autopilot, nawigacja satelitarna, echosonda, radio
 • dwa koła sterowe i ster strumieniowy
 • ponton z silnikiem

Wnętrze jachtu jest bardzo jasne dzięki dwóm panoramicznym oknom. Duży salon wyposażony jest w duży drewniany stół, przy którym zmieści się cała załoga. Bogato wyposażona kuchnia posiada dwupalnikową kuchenkę gazową, lodówkę, zlew oraz dużo schowków.

Rezerwuj

Jacht Beneteau Oceanis 45 zapewnia komfort i bezpieczeństwo na morzu. Dzięki układowi wnętrza z czterema przestronnymi kabinami (każda z osobną łazienką) daje na pokładzie wysoki standard żeglugi dla 8 osób załogi.

wnętrze jachtu

Zapraszamy na wirtualny spacer po jachcie, zdjęcia i filmy prezentujące Beneteau Oceanis 45 na stronie producenta: http://www.beneteau.com/en/oceanis/oceanis-45

Kogo zapraszamy?

Rejs po Wyspach Kanaryjskich dla Młodzieży

kogo zapraszamy na rejs po wyspach kanaryjskichZapraszamy młodzież szkolną w wieku od 14 do 18 lat. Nasze morskie rejsy turystyczne dla młodzieży przygotowane są ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb tej grupy wiekowej. Realizowane jest to na płaszczyźnie bezpieczeństwa, opieki oraz programu rejsu. Na pokładzie jachtu z młodzieżą znajduje się dwóch opiekunów – doświadczony kapitan prowadzący jacht oraz I oficer – jachtowy sternik morski, wychowawca z doświadczeniem pedagogicznym, czuwający nad młodymi załogantami podczas rejsu i postojów w portach gdzie organizujemy czas poza żeglugą.

Rejs po Wyspach Kanaryjskich dla Dorosłych

Na drugi jacht zapraszamy osoby pełnoletnie, niezależnie od żeglarskiego doświadczenia. Ten rejs to świetna okazja by podzielić się żeglarską pasją z dziećmi – możecie być zakwaterowani na osobnych jachtach, które będą realizować tą samą trasę i spotykać się w kolejnych portach. Jeśli nigdy nie widziałeś jachtu na oczy, to żaden problem. Nasz nowoczesny morski jacht i doświadczona kadra w łatwy sposób wprowadzi Cię w tajniki żeglarstwa i zadba o Twoje bezpieczeństwo na wodzie. A może pływasz już od kilku lat, ale chciałbyś odkryć nowe miejsca na żeglarskiej mapie świata?

Nie wiemy, jaki jest Twój powód by wybrać się na wyprawę u Wrót Atlantyku, ale jeśli:

 • chcesz spędzić dwa tygodnie ferii zimowych w ciepłym kraju,
 • podziwiać gorące, piaszczyste plaże, gdy w Warszawie pada deszcz ze śniegiem…
 • doświadczyć żeglarstwa na jachcie światowej klasy,
 • zdobyć staż morski ponad 100 h, pływając również w nocy,
 • spędzić ferie zimowe na niesamowitej przygodzie…

…jeśli odpowiedź na któreś z pytań brzmi TAK, to oznacza, że czeka Cię żeglarska przygoda życia!

Jak to wygląda w praktyce?

Pierwszy wieczór spędzimy na zakwaterowaniu się i zapoznaniu z jachtem. Kapitan wyjaśni działanie wszystkich instalacji jachtowych. Z portu wypływamy następnego dnia rano i po kilku godzinach żeglugi wzdłuż wybrzeża dopływamy do kolejnego portu.

W trakcie żeglugi można korzystać z jachtowej toalety oraz kuchni, ale główne posiłki planujemy przygotowywać w trakcie postoju w portach. Tam też mamy dostęp do darmowych pryszniców. Noc zwykle będziemy spędzać zacumowywani w porcie i rano ruszamy dalej.

Żegluga pomiędzy poszczególnymi wyspami będzie trwać dłużej: 10 do 14 godzin – w zależności od kierunku i siły wiatru. Odwiedzimy w ten sposób cztery wyspy. Fragmenty trasy pokonamy w nocy.

Po każdym dłuższym odcinku drogi (przelocie) przewidziano jeden dzień postoju w porcie na odpoczynek, zwiedzanie i uzupełnienie zaopatrzenia.

jacht oceanis 45

Czego Cię nauczymy?

 • Prawidłowego korzystania ze wszystkich instalacji jachtowych.
 • Wszystkich umiejętności potrzebnych załogantowi morskiego jachtu – m.in. obsługi lin i żagli, pracy cumami.
 • Posługiwania się środkami zabezpieczającymi i asekuracyjnymi oraz zachowania podczas alarmów.
 • Pływania na kompasie – oczywiście staniesz za sterem!
 • Podstaw nawigacji i locji morskiej, rozpoznawania głównych świateł nawigacyjnych.
 • Podstawowej obsługi radia.

czego uczymy podczas rejsu po wyspach kanaryjskich

Na pokładzie każdego z jachtów będzie zakwaterowane 8 osób – czyli tyle, na ile przewidziany jest jacht. Koje będą dobierane w miarę posiadanych miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnicy podzieleni są na dwuosobowe wachty, w których wykonują obowiązki załogi, do których zalicza się przede wszystkim kambuz (kuchnia jachtowa) i klar jachtu.

O Wyspach Kanaryjskich

Archipelag górzystych wysp pochodzenia wulkanicznego położony jest na Oceanie Atlantyckim na północny zachód od wybrzeży Afryki.

o wyspach kanaryjskich

W starożytności nazywano je Wyspami Szczęśliwymi i były odwiedzane przez Greków i Rzymian. Obecnie wyspy te należą do Hiszpanii, a liczba ludności wynosi 2,2 mln mieszkańców.

teide

Pogoda

Klimat wysp jest oceaniczno-subtropikalny, rzadkie i nieregularne opady zależą od wyspy i jej strefy. Temperatury umiarkowane.

pogoda na wyspach kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie, pomimo iż leżą na Oceanie Atlantyckim, cechują się suchym klimatem. Wyspy leżą w strefie klimatu zwrotnikowego, który ochładzany jest przez zimny Prąd Kanaryjski.
W niektórych strefach wyspy La Palma opady należą do wysokich (na dużych wysokościach).

wysypy kanaryjskie widok

W przypadku wysp wschodnich Fuerteventura i Lanzarote klimat należy do bardzo suchych. Średnie temperatury wynoszą +18 °C zimą i +24 °C latem. Temperatura wody w oceanie waha się od +18 °C zimą do +22 °C latem. Ciekawostką jest, że w niektórych rejonach wysp (głównie na La Palmie) w ogóle nie występują burze.

Zobacz zdjęcia z naszej poprzedniej wyprawy na Wyspy Kanaryjskie!

Trasa Rejsu

W trakcie rejsu planujemy odwiedzić cztery z siedmiu wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich: Gran Canarię, Teneryfę, La Palmę i Gomerę. Trasa jest orientacyjna i może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne, preferencje załogi lub nieprzewidziane zdarzenia.

trasa rejsu po wyspach kanaryjskich

W trakcie rejsu po Wyspach Kanaryjskich chcemy odwiedzić łącznie osiem portów na czterech wyspach.

Pełny opis planowanej trasy w pliku PDF:

Cena zawiera:

 • Przelot w obie strony wraz z bagażem do 20 kg.
 • Dwutygodniowe zakwaterowanie na nowoczesnym jachcie Beneteau Oceanis 45.
 • Pościel na jacht.
 • Pełne wyżywienie.
 • Opłaty portowe i paliwowe.
 • Ponton wraz z silnikiem.
 • Opiekę doświadczonego kapitana i organizatora turystyki.
 • Ubezpieczenie NNW.
 • Sprzątanie jachtu po zakończeniu rejsu.

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu do muzeów i obiektów turystycznych.

Przelot na Wyspy Kanaryjskie

samolot na wyspy kanaryjskie

Spotykamy się o ustalonej godzinie na lotnisku w Warszawie w sobotę, około dwie godziny przed planowanym odlotem. Następnie zwartą grupą kierujemy się do odprawy bagażowej oraz przechodzimy przez bramki kierując się do samolotu. Lot do Las Palmas de Gran Canaria (LPA) trwa około 5 godzin. Uczestnicy rejsu dla młodzieży przez cały ten czas są pod opieką dwóch osób dorosłych. Szczegóły organizacyjne podamy po zgłoszeniu.

Co koniecznie zabrać?

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich w styczniu przypomina wczesne lato w Polsce – temperatury podobnie jak w czerwcu.

Poniżej znajduje się lista rzeczy niezbędnych do zabrania:

 • miękkie obuwie na jacht, z białą podeszwą,
 • czapka z daszkiem i okulary przeciwsłoneczne,
 • nieprzemakalna kurtka i spodnie – wskazany sztormiak,
 • czapka zimowa,
 • ciepłe ubrania – sweter/bluza/odzież termiczna.

Więcej szczegółów o przygotowaniu się do rejsu podamy po zgłoszeniu. W razie potrzeby pomożemy w doborze ekwipunku.

Prowadzący

Tomasz Rogoziński

Kapitan Jachtowy PZŻ, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Kapitan Motorowodny PZMiNW, operator SRC oraz LRC, ratownik WOPR, magister wychowania fizycznego, trener pływacki, pedagog. Prowadził obozy żeglarskie na Mazurach oraz liczne rejsy morskie dla młodzieży po Bałtyku, w Chorwacji i na Wyspach Kanaryjskich.

Akweny, jakie przemierzył to Morze Bałtyckie, Morze Północne, Morze Śródziemne, Morze Adriatyckie, Ocean Atlantycki, Wyspy Kanaryjskie, Morze Tyrreńskie, Morze Egejskie, Morze Czerwone…

Krzysztof Osóbka
krzysztof osóbkaInstruktor Żeglarstwa PZŻ związany ze Szkołą Żeglarstwa PuntoVita od dziewięciu lat. Na początku, jako Młodszy Instruktor, a od 2013 r. jako KWŻ dzieli się swoją pasją do żeglarstwa. Ma na swoim koncie już 28 turnusów szkoleniowych, z czego 20 jako Kierownik. Ciągle poszukuje nowych pomysłów na wyprawy.

Autor wielu artykułów o tematyce żeglarskiej i pomysłodawca żeglarskich przedsięwzięć. Organizator Turystyki, Wychowawca Kolonijny, Kierownik Placówek Wypoczynku Dzieci i Młodzieży, Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Sternik Motorowodny PZMiNW, Instruktor Żeglarstwa PZŻ.

Barbara Zaczek

Łukasz Ronkiewicz

Żeglarz z krwi i kości. Pochodzący ze Śląska, na żagle nie jedzie, lecz wraca. Od urodzenia miał góry na wyciągnięcie ręki, mimo to zawsze bardziej ciągnęło go w kierunku wody. To właśnie na wodzie jego serce bije najmocniej – nie ważne czy słonej, czy słodkiej. Swoje pierwsze kroki w żeglarstwie stawiał na Mazurach.

Niektórzy twierdzą, że na pierwszy rzut oka wzbudza olbrzymi respekt, a kursanci od razu nastawiają budziki na 6 rano, aby byli gotowi na mycie pokładu szczoteczką do zębów. Jednak już po chwili okazuje się, że jest to niezwykle ciepły, pomocny i zabawy facet. Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Sternik Motorowodny PZMiNW.

 

Michał Stępka właściciel Szkoły Żeglarstwa PuntovitaMichał Stępka

Nosząc takie nazwisko trudno nie żeglować! Na żeglarstwo został skazany, więc podjął to wyzwanie, jak się później okazało, z powodzeniem. Turysta nie tylko z zamiłowania, ale również z wykształcenia. Lubi gotować, ostatnio sprawdza się po raz kolejny w nowej życiowej roli – tatusia (tym razem córka).

Kierownik całego „zamieszania” ładnie nazywanego „PuntoVita”. Kierownik placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, wychowawca kolonijny, Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Sternik Motorowodny PZMiNW, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, dyplomowany organizator turystyki oraz nauczyciel.

Dlaczego zapraszamy?

Wyspy Kanaryjskie – Wrota Atlantyku – to najlepsze miejsce by rozpocząć przygodę z żeglarstwem morskim i zdobyć bezcenny staż morski na nowoczesnym jachcie. Zapraszamy do spędzenia ferii zimowych w zupełnie innym klimacie!

 • Łączymy rejs turystyczny z rejsem stażowym – będziemy dużo pływać, ale nie zabraknie nam czasu na zwiedzanie wysp, do których dotrzemy.
 • Pomagamy organizować czas wolny – podpowiadamy, co warto zobaczyć.
 • Eksplorujemy jeden z najlepszych akwenów do uprawiania żeglarstwa morskiego na świecie (ponad 100 godzin stażu morskiego na wodach pływowych).
 • Tworzymy warunki do rozwoju żeglarskiej pasji, nauki nowych umiejętności i samo-dzielność dla każdej grupy wiekowej.
 • Uciekamy przed zimą do miejsca gdzie temperatura wynosi 25 stopni C!

To niektóre z 7 powodów, dla których powrócimy w rejs po Wyspach Kanaryjskich (przeczytaj artykuł na blogu).

Rezerwuj

Zgłoszenia i pytania:

 • Michał Stępka
 • tel. 501 177 487
 • email: michal@puntovita.pl

Cena: 5.290 zł / os.

Zgłoszenia do końca listopada 2021 – musimy zarezerwować bilety lotnicze!!!

Rabaty:

 • 5% rezerwacja do 30 października 2021 – First Minute;
 • 5% studenci;
 • 5% stali klienci;
 • 5% grupy od 3 osób.

Zniżki można łączyć – maksymalna suma zniżek to -10% (529 zł).

O chęci skorzystania ze zniżki należy poinformować przy rezerwacji.

Rezerwuj

Odszukaj nas na Facebook!

Dowiedz się więcej:

Zobacz zdjęcia:

W opinii wielu żeglarzy rejs jachtem po Wyspach Kanaryjskich to żeglarska przygoda życia. Szkoła Żeglarstwa PuntoVita będzie miała okazję przeżyć taką przygodę po raz kolejny razem z Wami. Dołącz do naszej załogi i wypłyń w rejs żeglarski pełen niezapomnianych przygód.

Wideo relacja z rejsu jachtem po Wyspach Kanaryjskich w poprzednim roku!

Print Friendly, PDF & Email