Kursy i szkolenia żeglarskie

Nie jest trudno zostać żeglarzem i wie o tym każdy, kto rozpoczynał swoją przygodę z nauką żeglarskiego rzemiosła. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie szkoły żeglarskie, odbyć niezbędne szkolenia, które oferują przygotowanie do egzaminu patentowego. Nasza szkoła PuntoVita organizuje profesjonalne patenty i kursy żeglarskie. Mazury są miejscem, gdzie corocznie odbywają się kursy na patent żeglarza jachtowego i szkolenia żeglarskie dla każdej grupy wiekowej, począwszy od dzieci, po młodzież i dorosłych.

Nauka uwzględnia przede wszystkim zajęcia praktyczne i doskonalenie umiejętności. Kładziemy duży nacisk na manewrach żeglarskich. Teoria i zajęcia teoretyczne są ograniczone do absolutnego minimum, zaś egzamin odbywa się bezboleśnie i bezstresowo.

Jak zostać żeglarzem? 

Każdego roku około 500 kursantów uzyskuje z PuntoVitą patent żeglarza jachtowego.

 

Kursy na patent żeglarski dla młodzieży i dorosłych

obóz szkoleniowe na patent żeglarza jachtowego dla młodzieży - mazury
Wędrowny obóz szkoleniowy na patent Żeglarza Jachtowego dla młodzieży (14 dni) »

Uczestnicy: młodzież 14-17 lat
Cena obozu: od 3.290 zł/os.

 

rejs szkoleniowy na Mazurach - jachty 7,5 m bez uprawnień
Rejs szkoleniowy na patent Żeglarza Jachtowego dla dorosłych (7 dni) »

Uczestnicy: studenci, dorośli
Cena rejsu: od 1.990 zł/os. – do 2.390 zł/os.

 

Nauczyciel Żeglowania PZŻ – Kurs instruktorski na Mazurach
Nauczyciel Żeglowania PZŻ – Kurs instruktorski na Mazurach »

Uczestnicy: studenci, dorośli, grupy
Cena szkolenia: od 1.700 zł/os. 

 

Szkoła Żeglarstwa PuntoVita oferuje zdobycie uprawnień na:

szkolenia żeglarskie

Zapisz się nasze szkolenia żeglarskie!

Dołącz do Szkoły Żeglarstwa PuntoVita Najbardziej polecane obozy, kursy, rejsy oraz szkolenia żeglarskie dla młodzieży, dzieci i dorosłych na Mazurach, Bałtyku, Atlantyku, w Chorwacji oraz Hiszpanii. Oferta żeglarska 2024 → Zapisz się już dziś gwarantując sobie NAJLEPSZĄ cenę!

Kurs żeglarski Mazury – zdobądź patent bez bólu i stresu!

Kurs na patent żeglarza jachtowego jest pierwszym krokiem do tego, aby starać się o patent żeglarski. Jest on zazwyczaj organizowany w formie dwutygodniowego turnusu szkoleniowego, który odbywa się w okresie wakacji i swoim zasięgiem obejmuje niemal całe Mazury. Na koniec odbywa się egzamin. Nasz kurs żeglarski to dobra zabawa połączona z nauką, a wszystkie nasze imprezy dla dzieci i młodzieży to połączenie zajęć praktycznych i teoretycznych.

Zobacz wideo

Na kursie zakończonym egzaminem – turystycznie…

Kursanci mogą odbyć w naszej szkole kursy żeglarskie dla młodzieży przygotowujące do egzaminu patentowego w formie rejsu wędrownego. Podczas takiego rejsu możliwe jest sprawdzenie się w trudnych sytuacjach oraz zweryfikowanie swojej wiedzy teoretycznej. Szkolenie żeglarskie odbywa się w przyjemnej atmosferze, gdzie każdy z uczestników może czuć się swobodnie. Dzięki świetnie przygotowanej kadrze pedagogicznej, nasz kurs na patent żeglarza jachtowego jest gwarancją zdobycia patentu!

Patent żeglarski realizuje zagadnienia z zakresu:

 • wiedzy odnośnie śródlądowych jachtów żaglowych, ich wyposażeniu i obsłudze
 • teoretycznej wiedzy o żeglarstwie
 • przepisów żeglugowych
 • locji
 • ratownictwa
 • meteorologii
 • teorii manewrowania

Nasza szkoła daje wiele możliwości kształcenia, począwszy od uczęszczania na szkolenia i kursy żeglarskie, aż po obozy z patentem. Wybierając odpowiednie dla siebie zajęcia, konieczne jest sprawdzenie, jakie tematy i zagadnienia będą one poruszały. Najlepsze szkolenia żeglarskie dla dzieci młodzieży i dorosłych to takie, podczas których jest czas na spokojne przekazanie wiedzy teoretycznej oraz zastosowanie jej podczas ćwiczeń praktycznych.

Kurs żeglarski dla poszukiwaczy mocnych wrażeń

kursy żeglarskie dla dzieci i młodzieży na Mazurach

Oprócz wiedzy teoretycznej, nasze kursy organizowane na Mazurach poświęcają wiele uwagi zadaniom praktycznym, wśród których znajduje się:

 • wykonywanie prac na jachcie oraz zasady jego bezpiecznego eksploatowania
 • wykonywanie prac bosmańskich, np. wiązanie węzłów żeglarskich, wykonywanie podstawowych napraw i inne
 • nauka wykonywania manewrów jachtem
 • nauka wykonywania manewrów jachtem przy pomoście oraz nauka pracy cumami

kursy jachting Szkoła Żeglarstwa PuntoVita

Odbycie i zakończenie kursu uprawnia do przystąpienia do egzaminu na Patent Żeglarza Jachtowego PZŻ. Jego uzyskanie jest przepustką do prowadzenia jachtów żaglowych, które mogą, ale nie muszą, być wyposażone w pomocniczy napęd mechaniczny. Posiadacz tego patentu może pływać po wodach śródlądowych bez ograniczeń. Aby przystąpić do tego egzaminu trzeba mieć ukończone 14 lat, a sam egzamin odbywa się przed Państwową Komisją Egzaminacyjną.

Wakacyjne szkolenia żeglarskie na Mazurach

Dobre szkolenia żeglarskie to również takie, podczas których równie ważny, co ciężka nauka,  jest odpoczynek i dobra zabawa. My doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego też młodym wilkom morskim polecamy praktyczną naukę żeglarstwa dostosowaną do ich grupy wiekowej. Szkoła Żeglarstwa PuntoVita oferuje szeroki zakres szkoleń, które oferujemy młodzieży szkolnej, studentom oraz dorosłym.

Wszystkie nasze kursy połączone są z rejsami szkoleniowymi. Oprócz tego nasza szkoła żeglarstwa zawsze w okresie letnim przygotowuje wędrowne obozy szkoleniowe i turystyczne.

kursy i szkolenia żeglarskie dla dzieci i młodzieży

Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z żeglarstwem, mogą śmiało skorzystać z naszych szkoleń, które regularnie organizujemy. Posiadamy szeroką ofertę tematyczną imprez na Mazurach, które prowadzimy w trybie weekendowym oraz w formie obozów siedmio oraz czternastodniowych w ofercie all inclusive.

Także na wodach morskich organizujemy kursy jachtowego sternika morskiego czy na patent sternika motorowodnego. Najpopularniejszy jest jednak żeglarz jachtowy na Mazurach zakończony egzaminem.

Dołącz do naszej załogi i zostań prawdziwym żeglarzem. Daj się porwać niezapomnianej żeglarskiej przygodzie.

Wybierz kursy i szkolenia ze Szkołą żeglarstwa PuntoVita!

Zapisz się na szkolenie!

Zadzwoń: 501 177 487

Print Friendly, PDF & Email