Wędrowny obóz żeglarski z patentem Żeglarza Jachtowego – Mazury 14 dni, 14-17 lat

Obóz żeglarski z patentem to dwutygodniowe rejsy wędrowne po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, podczas których odbywa się szkolenie na stopień żeglarza jachtowego. W ostatni piątek rejsu dla młodzieży organizowany jest egzamin składany przed Państwową Komisją Egzaminacyjną.

Opis młodzieżowego obozu szkoleniowego z patentem na Mazurach

obóz żeglarski z patentem na MazurachObozy żeglarskie z patentem żeglarza jachtowego prowadzone są ściśle według przepisów oraz zaleceń Polskiego Związku Żeglarskiego. Uczestnicy podzieleni są na załogi według grupy wiekowej tak, że każdy znajdzie się w swoim towarzystwie i zdobędzie patent. Żeglarski obóz szkoleniowy przewidziany jest dla grupy wiekowej 14-17 lat. Nie wymagamy żadnego doświadczenia żeglarskiego. Szkolenie żeglarskie prowadzi wykwalifikowana i doświadczona kadra na komfortowych i nowoczesnych jachtach.

Czy chciałbyś zorganizować swój własny rejs? Poprowadzić łódkę, na którą zabierzesz swoich przyjaciół, rodzinę, znajomych? Już wkrótce będzie to możliwe. Samodzielnie zrealizujesz obóz swoich marzeń. Wystarczy, że zdobędziesz niezbędne uprawnienia i umiejętności.

Jak to zrobić? Po prostu zapisz się na obóz szkoleniowy, który zorganizowaliśmy właśnie dla Ciebie! Kurs przeznaczony jest nie tylko dla osób, które pragną udokumentować swoje umiejętności żeglarskie, ale i dla tych, którzy te umiejętności pragną dopiero zdobyć.

nauka do patentu żeglarskiego

Podczas wędrówki po Mazurach nie tylko odwiedzisz piękne miejsca, ciekawe porty i przeżyjesz prawdziwą przygodę z wiatrem i wodą, ale przede wszystkim odbędziesz praktyczne i teoretyczne szkolenie, którego program opracowany został według zaleceń PZŻ.

Żeglując razem z nami poznasz żeglarstwo takim, jakie jest naprawdę. Będziesz stawał w różnych portach z wykorzystaniem różnych technik cumowania, nauczysz się planować drogę na wodzie, tak by zawsze docierać do obranego celu. Dowiesz się jak działają poszczególne urządzenia i instalacje jachtowe. Będziesz borykał się z problemami, z jakimi mierzą się doświadczeni sternicy i w końcu będziesz gotów nie tylko z powodzeniem zdać egzamin na patent, ale także poprowadzić swój własny rejs.

Wybierając się z nami na wędrówkę poznasz również zwyczaje oraz etykietę żeglarską. Weźmiesz udział w wielu imprezach żeglarskich na wieczorach integracyjnych przy ognisku z szantami i świetną zabawą. A wszystko to w przyjaznej atmosferze i najlepszym towarzystwie.

Na naszych obozach połączysz naukę, pasję oraz odpoczynek!

Terminy i ceny mazurskich rejsów na lato 2022:

Kod Termin Cena obozu Rezerwacja
KS1 od 26.06.2022 do 09.07.2022 2.990 zł/os.
KS2 od 10.07.2022 do 23.07.2022 2.990 zł/os.
KS3 od 24.07.2022 do 06.08.2022 2.990 zł/os.
KS4 od 07.08.2022 do 20.08.2022 2.990 zł/os.

Cena mazurskiego obozu z patentem żeglarskim zawiera:

 • zakwaterowanie na jachtach Antila 24, Antila 26, Antila 27, Laguna 730, Maxus 24;
 • pełne wyżywienie (3 pełnowartościowe posiłki przygotowywane na jachtach plus przekąski i przegryzki, produkty na ogniska i grille);
 • opłaty portowe i paliwowe;
 • realizację trasy rejsu;
 • realizację programu szkolenia na żeglarza jachtowego PZŻ;
 • materiały szkoleniowe;
 • opiekę doświadczonej kadry (instruktorzy żeglarstwa PZŻ, ratownicy WOPR);
 • materiały promocyjne (koszulkę firmową oraz śpiewnik żeglarski);
 • transfer z dworca PKP, PKS w Giżycku na miejsce obozu;
 • organizację grilli, ognisk oraz wieczorów integracyjnych;
 • organizację regat w ostatni dzień obozu;
 • ubezpieczenie NNW PZU „Wojażer” 10.000zł;
 • podatek VAT.

Informacje szczegółowe

Nasza flota Wyżywienie Opieka i kadra Trasa rejsu
Nasz port Ekwipunek żeglarski Dojazd Procedura rezerwacji
Dokumenty Pakiet zniżek Egzaminy

Przed rejsem szkoleniowym zalecamy zakup książki – niezbędnego kompendium wiedzy o żeglarstwie: „Żeglarz jachtowy i jachtowy sternik morski” + CD, A. Kolaszewski, P. Świdwiński. Książkę należy obowiązkowo zabrać ze sobą na obóz.

Przed szkoleniem należy się również przygotować na opłatę za egzamin na patent Żeglarza Jachtowego:

 • uczniowie, studenci (do 26 roku życia): egzamin – 125zł, wydanie patentu – 25zł;
 • pozostali: egzamin – 250zł, wydanie patentu – 50zł.

Podczas rejsu szkoleniowego istnieje również możliwość uzyskania Patentu Sternika Motorowodnego w systemie szkolenia Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego (www.motorowodniacy.org). Koszt kursu motorowodnego to dodatkowe 500zł/os. oraz koszty egzaminacyjne dokładnie jak na Żeglarza Jachtowego (powyżej). 

Filmy oraz zdjęcia

Zapraszamy do obejrzenia dwóch krótkich filmów przedstawiających nasze rejsy i szkolenia na Mazurach:

Film żeglarski – Obóz z patentem żeglarza jachtowego

Zobacz film na YouTube

Film żeglarski – Rejsy szkoleniowe na Mazurach

Zobacz film na YouTube

Galeria zdjęć z naszych rejsów oraz szkoleń patrz tutaj>>>

Print Friendly, PDF & Email