Dojazd na mazurski obóz żeglarski

dojazd na obóz żeglarskiNa rejsy Mazury można przyjechać na kilka sposobów. Poniżej podajemy praktyczne wskazówki jak dotrzeć na nasz obóz żeglarski pociągiem, autobusem i samochodem.

Zorganizowany przejazd PKP z opiekunem

Pociągiem z konwojentem (390 zł/os.* w obie strony)**:

Możliwe są wszelkie trasy pociągowe. Połączenia pociągowe z konwojentem (opiekunem) konstruowane są na bieżąco na podstawie zgłoszeń uczestników. Jedynym warunkiem jest liczba minimum 4 osoby (cena 390 zł/os.) na jednego konwojenta. W cenę wliczony jest bilet PKP w obie strony. Konwoje stałe z miast: Gdańsk, Białystok, Katowice, Częstochowa, Warszawa, Łódź.
Każdy uczestnik zostanie dokładnie poinformowany o swoim połączeniu najpóźniej na 7 dni roboczych od rozpoczęcia obozu żeglarskiego na Mazurach.

* minimum 4 osoby na jednej trasie konwoju oraz pod warunkiem posiadania zniżki uczniowskiej na przejazdy kolejowe
** o chęci skorzystania z opcji dojazdu prosimy poinformować przy rezerwacji

Samodzielny dojazd pociągiem

Należy szukać połączenia do stacji GIŻYCKO.

Dogodne połączenia z wielu miast z przesiadką w Olsztynie/Ełku.

Pociągi bezpośrednie jadą do Giżycka m. in z Warszawy, Poznania, Wrocławia i Gdańska. Rozkłady jazdy zmieniają się w sezonie turystycznym*.

Bilety warto kupić z dużym wyprzedzeniem.

*W roku 2024 na odcinku Olsztyn – Giżycko kursuje autobusowa komunikacja zastępcza (remont torów). Możliwe utrudnienia komunikacyjne na stacji Olsztyn Główny.

Dojazd autobusem

Warto sprawdzić firmę Gigabus, oferującą połączenia Warszawy: https://gigabus.pl/

W sezonie turystycznym znajdziemy liczne połączenia autobusowe z Giżyckiem u prywatnych przewoźników. Trzeba pamiętać, że przed sezonem turystycznym bilety bardzo szybko są sprzedawane.

Transfer z dworca w Giżycku

Zapewniamy transfer z dworca w Giżycku do Wilkas drogą lądową lub wodną (!)

Wszystkie osoby, które dotrą do Giżycka na własną rękę (PKP, PKS, Bla Bla Car, etc.), są przez nas bezpłatnie przewożone do naszego portu startowego.

W niedzielę, gdy rozpoczyna się obóz, trwa wymiana turnusów i czarterów, a ruch na lokalnych drogach jest mocno spowolniony. Dlatego bardzo często najwygodniejszym sposobem na dotarcie z dworca w Giżycku do naszego portu w Wilkasach jest droga wodna.

Po wyjściu z pociągu/autobusu na peronie będzie czekał na Ciebie instruktor w koszulce PuntoVita z identyfikatorem. Wspólnie pojedziecie do Wilkas naszym firmowym busem lub popłyniecie jachtem z pobliskiej przystani!

Dojazd samochodem

Przystań Jachtowa AZS Wilkasy
ul. Niegocińska 5
Wilkasy koło Giżycka

Wjazd do ośrodka od strony portu. Godzina postoju na parkingu jest bezpłatna. Darmowy parking znajduje naprzeciwko portu lub przy ulicy.

Przyjazd samochodem na Mazury z Warszawy trwa około 4,5 godziny, lecz w sezonie turystycznym trzeba liczyć się z utrudnieniami na tej trasie, szczególnie w okolicy samego Giżycka.

Jak dojechać? 

Wjeżdżamy do przystani AZS bramą numer 1 (szlaban) i kierujemy się na lewo mając z prawej strony zielony hangar, przed hangarem skręcamy mocno w lewo, mijamy z prawej strony tył tawerny Rozbitek. Następnie z lewej strony mijamy rząd kontenerów na śmieci, po prawej stronie powinniśmy zobaczyć nasz nowy punkt przyjęć – domek PuntoVita. Bezpośrednio za domkiem znajdują się miejsca parkingowe.

Mapa dojazdu – którędy wjechać do portu?

  • wjazd bramą nr 1 – przy porcie, pierwsza od strony ronda

Mapa dojazdu – gdzie nas szukać w porcie?

  • kierujemy się na lewo mając z prawej strony zielony hangar, przed hangarem skręcamy mocno w lewo, mijamy z prawej strony tył tawerny Rozbitek,
  • po prawej stronie powinniśmy zobaczyć nasz nowy punkt przyjęć – domek PuntoVita,
  • bezpośrednio za domkiem znajdują się miejsca parkingowe.

Nowy punkt przyjęć – domek PuntoVita

Zapraszamy do punktu przyjęć uczestników i rodziców. Wjazd samochodem na teren przystani na 1h jest bezpłatny. W pobliżu naszego domku usytuowane są darmowe toalety dla żeglarzy. Na terenie portu znajduje się bankomat.

Oczekującym polecamy Tawernę Rozbitek w AZS Wilkasy – duży budynek w stylowej, drewnianej aranżacji nad samym nabrzeżem.

tawerna rozbitek wewnątrz

Wnętrze Tawerny Rozbitek, którą serdecznie polecamy przybywającym na Mazury. Odkryj „Rozbitka” na stronie: https://tawernarozbitek.pl/

Dziękujemy AZS Wilkasy za udostępnienie pięknych zdjęć ze strony: www.azs-wilkasy.pl!
Do zobaczenia na Mazurach.

 

Print Friendly, PDF & Email