Ekipa Szkoły Żeglarstwa PuntoVita
Kadra to najważniejszy element każdego rejsu i szkolenia żeglarskiego.
Szkoła Żeglarstwa PuntoVita może pochwalić się świetnie wyszkoloną i dobraną załogą, składającą się z prowadzących zajęcia na obozie szkoleniowym Instruktorów Żeglarstwa Polskiego Związku Żeglarskiego i sterników jachtowych prowadzących rejsy turystyczne.
O jakości kadry decyduje jej duże doświadczenie zarówno to żeglarskie jak i pedagogiczne w pracy z młodzieżą. Instruktor staje się autorytetem dla przyszłych żeglarzy, stąd też dbamy o to, aby charakteryzował się odpowiednimi cechami – nasza kadra to osoby cierpliwe, wyrozumiałe i otwarte wobec uczestników, już samym swoim zachowaniem przekazują adeptom zasady dobrej praktyki żeglarskiej i etykiety, jaka obowiązuje w środowisku.
Pracownicy Szkoły Żeglarstwa PuntoVita
Członkowie naszej firmowej załogi to osoby zaangażowane w krzewienie żeglarstwa i często obdarzone charyzmą, jaką spotkać można tylko wśród „wilków morskich”, dzięki nim pokochacie żeglarstwo i będziecie chcieli wracać na Mazurski Szlak. Podczas całego obozu żeglarskiego przypada jeden instruktor (sternik) na 4-5 uczestników. Nad bezpieczeństwem na wodzie czuwa zawsze ratownik W.O.P.R.
Michał Stępka
Nosząc takie nazwisko trudno nie żeglować?! Na żeglarstwo został skazany, więc podjął to wyzwanie, jak się później okazało, z powodzeniem. Turysta nie tylko z zamiłowania, ale również z wykształcenia. Lubi gotować, ostatnio sprawdza się po raz kolejny w nowej życiowej roli – tatusia (tym razem córka). W wolnych chwilach nauczyciel języka niemieckiego. Kierownik całego „zamieszania” ładnie nazywanego „PuntoVita”. Kierownik placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, wychowawca kolonijny, pedagog, Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Motorowodny Sternik Morski PZMiNW, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, dyplomowany organizator turystyki oraz nauczyciel.
Możesz go spotkać na każdej imprezie żeglarskiej w Szkole Żeglarstwa PuntoVita.
Krzysztof „Osobisty” Osóbka
Instruktor Żeglarstwa PZŻ związany ze Szkołą Żeglarstwa PuntoVita od 10 lat. Na początku jako Młodszy Instruktor, a od 2013 r. jako KWŻ dzieli się swoją pasją do żeglarstwa. 36 turnusów szkoleniowych w tym 28 jako kierownik. Łącznie z innymi rejsami spędził na mazurskich wodach ponad 630 dni. Choć zna Mazury jak mało kto, Kraina Wielkich Jezior nie przestaje go fascynować. Ciągle poszukuje nowych pomysłów na żeglarskie wyprawy. Pomysłodawca mazurskich Ekspedycji. Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Motorowodny Sternik Morski PZMiNW, Instruktor Żeglarstwa PZŻ oraz Instruktor Motorowodny PZMiNW, radiooperator SRC, zintegrowany kurs STCW, Wychowawca Kolonijny, Kierownik Placówek Wypoczynku Dzieci i Młodzieży.
Adrianna Warkoczewska
Studentka Computer Science w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej, Młodszy Instruktor Żeglarstwa, Jachtowy Sternik Morski. Kocha podróże i naukę języków obcych. Jej prawdziwą pasją jest uczenie innych, więc wolne chwile poświęca prowadzeniu szkoleń.
Na żaglówkę pierwszy raz wsiadła mając 16 lat i od tego czasu nie wyobraża sobie sezonu bez wyjazdu na Mazury. Na obozach dba o dobrą atmosferę i integrację między załogami. Od początku swojej pracy jako instruktor nie ominęła ani jednego ogniska, dodatkowo, zawsze zabiera ze sobą zapasowe śpiewniki. Często powtarza, że nie wszyscy muszą kochać pływanie łódką, ale nie zna osoby, która źle bawiła się na obozie żeglarskim.
Barbara „Zajączek” Zaczek
Instruktorka żeglarstwa od 2016 r. W ciągu pierwszych dwóch lat pracy na obozach szkoleniowych została KWŻ, a kilku jej kursantów zawodowymi instruktorami. Potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji i zna sto sposobów na ściągnięcie jachtu z mielizny.
Choć sama nie śpiewa za często, uwielbia siedzieć wieczorami przy ognisku słuchając dźwięków gitary i obozowego szantowania. Na jachcie ceni miłą atmosferę i dobrą kuchnię (co bywa nie lada wyzwaniem dla załogi!). Marzy, by mieć na pokładzie własnego psa do podawania cum. Ceniona przez załogi za miłą atmosferę na jachcie oraz za brawurowe prowadzenie motorówki w każdych warunkach. Prowadzi podcast o tematyce żeglarskiej – Zając na żaglach.
Jachtowy Sternik Morski PZŻ oraz Motorowodny Sternik Morski PZMiNW, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Instruktor Motorowodny PZMiNW, radiooperator dalekiego zasięgu LRC, Wychowawca Kolonijny, Kierownik Placówek Wypoczynku Dzieci i Młodzieży.
Michael „Freyu” Frey
Student Mechaniki i Budowy Maszyn Politechniki Śląskiej, Młodszy Instruktor Żeglarstwa, Instruktor Pływania i Ratownik Wodny. Z wodą związany od dziecka, nic więc dziwnego, że wakacje spędza na Mazurach, w których jest zakochany, chociaż za rejs na morzu oddałby ostatni grosz.
Poza tym miłośnik wędrówek górskich oraz gry na gitarze. Uwielbia szanty zarówno przy ognisku jak i podczas pracy na jachcie. Często można spotkać go z książką lub gitarą. Wychodzi za założenia, że na pokładzie ma panować zawsze porządek i spokój, a przy tym dobry humor oraz miła i rodzinna atmosfera.
Możesz go spotkać na rejsach szkoleniowych oraz turystycznych na Mazurach.
Łukasz Ronkiewicz
Żeglarz z krwi i kości. Pochodzący ze Śląska, na żagle nie jedzie, lecz wraca. Od urodzenia miał góry na wyciągnięcie ręki, mimo to zawsze bardziej ciągnęło go w kierunku wody. To właśnie na wodzie jego serce bije najmocniej – nie ważne czy słonej, czy słodkiej. Swoje pierwsze kroki w żeglarstwie stawiał właśnie na Mazurach, w których zresztą zakochał się od pierwszego wejrzenia. Niektórzy twierdzą, że na pierwszy rzut oka wzbudza olbrzymi respekt, a kursanci od razu nastawiają budziki na 6 rano, aby byli gotowi na mycie pokładu szczoteczką do zębów. Jednak już po chwili okazuje się, że jest to niezwykle ciepły, pomocny i zabawy facet. Dla niego problem=progres, a największą dumą są sukcesy kursantów, do których ma zadziwiająco dydaktyczne i indywidualne podejście. Rejs z nim to przyjemność i niezapomniana Przygoda! Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Sternik Motorowodny PZMiNW. Spotkasz go na rejsach szkoleniowych i turystycznych na Mazurach oraz na Morzu Bałtyckim.
Michał „Droździk” Drozd
Student budownictwa z okolic Puszczy Białowieskiej, fale i wiatr spotkał za namową taty który powiedział: „30 lat temu to ja żeglowałem, spodoba ci się…”. Uczeń przerósł mistrza, polubił jesienny Bałtyk i dalej się rozwija. Na ukochane mazury najlepiej by mu było dojeżdżać motocyklem, który jest nieodłączną częścią jego życia. Marzy mu się własnoręcznie wybudowany dom nad jeziorem, mała przystań, rejs jachtem do New Jork i wierny pies, który by mu towarzyszył w podróżach przez świat. „Dobry wujek” dla kursantów, gdy tylko ma wolną chwilkę lubi uciąć komara. Jest konkretny i opanowany, a kwestię bezpieczeństwa traktuje bardzo serio. Jachtowy Sternik Morski PZŻ, ratownik WOPR i wychowawca kolonijny.
Spotkasz go na rejsach turystycznych oraz szkoleniowych na Mazurach.
Adam „Adaś” Sternal
Młody geolog, student i pasjonat oceanografii, zapalony miłośnik mórz i oceanów. Mieszkaniec Gdyni. Największą satysfakcję daje mu praca z młodzieżą. Wyrozumiały w trakcie szkoleń i kursów żeglarskich z patentem. Kolekcjoner i pasjonat żeglarskich przygód. Przemierzył wzdłuż i wszerz Morze Bałtyckie, Północne, Śródziemne, Adriatyckie, Ocean Atlantycki oraz Wyspy Kanaryjskie. Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ, zaufany Wychowawca Kolonijny.
Spotkasz go na rejsach szkoleniowych na Mazurach, rejsach w Chorwacji oraz na Morzu Bałtyckim.
Tomasz „Rogo” Rogoziński
Kapitan Jachtowy PZŻ, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Kapitan Motorowodny PZMiNW, operator SRC oraz LRC, ratownik WOPR, magister wychowania fizycznego, trener pływacki, pedagog. Akweny: Morze Bałtyckie, Morze Północne, Morze Śródziemne, Morze Adriatyckie, Ocean Atlantycki, Wyspy Kanaryjskie, Morze Tyrreńskie, Morze Egejskie, Morze Czerwone.
Spotkasz go na rejsach szkoleniowych na Mazurach, rejsach w Chorwacji oraz na Morzu Bałtyckim.
Kazimierz Stasiński
Z żeglarstwem związany od 1981 roku. Pierwsze umiejętności żeglarskie zdobywał w Harcerskim Klubie Żeglarskim w rodzinnym Nakle. Z klubem i harcerstwem związany jest do dzisiaj, pełniąc funkcję członka zarządu klubu. Żeglarstwo dla niego to przede wszystkim szkoła charakteru – przyjaźń, uczciwość wobec siebie i innych, gotowość do niesienia pomocy i pokora wobec żywiołów. Poza tym to ciekawość świata i ludzi oraz romantyka obcowania z naturą. Lubi pracować z dziećmi i młodzieżą. Sam ma dwóch synów – oczywiście też żeglarzy. Z wykształcenia pedagog specjalny. Dużo czyta, interesuje się historią i elektroniką. Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Operator Łączności Dalekiego Zasięgu – LRC.
Spotkasz go na rejsach turystycznych oraz szkoleniowych na Mazurach.
Izabela Żak
Absolwentka Wychowania Fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Żeglarz Jachtowy, Nauczyciel Żeglowania PZŻ, Sternik Motorowodny oraz Wychowawca Kolonijny. Miłością do żeglarstwa zarazili ją rodzice, to z nimi poznała uroki Mazur. Od tamtej pory nie ma sezonu, w którym nie pojawiła się na Szlaku WJM – to jej miejsce na Ziemi. Na jachcie bardzo ceni sobie dyscyplinę i dokładność wykonywanych obowiązków. Do wypłynięcia w rejs potrzebna jest jej tylko ciepła kawka w termosie. W przyszłości chce szerzyć popularność żeglarstwa wśród osób z niepełnosprawnością.
Krzysztof „Buczek” Buczynski
Jachtowy Sternik Morski, Motorowodny Sternik Morski, student nawigacji na Akademii Morskiej w Gdyni, wychowawca kolonijny. I oficer wyprawy arktycznej na Spitsbergen, osiągnięcie równoleżnika 80*06,5’N. Akweny: Morze Bałtyckie, Morze Północne, Morze Norweskie, Morze Grenlandzkie, Ocean Atlantycki. Od paru sezonów pływa z dziećmi i młodzieżą głównie po wodach morskich. Kapitan na naszych rejsach bałtyckich. Ceni sobie porządek na jachcie.
Magdalena Bełkot
Żeglarz jachtowy, wychowawca kolonijny i nauczyciel żeglowania PZŻ. Studentka Fizjoterapii na wrocławskim AWF-ie, trenerka akrobatyki sportowej, wychowawca kolonijny, żeglarz jachtowy, sternik motorowodny. Magda nie potrafi za długo wytrzymać w jednym miejscu, kocha chodzić po górskich szlakach, jeździć konno i skakać na batucie. W żeglarstwie zakochała się już w wieku 8 lat, kiedy na obozie survivalowym pierwszy raz wsiadła na pokład omegi. Wyznaje zasadę, że „w ciszy, czy w czasie burzy, Trzeba przy pracy śpiewać”. Uwielbia śpiewać zarówno przy wieczornym ognisku jak również podczas codziennej żeglugi – jej załoga śpiewa razem z nią! Kocha pracę z ludźmi i przekazywanie im swoich umiejętności. Lubi, kiedy na jachcie panuje przyjazna, rodzinna atmosfera, ale to dyscyplinę stawia na pierwszym miejscu. Jej największym żeglarskim marzeniem jest rejs dookoła kuli ziemskiej.
Filip Woźniak
Człowiek wielu talentów, dla którego woda stała się pracą i życiem. Absolwent Akademii Morskiej w Szczecinie, w okresie jesienno-zimowym marynarz na statkach, wiosną i latem instruktor żeglarstwa oraz organizator regat i wielu imprez żeglarskich w Polsce i Europie. W swoim domu w Szczecinie również trener żeglarstwa w klubie AZS Akademii Morskiej w Szczecinie. Wspominaliśmy, że również startuje w regatach? A i tak wielu rzeczy jeszcze o nim nie wiemy… Swoją przygodę z żeglarstwem zaczynał ponad 10 lat temu… właśnie z PuntoVitą.
Bartosz Łebek
Absolwent Akademii Morskiej w Szczecinie. Od najmłodszych lat związany z wodą. W piątej klasie podstawówki „przymusem” zapisany przez rodziców do Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego w Policach. Żeglarstwo, początkowo będące zamiennikiem dla aikido i pływania, okazało się strzałem w dziesiątkę. W wieku 14 lat zdał patent w PuntoVita i od tej pory nieprzerwanie żegluje. Kiedy akurat nie pływa, z ogromną pasją trenuje siatkówkę. Lubi podróżować i poznawać dziwne ciekawostki, którymi później zaskakuje innych w najmniej spodziewanych momentach. Nie uznaje stwierdzenia, że na jachcie jest za dużo jedzenia. Z pełnym poświęceniem i dumą pochłania wszystkie resztki, aby nic się nie zmarnowało. Dodatkowo kocha żarty żeglarskie. Mazury bez żadnego kawału to nie Mazury. Jego największym żeglarskim marzeniem jest rejs na Karaiby.
Zofia Bruska
Żeglarz jachtowy, wychowawca kolonijny i nauczyciel żeglowania PZŻ. Studentka filmoznawstwa, pasjonatka fotografii, nie rozstająca się na krok z aparatem. Przygodę z żeglarstwem rozpoczęła w roku 2010, jednak prawdziwą miłością zapałała do niego parę lat później na obozie PuntoVity. Od tej pory każdą wolną chwilę stara się spędzić na jeziorze — od Krakowskich Bagrów, po dzikie zakątki Nidzkiego — lub też, gdy tylko jej się uda, biegając po rejach morskich żaglowców. Marzy, by któregoś dnia zdobyć North—West Passage oraz wszystkie inne zakątki, o których z takim zapałem śpiewa przy ognisku. Uważa, że dobrego żeglarza cechuje refleks i precyzja, co nieomylnie poznaje po dobrze zbuchtowanej linie i szybkości jej klarowania.