Ekipa Szkoły Żeglarstwa PuntoVita

Kadra to najważniejszy element każdego rejsu i szkolenia żeglarskiego.

Szkoła Żeglarstwa PuntoVita może pochwalić się świetnie wyszkoloną i dobraną załogą, składającą się z prowadzących zajęcia na obozie szkoleniowym Instruktorów Żeglarstwa Polskiego Związku Żeglarskiego i sterników jachtowych prowadzących rejsy turystyczne.

O jakości kadry decyduje jej duże doświadczenie zarówno to żeglarskie jak i pedagogiczne w pracy z młodzieżą. Instruktor staje się autorytetem dla przyszłych żeglarzy, stąd też dbamy o to, aby charakteryzował się odpowiednimi cechami – nasza kadra to osoby cierpliwe, wyrozumiałe i otwarte wobec uczestników, już samym swoim zachowaniem przekazują adeptom zasady dobrej praktyki żeglarskiej i etykiety, jaka obowiązuje w środowisku.

Pracownicy Szkoły Żeglarstwa PuntoVita

Członkowie naszej firmowej załogi to osoby zaangażowane w krzewienie żeglarstwa i często obdarzone charyzmą, jaką spotkać można tylko wśród „wilków morskich”, dzięki nim pokochacie żeglarstwo i będziecie chcieli wracać na Mazurski Szlak. Podczas całego obozu żeglarskiego przypada jeden instruktor (sternik) na 4-5 uczestników. Nad bezpieczeństwem na wodzie czuwa zawsze ratownik W.O.P.R.

Michał Stępka

michał stępka - właściciel szkoły żeglarstwa puntovitaNosząc takie nazwisko trudno nie żeglować?! Na żeglarstwo został skazany, więc podjął to wyzwanie, jak się później okazało, z powodzeniem. Turysta nie tylko z zamiłowania, ale również z wykształcenia. Lubi gotować, ostatnio sprawdza się po raz kolejny w nowej życiowej roli – tatusia (tym razem córka). W wolnych chwilach nauczyciel języka niemieckiego. Kierownik całego „zamieszania” ładnie nazywanego „PuntoVita”. Kierownik placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, wychowawca kolonijny, pedagog, Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Motorowodny Sternik Morski PZMiNW, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, dyplomowany organizator turystyki oraz nauczyciel.

Możesz go spotkać na każdej imprezie żeglarskiej w Szkole Żeglarstwa PuntoVita.

 

Krzysztof Osóbka

krzysztof osóbka Instruktor Żeglarstwa PZŻ związany ze Szkołą Żeglarstwa PuntoVita od 14 lat. Na początku jako Młodszy Instruktor, a od 2013 r. jako KWŻ dzieli się swoją pasją do żeglarstwa. 40 turnusów szkoleniowych w tym 32 jako kierownik. Łącznie z innymi rejsami spędził na mazurskich wodach ponad 700 dni. Choć zna Mazury jak mało kto, Kraina Wielkich Jezior nie przestaje go fascynować. Pomysłodawca mazurskich Ekspedycji. Ciągle poszukuje nowych pomysłów na żeglarskie wyprawy – obecne żeglarskie obsesje to norweskie fiordy (napić się kawy na końcu fiordu Lysefjorden) oraz wyspa Hydra w Grecji. Autor wielu żeglarskich artykułów oraz Materiałów Szkoleniowych Szkoły Żeglarstwa PuntoVita. Ceni dobre przygotowanie, dalekosiężne plany i koncentrację na celu. Z zawodu pracoholik. Spotkasz go na naszych rejsach szkoleniowych na Mazurach oraz egzaminach żeglarskich i kursach motorowodnych. Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Motorowodny Sternik Morski PZMiNW, Instruktor Żeglarstwa PZŻ oraz Instruktor Motorowodny PZMiNW, radiooperator SRC, zintegrowany kurs STCW, Wychowawca Kolonijny, Kierownik Placówek Wypoczynku Dzieci i Młodzieży, pedagog.

 

Tomasz Rogoziński

tomasz rogozinskiKapitan Jachtowy PZŻ, opłynął Europę bez elektroniki, nawigacji satelitarnej, telefonu i zupek w proszku – prawdziwa skarbnica morskich historii, człowiek z wielkim doświadczeniem na morzu, przez lata wyszkolił setki dobrych żeglarzy w każdym wieku. Prowadził jachty pod banderą PuntoVity na Mazurach, Bałtyku, Morzu Adriatyckim i Wyspach Kanaryjskich. Miłośnik zimnych wód Bałtyku i Morza Północnego, przemierzył również Morze Śródziemne od Gibraltaru po Egipt, zszywając po drodze setki metrów kwadratowych żagli. Za igłą i nitką obecnie nie przepada. Na co dzień pedagog, magister wychowania fizycznego i zaangażowany trener pływacki dzieci i młodzieży – gotowy odmówić prowadzenia kolejnego rejsu morskiego tylko dla swoich zawodników, których przygotowuje do startu w zawodach pływackich. Kapitan Jachtowy PZŻ, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Kapitan Motorowodny PZMiNW, operator radiowy SRC oraz LRC, ratownik WOPR, pedagog. Legenda PuntoVity.

 

Karolina Ściborek

Karolina ŚciborekStudentka Psychologii i Pedagogiki w Lublinie. Osoba wielu pasji, od łamigłówek i rysunków, przez grę na flecie poprzecznym i pianinie po udział w grupie rekonstrukcyjnej. Bardzo otwarta, spontaniczna i trochę zakręcona 🙂 Ma świetne podejście zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Chętnie wyjaśni nurtujące zagadnienia, ale nie lubi jak się jej nie słucha! Zadajesz pytanie – przygotuj się na rzeczową i wyczerpującą odpowiedź! Żeglarz Jachtowy, Nauczyciel Żeglowania PZŻ, Sternik Motorowodny, Inland Power Instructor (ISSA), wychowawca kolonijny, Kierownik Placówek Wypoczynku Dzieci i Młodzieży.Spotkasz Ją na rejsach turystycznych oraz szkoleniowych na Mazurach.

 

Magdalena Bełkot

magdalena bełkotStudentka Fizjoterapii na Wrocławskim AWFie. Od dziecka związana ze sportem, więc wie, jak ważny w życiu jest ruch. Kocha chodzić po górskich szlakach, skakać na batucie i wywijać na parkiecie. 😉 W żeglarstwie zakochała się już w wieku 8 lat. Wyznaje zasadę, że „w ciszy, czy w czasie burzy, Trzeba przy pracy śpiewać”. Uwielbia śpiewać zarówno przy wieczornym ognisku jak również podczas codziennej żeglugi – jej załoga śpiewa razem z nią! Kocha pracę z ludźmi i przekazywanie im swoich umiejętności. Lubi, kiedy na jachcie panuje przyjazna, rodzinna atmosfera, ale to dyscyplinę stawia na pierwszym miejscu. Jej największym żeglarskim marzeniem jest rejs dookoła kuli ziemskiej. Jachtowy Sternik Morski PZŻ oraz Motorowodny Sternik Morski PZMiNW, Nauczyciel Żeglowania PZŻ, radiooperator bliskiego zasięgu SRC, Wychowawca Kolonijny.
Spotkasz ją na rejsach szkoleniowych na Mazurach, rejsach w Chorwacji oraz na Morzu Bałtyckim.

 

Maksymilan Redłowski

Maksymilan RedłowskiOd zawsze związanym z wodą: od nurkowania po hydroplany. Jego przygoda z żeglarstwem zaczęła się już od piątego roku życia, kiedy jeździł na kolonie z optymistami. Najbardziej w żeglarstwie ceni sobie podróż, a przede wszystkim przygodę poznawania nowych miejsc i ludzi. Żeglarz Jachtowy, Nauczyciel Żeglowania PZŻ, Sternik Motorowodny, wychowawca kolonijny. Spotkasz go na rejsach turystycznych oraz szkoleniowych na Mazurach.

 

Marta Bugała

Marta BugałaStudentka inżynierii procesowej na Politechnice Warszawskiej. Uwielbia aktywnie spędzać czas – przemierzać góry z plecakiem, żeglować po Mazurach czy wspinać się w skałkach. Nowe wyzwania każdego dnia, a potem wieczory spędzane przy ognisku, pełne śpiewania i opowieści – to lubi najbardziej. Niedawno zaczęła także swoją przygodę z morzem i od razu się w nim zakochała.

Wielbicielka herbaty w niemal każdym wydaniu. Żeglarz jachtowy, Nauczyciel Żeglowania PZŻ, wychowawca kolonijny. Spotkasz ją na rejsach turystycznych oraz szkoleniowych na Mazurach.

 

Kalina Mastalerz

Kalina MastalerzUwielbia naturę, sama ma dwa psy z którymi przemierza górskie szlaki. Praca z ludźmi sprawia jej dużą przyjemność, dzięki czemu jest bardzo pozytywnie odbierana przez swoich kursantów. Studentka filologii angielskiej. Żeglarz Jachtowy, Nauczyciel Żeglowania PZŻ, wychowawca kolonijny. Spotkasz Ją na rejsach turystycznych oraz szkoleniowych na Mazurach.

 

Martyna Pajer

Martyna PajerPochodzi ze Śląska, jednak na co dzień studiuje farmację w Lublinie. Latem żegluje, pływa na desce, zimą jeździ na nartach i snowboardzie. Wieczorami spełnia się jako trener personalny na siłowni, trenuje także boks i judo. Wolne chwile poświęca na naukę języka migowego i gry na ukulele. Żeglarstwo poznawała na obozach w PuntoVicie.

Żeglarz Jachtowy, Nauczyciel Żeglowania PZŻ, Sternik Motorowodny, wychowawca kolonijny. Spotkasz ją na rejsach turystycznych oraz szkoleniowych na Mazurach.

 

Oskar Woźniak

oskar woźniakOd lat ciągnie go do wody, dlatego otwiera przed sobą kolejne możliwości pracy właśnie z tym żywiołem. Na zamkniętych akwenach działa jako ratownik wodny oraz jako Żeglarz Jachtowy. Przekazując wiedzę i szantując najlepiej jak potrafi, budzi ducha przygody w młodych sercach. Jako student Śląskiego Uniwersytet Medycznego szuka wymówki od nauki na morzu, pokonując zarówno bałtyckie jak i norweskie fale.

Marzy o przepłynięciu Pacyfiku. Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Ratownik WOPR, Kurs KPP, radiooperator dalekiego zasięgu LRC, Wychowawca Kolonijny.

 

Izabela Walawender

Izabela WalawenderAbsolwentka Wychowania Fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Miłością do żeglarstwa zarazili ją rodzice, to z nimi poznała uroki Mazur. Od tamtej pory nie ma sezonu, w którym nie pojawiła się na Szlaku WJM – to jej miejsce na Ziemi. Na jachcie bardzo ceni sobie dyscyplinę i dokładność wykonywanych obowiązków. Do wypłynięcia w rejs potrzebna jest jej tylko ciepła kawka w termosie. W przyszłości chce szerzyć popularność żeglarstwa wśród osób z niepełnosprawnością. Jachtowy Sternik Morski PZŻ oraz Motorowodny Sternik Morski PZMiNW, Nauczyciel Żeglowania PZŻ, radiooperator bliskiego zasięgu SRC, Wychowawca Kolonijny. 

 

Anna Skowrownek

Anna SkowrownekMiłośniczka natury, która rok w rok wraca na Mazury by ukoić wszystkie zmysły. Wymyśla kolejne nieszablonowe zadania mające na celu stworzenie z żaglówką i wiatrem jedności oraz przekazuje wiedzę, jak czuć wiatr oraz ,,czytać z wody” czy nieba. Jak zobowiązuje nazwisko, rozwesela swoim radosnym obejściem i towarzyszy w szantowaniu do ostatniego tchu.

Rozpoczęła przygodę morską od Morza Bałtyckiego i, choć dało jej ono popalić, planuje kolejne rejsy, by wzbogacać swoje doświadczenie. Żeglarz Jachtowy PZŻ, Wychowawca Kolonijny.

 

Antoni Włodarczyk

Antoni WłodarczykNa wodę sprowadził go trener klubu sportowego, dzięki czemu szybko poczuł fascynację wiatrem, który wdzięcznie wypełnia żagle. Pracę z młodzieżą zaczął bardzo wcześnie jako przyboczny drużyny harcerskiej, a teraz łączy ją z pasją i chęcią przekazania bakcyla następnym żeglarzom. Praktykujący Żeglarz Jachtowy oraz ratownik wodny, którego wszyscy szybko poznają i lubią ze względu na otwartość, poczucie humoru i optymistyczne podejście do życia.

Pragnie współpracować z żywiołem wody studiując nawigację. Żeglarz Jachtowy PZŻ, Ratownik MSWiA, Wychowawca Kolonijny.

 

Kacper Podołowski

Kacper PodołowskiStudent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, patent żeglarski uzyskał w wieku 15 lat. Od tamtej pory co roku pływa na Mazurach oraz zrobił już kilka dobrych mil po Morzu Bałtyckim, Morzu Śródziemnym a także na norweskich fiordach. . Podczas rejsów zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo i dobre relacje w załodze. Uwielbiam porządek na pokładzie i dobry humor. Żeglarz Jachtowy, Ratownik Wodny, Kurs KPP, Wychowawca kolonijny.

 

Filip Woźniak

filip woźniakCzłowiek wielu talentów, dla którego woda stała się pracą i życiem. Absolwent Akademii Morskiej w Szczecinie, w okresie jesienno-zimowym marynarz na statkach, wiosną i latem instruktor żeglarstwa oraz organizator regat i wielu imprez żeglarskich w Polsce i Europie. W swoim domu w Szczecinie również trener żeglarstwa w klubie AZS Akademii Morskiej w Szczecinie. Wspominaliśmy, że również startuje w regatach? A i tak wielu rzeczy jeszcze o nim nie wiemy… Swoją przygodę z żeglarstwem zaczynał ponad 10 lat temu… właśnie z PuntoVitą.

 
Print Friendly, PDF & Email