Ekipa Szkoły Żeglarstwa PuntoVita

Kadra to najważniejszy element każdego rejsu i szkolenia żeglarskiego.

Szkoła Żeglarstwa PuntoVita może pochwalić się świetnie wyszkoloną i dobraną załogą, składającą się z prowadzących zajęcia na obozie szkoleniowym Instruktorów Żeglarstwa Polskiego Związku Żeglarskiego i sterników jachtowych prowadzących rejsy turystyczne.

O jakości kadry decyduje jej duże doświadczenie zarówno to żeglarskie jak i pedagogiczne w pracy z młodzieżą. Instruktor staje się autorytetem dla przyszłych żeglarzy, stąd też dbamy o to, aby charakteryzował się odpowiednimi cechami – nasza kadra to osoby cierpliwe, wyrozumiałe i otwarte wobec uczestników, już samym swoim zachowaniem przekazują adeptom zasady dobrej praktyki żeglarskiej i etykiety, jaka obowiązuje w środowisku.

Pracownicy Szkoły Żeglarstwa PuntoVita

Członkowie naszej firmowej załogi to osoby zaangażowane w krzewienie żeglarstwa i często obdarzone charyzmą, jaką spotkać można tylko wśród „wilków morskich”, dzięki nim pokochacie żeglarstwo i będziecie chcieli wracać na Mazurski Szlak. Podczas całego obozu żeglarskiego przypada jeden instruktor (sternik) na 4-5 uczestników. Nad bezpieczeństwem na wodzie czuwa zawsze ratownik W.O.P.R.

Michał Stępka

michał stępka puntovitaNosząc takie nazwisko trudno nie żeglować?! Na żeglarstwo został skazany, więc podjął to wyzwanie, jak się później okazało, z powodzeniem. Turysta nie tylko z zamiłowania, ale również z wykształcenia. Lubi gotować, ostatnio sprawdza się po raz kolejny w nowej życiowej roli – tatusia (tym razem córka). W wolnych chwilach nauczyciel języka niemieckiego. Kierownik całego „zamieszania” ładnie nazywanego „PuntoVita”. Kierownik placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, wychowawca kolonijny, pedagog, Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Sternik Motorowodny PZMiNW, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, dyplomowany organizator turystyki oraz nauczyciel.

Możesz go spotkać na każdej imprezie żeglarskiej w Szkole Żeglarstwa PuntoVita.

 

Krzysztof „Osobisty” Osóbka

krzysztof osóbkaInstruktor Żeglarstwa PZŻ związany ze Szkołą Żeglarstwa PuntoVita od siedmiu lat. Na początku jako Młodszy Instruktor, a od 2013 r. jako KWŻ dzieli się swoją pasją do żeglarstwa. 28 turnusów szkoleniowych z czego 20 jako Kierownik. Organizator Turystyki, Wychowawca Kolonijny, Kierownik Placówek Wypoczynku Dzieci i Młodzieży. Choć zna Mazury jak mało kto, Kraina Wielkich Jezior nie przestaje go fascynować. Ciągle poszukuje nowych pomysłów na wyprawy. Kierownik Obozów Wędrownych, Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Sternik Motorowodny PZMiNW, Instruktor Żeglarstwa PZŻ.

 

Ada Warkoczewska

Ada Warkoczewska
Studentka Computer Science w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. Kocha podróże i naukę języków obcych. Jej prawdziwą pasją jest uczenie innych, więc wolne chwile poświęca prowadzeniu szkoleń z umiejętności miękkich oraz udoskonalaniu szkoleń żeglarskich. Na żaglówkę pierwszy raz wsiadła mając 16 lat i od tego czasu nie wyobraża sobie sezonu bez wyjazdu na Mazury. Na obozach dba o dobrą atmosferę i integrację między załogami. Od początku swojej pracy jako instruktor nie ominęła ani jednego ogniska, dodatkowo, zawsze zabiera ze sobą zapasowe śpiewniki. Wciąż powtarza, że nie wszyscy muszą kochać pływanie łódką, ale nie zna osoby, która źle bawiła się na obozie żeglarskim.

 

Barbara „Zajączek” Zaczek

basia żaczekStudentka romanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonatka literatury i języków obcych. Wolne chwile przeznacza na pływanie na basenie oraz eskapady z psami po podkrakowskich lasach. Żeglarstwo poznała przez przypadek, ale momentalnie się w nie wciągnęła.

Zawsze znajduje wyjście z trudnej sytuacji i zna sto sposobów na ściągnięcie jachtu z mielizny. Choć sama nie śpiewa za często, uwielbia siedzieć wieczorami przy ognisku słuchając dźwięków gitary i obozowego szantowania.

Na jachcie ceni miłą atmosferę i dobrą kuchnię (co bywa nie lada wyzwaniem dla załogi!). Marzy, by mieć na pokładzie własnego psa do podawania cum.

Możesz ją spotkać na rejsach szkoleniowych oraz turystycznych na Mazurach.

 

Michael „Freyu” Frey

michael frey

Student Mechaniki i Budowy Maszyn Politechniki Śląskiej, Młodszy Instruktor Żeglarstwa, Instruktor Pływania i Ratownik Wodny. Z wodą związany od dziecka, nic więc dziwnego, że wakacje spędza na Mazurach, w których jest zakochany, chociaż za rejs na morzu oddałby ostatni grosz.

Poza tym miłośnik wędrówek górskich oraz gry na gitarze. Uwielbia szanty zarówno przy ognisku jak i podczas pracy na jachcie. Często można spotkać go z książką lub gitarą. Wychodzi za założenia, że na pokładzie ma panować zawsze porządek i spokój, a przy tym dobry humor oraz miła i rodzinna atmosfera.

Możesz go spotkać na rejsach szkoleniowych oraz turystycznych na Mazurach.

Tomek Szymankiewicz

tomasz szymankiewiczStudent wędrowny, obecnie zakotwiczony na UW. Żeglarstwo odziedziczył po ojcu, który od dziecka zabierał go na rejsy. Fanatyk klaru i prac bosmańskich, na jego łajbie wszystko musi grać jak w zegarku. Zawsze dba o to, by jego załoga była w dobrym humorze. Nikt na całych Mazurach nie zna równie wielu szant i nikt na siedmiu morzach nie zaśpiewa ich z większym uczuciem. Zawsze przyciąga najlepsze towarzystwo na kei i ma w zanadrzu niejedną ciekawą historię. Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Motorowodny Sternik Morski PZMiNW, Kierownik Obozów Wędrownych, Wychowawca Kolonijny.

Kierownik na rejsach turystycznych oraz szkoleniowych dla młodzieży na Mazurach.

 

Michał „Droździk” Drozd

michał drozdStudent budownictwa z okolic Puszczy Białowieskiej, fale i wiatr spotkał za namową taty który powiedział: „30 lat temu to ja żeglowałem, spodoba ci się…”. Uczeń przerósł mistrza, polubił jesienny Bałtyk i dalej się rozwija. Na ukochane mazury najlepiej by mu było dojeżdżać motocyklem, który jest nieodłączną częścią jego życia. Marzy mu się własnoręcznie wybudowany dom nad jeziorem, mała przystań, rejs jachtem do New Jork i wierny pies, który by mu towarzyszył w podróżach przez świat. „Dobry wujek” dla kursantów, gdy tylko ma wolną chwilkę lubi uciąć komara. Jest konkretny i opanowany, a kwestię bezpieczeństwa traktuje bardzo serio. Jachtowy Sternik Morski PZŻ, ratownik WOPR i wychowawca kolonijny.

Spotkasz go na rejsach turystycznych oraz szkoleniowych na Mazurach.

 

Adam „Adaś” Sternal

adam sternalMłody geolog, student i pasjonat oceanografii, zapalony miłośnik mórz i oceanów. Mieszkaniec Gdyni. Największą satysfakcję daje mu praca z młodzieżą. Wyrozumiały w trakcie szkoleń i kursów żeglarskich z patentem. Kolekcjoner i pasjonat żeglarskich przygód. Przemierzył wzdłuż i wszerz Morze Bałtyckie, Północne, Śródziemne, Adriatyckie, Ocean Atlantycki oraz Wyspy Kanaryjskie. Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ, zaufany Wychowawca Kolonijny. 

Spotkasz go na rejsach szkoleniowych na Mazurach, rejsach w Chorwacji oraz na Morzu Bałtyckim.

 

Tomasz „Rogo” Rogoziński

tomasz rogozinskiKapitan Jachtowy PZŻ, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Kapitan Motorowodny PZMiNW, operator SRC oraz LRC, ratownik WOPR, magister wychowania fizycznego, trener pływacki, pedagog. Akweny: Morze Bałtyckie, Morze Północne, Morze Śródziemne, Morze Adriatyckie, Ocean Atlantycki, Wyspy Kanaryjskie, Morze Tyrreńskie, Morze Egejskie, Morze Czerwone.

Spotkasz go na rejsach szkoleniowych na Mazurach, rejsach w Chorwacji oraz na Morzu Bałtyckim.

 

Kazimierz Stasiński

kazimierz stasińskiZ żeglarstwem związany od 1981 roku. Pierwsze umiejętności żeglarskie zdobywał w Harcerskim Klubie Żeglarskim w rodzinnym Nakle. Z klubem i harcerstwem związany jest do dzisiaj, pełniąc funkcję członka zarządu klubu. Żeglarstwo dla niego to przede wszystkim szkoła charakteru – przyjaźń, uczciwość wobec siebie i innych, gotowość do niesienia pomocy i pokora wobec żywiołów. Poza tym to ciekawość świata i ludzi oraz romantyka obcowania z naturą. Lubi pracować z dziećmi i młodzieżą. Sam ma dwóch synów – oczywiście też żeglarzy. Z wykształcenia pedagog specjalny. Dużo czyta, interesuje się historią i elektroniką. Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Operator Łączności Dalekiego Zasięgu – LRC.

Spotkasz go na rejsach turystycznych oraz szkoleniowych na Mazurach.

Piotr Więckowski

piotr więckowskiStudent Akademii Morskiej w Gdyni. Jest tak dobry z nawigacji, że bez żadnych narzędzi określi pozycję jachtu w każdych warunkach. Uwielbia pływać w szczególności na tankowcach. Żeglarstwo to jego hobby zaszczepione przez wujka. Pływanie po Mazurach określa często jako „szuwarowo – bagienne”. Uwielbia zjeść wszystko, co nagotuje mu jego załoga… Jachtowy Sternik Morski PZŻ.

Spotkasz go na rejsach turystycznych na Mazurach.

 

Krzysztof „Buczek” Buczynski

Krzysztof BuczyńskiJachtowy Sternik Morski, Motorowodny Sternik Morski, student nawigacji na Akademii Morskiej w Gdyni, wychowawca kolonijny. I oficer wyprawy arktycznej na Spitsbergen, osiągnięcie równoleżnika 80*06,5’N. Akweny: Morze Bałtyckie, Morze Północne, Morze Norweskie, Morze Grenlandzkie, Ocean Atlantycki. Od paru sezonów pływa z dziećmi i młodzieżą głównie po wodach morskich. Kapitan na naszych rejsach bałtyckich. Ceni sobie porządek na jachcie.

 

Sławomir „Kosmolanty” Filipiuk

Sławomir FilipiukMagister translatoryki angielskiej, z zawodu lektor szkoły policealnej, profesjonalny fotograf i operator kamer wszelakich, żeglarz z zamiłowania, pedagog. Autor naszych wszystkich rejsowych zdjęć oraz filmów. Związany z firmą od 2010 roku. Jedną z jego zasad na morzu jest – „Pamiętaj – najpierw włącz myślenie!” Potrafi zrobić wszystko z niczego. Wychowawca kolonijny, sternik jachtowy. I oficer wspomagający na naszych bałtyckich rejsach młodzieżowych.

Print Friendly, PDF & Email