Blog żeglarski PuntoVita - Poradnik dla każdego żeglarza

Witamy na blogu Szkoły Żeglarstwa PuntoVita!

Blog został stworzony, aby przybliżyć Wam specyfikę żeglarstwa, jachtingu we wszystkich odmianach oraz zachęcić do jego uprawiania. Na łamach bloga żeglarskiego przeczytacie porady i artykuły jak rozpocząć swoją przygodę z żaglami? Posiądziesz niezbędą wiedzę, aby zdobyć uprawnienia do prowadzenia jachtu, spełnić swoje marzenia związane z rejsami w dalekie strony, czy startem w regatach. Zapoznacie się także z kulturą żeglarską.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych porad, artykułów żeglarskich i czytania bloga.

piasek morski

Wakacje z dzieckiem – co spakować na wyjazd nad morze?

Wyjazdy wakacyjne w rodzinnym gronie to wciąż jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania czasu na urlopie. Od tego, co zabierzemy ze sobą w podróż będzie zależał komfort wszystkich wczasowiczów. O czym nie można zapomnieć jadąc nad morze z dzieckiem lub morski rejs po Bałtyku? Co warto zabrać?

czytaj dalej

Wakacje z dzieckiem – co spakować na wyjazd nad morze?
5 (100%) 3 votes

Edward Teach Czarnobrody

Edward Teach – Czarnobrody

Znany jako Czarnobrody (ang. Blackbeard) był jednym z najgroźniejszych piratów swojego okresu i jednym z najbardziej znanych piratów wszech czasów. Grasował na Morzu Karaibskim w latach 1716–1718. Kapitanem został poprzez zorganizowanie buntu, na statku, na którym służył. Napadał na marynarkę francuską jako pirat, działając z poparciem króla brytyjskiego. Po zakończeniu francusko-angielskiej wojny, dalej zajmował się napadami na statki, również na zlecenie brytyjskiego monarchy.

czytaj dalej

Edward Teach – Czarnobrody
5 (100%) 11 votes

wyprawa do Nikaragui Henry Morgan

Henry Morgan – Król Jamajki

Kariera Henry’ego Morgan’a była oszałamiającą, legendarną wręcz karierą piracką: od zwykłego żołnierza do nieformalnego władcy Jamajki i niekwestionowanego „Króla Bukanierów”. Swoją sławę wśród wrogów i przyjaciół młody pirat zdobył dzięki śmiałym wyprawom na Villahermosa – stolicę meksykańskiej prowincji Tabasco oraz Gran Grenada – centrum wydobycia srebra w Nikaragui.

czytaj dalej

Henry Morgan – Król Jamajki
4.89 (97.78%) 18 votes

pirat edward mansveld

Poznaj sławnych piratów: Edward Mansfield

Edward Mansveld albo Mansfield był siedemnastowiecznym Holenderskim korsarzem i bukanierem, który niegdyś uważany był za nieformalnego wodza „Brethren of the Coast” – Braterstwa Wybrzeża, które było luźną koalicją piratów i korsarzy, działającej na Morzu Karaibskim w XVII i XVIII wieku. Edward Mansfield jako pierwszy zorganizował dużej skali ataki na hiszpańskie terytoria w Nowym Świecie.

czytaj dalej

Poznaj sławnych piratów: Edward Mansfield
5 (100%) 15 votes

Bukanierzy

Bukanierzy – karaibscy piraci

W połowie XVI wieku na wyspach Morza Karaibskiego nastąpiły duże zmiany. Miasta portowe kwitły, a ludność wiejska opuszczała swoje zagrody i plantacje by poszukiwać szczęścia w kopalniach w Meksyku i Peru. Wyludniające się wyspy Haiti, Jamajka, Puerto Rico oraz setki pomniejszych wysepek stały się miejscem schronienia dla tysięcy tych, którzy w Nowym Świecie nie znaleźli szczęścia: bankrutów, zbiegłych z plantacji niewolników, dezerterów i pirackich rozbitków oraz wszelakich odcieni awanturników i bandytów.

czytaj dalej

Bukanierzy – karaibscy piraci
5 (100%) 11 votes