Blog żeglarski PuntoVita - Poradnik dla każdego żeglarza

Witamy na blogu Szkoły Żeglarstwa PuntoVita!

Blog został stworzony, aby przybliżyć Wam specyfikę żeglarstwa, jachtingu we wszystkich odmianach oraz zachęcić do jego uprawiania. Na łamach bloga żeglarskiego przeczytacie porady i artykuły jak rozpocząć swoją przygodę z żaglami? Posiądziesz niezbędą wiedzę, aby zdobyć uprawnienia do prowadzenia jachtu, spełnić swoje marzenia związane z rejsami w dalekie strony, czy startem w regatach. Zapoznacie się także z kulturą żeglarską.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych porad, artykułów żeglarskich i czytania bloga.

Uprawnienia SRC i LRC

Uprawnienia SRC i LRC – niezbędnik żeglarza

Co warto wiedzieć na temat uprawnień SRC oraz LRC? Czym się różnią i w jaki sposób można je zdobyć? Który rodzaj świadectwa przyda nam się podczas wakacyjnych rejsów? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, zachęcamy do lektury poniższego artykułu. Znajdziecie w nim wszystkie najważniejsze informacje na temat certyfikatów radiooperatora.

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email
Spodnie trekkingowe dla pań

Spodnie trekkingowe dla pań – co wybrać?

Każda miłośniczka, górskich i nie tylko górskich wycieczek wie, jak ważne są odpowiednie spodnie trekkingowe. Dlatego wybór odzieży, która sprawdzi się niemalże w każdych warunkach i to nie jeden raz, wcale nie należy do najprostszych. W artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie spodni trekkingowych dla pań oraz jakie modele są godne uwagi. Zapraszamy!

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email

Cumowanie na dziko [PORADNIK]

Cumowanie jachtem do brzegu, popularnie zwane cumowaniem „na dziko” ma wielu miłośników. Przed wyborem takiej formy postoju dobrze być świadomym zarówno wszelkich zalet jak i potencjalnych trudności związanych z takim rozwiązaniem. Jeśli wybierasz się w rejs jachtem po Mazurach, te wskazówki będą pomocne.

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email
Sygnały dźwiękowe na wodzie w żegludze

Sygnały dźwiękowe na wodzie w żegludze

Myślę, że każdy nie raz słyszał dźwięki wydawane przez białą flotę, bądź inne większe statki pływające po Mazurach. Czy od razu wiedzieliście, co oznacza dany sygnał? Pewnie pierwszą reakcją części osób był strach i zdenerwowanie, że ktoś na nich trąbi, ale czy faktycznie tak było? Warto pamiętać podstawowe sygnały dźwiękowe, aby żegluga była przyjemna i bezpieczna dla wszystkich uczestników. Poniżej wytłumaczę, dlaczego tak ważna jest znajomość podstawowych sygnałów i przedstawię najpotrzebniejsze z nich.

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email