Blog żeglarski PuntoVita - Poradnik dla każdego żeglarza

Witamy na blogu Szkoły Żeglarstwa PuntoVita!

Blog został stworzony, aby przybliżyć Wam specyfikę żeglarstwa, jachtingu we wszystkich odmianach oraz zachęcić do jego uprawiania. Na łamach bloga żeglarskiego przeczytacie porady i artykuły jak rozpocząć swoją przygodę z żaglami? Posiądziesz niezbędą wiedzę, aby zdobyć uprawnienia do prowadzenia jachtu, spełnić swoje marzenia związane z rejsami w dalekie strony, czy startem w regatach. Zapoznacie się także z kulturą żeglarską.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych porad, artykułów żeglarskich i czytania bloga.

system tourguide

Audio tour guide, czyli praktyczny niezbędnik przewodnika i nie tylko

Praca przewodnika turystycznego potrafi dać mnóstwo satysfakcji. Pozwala dzielić się swoją pasją i jest doskonałą okazją do kontaktu z innymi ludźmi. Wykonywanie tego zawodu byłoby jednak znacznie trudniejsze, gdyby nie nowoczesny sprzęt ułatwiający całe zadanie i sprawiający, że oprowadzanie wycieczek, jak i zwiedzanie ciekawych zabytków staje się prawdziwą przyjemnością.

czytaj dalej

Audio tour guide, czyli praktyczny niezbędnik przewodnika i nie tylko
5 (100%) 2 votes

biograd na moru

Rejs chorwacki – relacja!

Witaj, przygodo! Wieczorem pierwszego dnia oddajemy cumy i odpływamy w stronę Biogradu. Pogoda jest póki co, fantastyczna, wiatr do 2oB. Chciałoby się, żeby tak zostało przez cały tydzień. Jednak posiadane przez nas komunikaty meteorologiczne mówią coś innego…

Zmęczenie podróżą z Polski i całym dniem biegania po Zadarze dało nam się we znaki. Było już ciemno, gdy postanowiliśmy spłynąć do znajdującego się po drodze Sukosanu. Jest to miasto portowe, w którym znajduje się ponad 1200 miejsc do cumowania dla jachtów!

czytaj dalej

Rejs chorwacki – relacja!
5 (100%) 1 vote

rejsy żeglarskie w chorwacji

Chorwacja zimą – relacja z rejsu żeglarskiego po Morzu Adriatyckim

Witajcie po mojej długiej nieobecności! Oczywiście nie wracam z pustymi rękami (a właściwie głową;-) ) – przygotowałam dla Was ciekawą relację z mojego rejsu żeglarskiego po Morzu Adriatyckim wzdłuż wybrzeża chorwackiego, który odbył się nie latem, a w lutym! Jeżeli zastanawiasz się czy warto żeglować w Chorwacji, to koniecznie zapraszam do lektury poniższego artykułu.

czytaj dalej

Chorwacja zimą – relacja z rejsu żeglarskiego po Morzu Adriatyckim
5 (100%) 4 votes

abc żeglowania we mgle

ABC żeglowania we mgle – ważna jest tylko ta pogoda…

W poprzednim artykule jednoznacznie stwierdziłam, że choć pogoda ducha jest bardzo ważnym czynnikiem ułatwiającym żeglowanie w grupie oraz niezbędnym wyposażeniem podczas rejsów żeglarskich, to równie ważna, a nawet ważniejsza jest pogoda, ale ta atmosferyczna. To ona jest sprawą pierwszorzędną, wpływającą na komfort żeglowania, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo żeglugi, zwłaszcza jeśli stawiamy dopiero swe pierwsze kroki na pokładzie. Jak podkreślałam – woda to potężny żywioł i bez względu, czy mówimy o tej słodkiej czy większej, słonej, może zamienić się w prawdziwą bestię, kiedy jej gniew podżegany jest przez trudne warunki pogodowe. Jakie? Dziś poruszę mgliste zagadnienie.

czytaj dalej

ABC żeglowania we mgle – ważna jest tylko ta pogoda…
5 (100%) 6 votes

festival de loire

Zając na francuskiej krypie, czyli Festival de Loire

Kiedy raz zostaniesz żeglarzem – już nigdy nie uciekniesz od łódek. Nawet jeżeli po dwóch miesiącach spędzonych na obozach żeglarskich na Mazurach spróbujesz ukryć się w samym środku Francji, na stałym lądzie – żagle znajdą Cię nawet tam. Jak to się dzieje? Odpowiadam szczerze: nie mam pojęcia. Faktem jest natomiast, że jedną z pierwszych rzeczy, jaką zobaczyłam po przybyciu do Orleanu, był plakat informujący o Festiwalu Loary, który miał być zorganizowany pod koniec września. Wyjedź tylko człowieku na Erasmusa i zaraz okazuje się, że trafiłeś do miasta, w którym odbywa się największy w Europie festiwal żeglugi rzecznej!

czytaj dalej

Zając na francuskiej krypie, czyli Festival de Loire
5 (100%) 9 votes