Blog żeglarski PuntoVita - Poradnik dla każdego żeglarza

Witamy na blogu Szkoły Żeglarstwa PuntoVita!

Blog został stworzony, aby przybliżyć Wam specyfikę żeglarstwa, jachtingu we wszystkich odmianach oraz zachęcić do jego uprawiania. Na łamach bloga żeglarskiego przeczytacie porady i artykuły jak rozpocząć swoją przygodę z żaglami? Posiądziesz niezbędą wiedzę, aby zdobyć uprawnienia do prowadzenia jachtu, spełnić swoje marzenia związane z rejsami w dalekie strony, czy startem w regatach. Zapoznacie się także z kulturą żeglarską.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych porad, artykułów żeglarskich i czytania bloga.

Relacja z rejsu po Wyspach Kanaryjskch 2021

Relacja z rejsu po Wyspach Kanaryjskch 2021

Choć tegoroczny rejs Kanaryjski, organizowany w pandemicznej aurze niepewności, do ostatniej chwili wisiał na włosku, udał nam się o wiele lepiej, niż to sobie zaplanowaliśmy! Zwiedziliśmy aż cztery wyspy, przepłynęliśmy niemal 400 mil morskich i dotarliśmy na najdalej wysuniętą na zachód wyspę archipelagu! Jeżeli chcecie poczuć powiew lata i wakacji, zapraszamy do lektury naszej relacji z tegorocznego rejsu po Wyspach Kanaryjskich.

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email
Patent żeglarski - od ilu lat

Patent żeglarski – od ilu lat? Żeglowanie jest dla każdego?

Czy kiedykolwiek obserwując jachty poruszające się po jeziorach czy morzu zastanawiałeś się, jakich umiejętności czy uprawnień potrzeba, aby prowadzić taki jacht? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to przeczytaj koniecznie ten artykuł. Dowiesz się z niego, co należy zrobić, aby stać się żeglarzem i móc samodzielnie prowadzić jacht. Na pewno będzie potrzebny patent żeglarski – ile trzeba mieć lat, aby go wyrobić i zdać?

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email
Rozpoczęcie i zakończenie sezonu żeglarskiego w Szkole PuntoVita

Rozpoczęcie i zakończenie sezonu żeglarskiego w Szkole PuntoVita

Zwyczajowo za początek sezonu żeglarskiego w Polsce uważa się 1 maja, natomiast zakończenie przypada na koniec września. Wprawdzie pierwszych śmiałków pod żaglami można zobaczyć na Mazurach już w kwietniu, nie brakuje też takich, którzy pływają jeszcze w październiku i później, ale zdecydowana większość żeglugi po polskich akwenach odbywa się pomiędzy początkiem maja a końcem września. My również zaczynamy w majówkę i pływamy do września.

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email
Węgorzewo - atrakcje żeglarskie i nie tylko

Węgorzewo – atrakcje żeglarskie i turystyczne

Jeżeli planujecie wakacje pod żaglami na Mazurach, koniecznie odwiedźcie Węgorzewo! Nie bez powodu jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejscowości w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Atrakcji w Węgorzewie nie zabraknie dla nikogo. W tym artykule przedstawiamy najciekawsze i najlepsze atrakcje w Węgorzewie!

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email
Co wziąć na kolonie żeglarskie?

Co wziąć na kolonie żeglarskie?

Jeżeli zastanawiacie się, co powinniście wziąć na kolonię żeglarską, bardzo dobrze, że trafiliście na ten artykuł! Znajdziecie w nim listę rzeczy potrzebnych na kolonię oraz odpowiedzi na wątpliwości, które mogą się pojawić w trakcie pakowania.

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email