Blog żeglarski PuntoVita - Poradnik dla każdego żeglarza

Witamy na blogu Szkoły Żeglarstwa PuntoVita!

Blog został stworzony, aby przybliżyć Wam specyfikę żeglarstwa, jachtingu we wszystkich odmianach oraz zachęcić do jego uprawiania. Na łamach bloga żeglarskiego przeczytacie porady i artykuły jak rozpocząć swoją przygodę z żaglami? Posiądziesz niezbędą wiedzę, aby zdobyć uprawnienia do prowadzenia jachtu, spełnić swoje marzenia związane z rejsami w dalekie strony, czy startem w regatach. Zapoznacie się także z kulturą żeglarską.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych porad, artykułów żeglarskich i czytania bloga.

Miasto Mikołajki - atrakcje w okolicy

Miasto Mikołajki – atrakcje w okolicy

Każdy, kto ma w planach odwiedzić Mazury, powinien koniecznie zawitać do Mikołajek! Latem żeglarska stolica Polski jest jednym z najbardziej turystycznych miejsc w całej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jakie czekają was atrakcje w Mikołajkach, zapraszamy do lektury poniższego artykułu – znajdziecie w nim najciekawsze propozycje!

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email
Ryn - najlepsze atrakcje

Ryn – najlepsze atrakcje

Ryn jest jednym z tych miejsc, które koniecznie trzeba zwiedzić będąc na wakacjach w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Choć miasteczko leży na uboczu głównego mazurskiego szlaku, jego popularność zdaje się na tym w ogóle nie tracić. Rok w roku Ryn gości wielu turystów poszukujących najciekawszych atrakcji na Mazurach!

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email
Ruciane Nida - atrakcje dla dzieci i dorosłych

Ruciane Nida – atrakcje dla dzieci i dorosłych

Ruciane-Nida leży w południowej części Pojezierza Mazurskiego. Choć miasto obfituje w zabytki i atrakcje, jest tu dużo spokojniej niż w północnej części Mazur. Jeżeli więc poszukujecie miejsca, w którym moglibyście spędzić urlop nad wodą, w otoczeniu sielskiej natury, Ruciane Nida będzie dla was idealnym wyborem. W tym artykule odkrywamy przed wami najlepsze atrakcje w Rucianym-Nida!

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email
Jeziora mazurskie i ich nazwy

Jeziora mazurskie i ich nazwy

Mazury to region kojarzący się przede wszystkim ze sportami wodnymi. Kraina Wielkich Jezior to „raj” dla żeglarzy. Na Mazurach znajduje się wiele szlaków żeglugowych. Około trzydziestu jezior połączonych jest kanałami, wspólnie tworząc ogromny akwen idealny do żeglowania. Nazwy jezior mazurskich wielokrotnie przewijają się w wielu przewodnikach. W tym artykule przedstawię kilka najciekawszych jezior mazurskich. Nazwy jezior na Mazurach często pochodzą z języka niemieckiego.

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email
jezioro śniardwy atrakcje

Jezioro Śniardwy – najlepsze atrakcje!

Leżące na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich Jezioro Śniardwy cieszy się sławą największego jeziora w Polsce. Żeglarze wypowiadają się o nim z szacunkiem, a niekiedy nawet z lekką trwogą. Można powiedzieć, że to taki śródlądowy odpowiednik naszego Morza Bałtyckiego – z jednej strony jest rodzime i bliskie, jest naszą dumą, a jednak słyszy się o nim tyle opowieści, że wypłynąć na nie trochę strach. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom – atrakcje jeziora Śniardwy tylko czekają na odkrycie!

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email