Blog żeglarski PuntoVita - Poradnik dla każdego żeglarza

Witamy na blogu Szkoły Żeglarstwa PuntoVita!

Blog został stworzony, aby przybliżyć Wam specyfikę żeglarstwa, jachtingu we wszystkich odmianach oraz zachęcić do jego uprawiania. Na łamach bloga żeglarskiego przeczytacie porady i artykuły jak rozpocząć swoją przygodę z żaglami? Posiądziesz niezbędą wiedzę, aby zdobyć uprawnienia do prowadzenia jachtu, spełnić swoje marzenia związane z rejsami w dalekie strony, czy startem w regatach. Zapoznacie się także z kulturą żeglarską.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych porad, artykułów żeglarskich i czytania bloga.

kawały żeglarskie

Dowcipy żeglarskie – najlepsze kawały

Żeglarstwo, jako sztuka życia, przepełnione jest dobrym humorem. Decydując się na wakacje pod żaglami nigdy nie powinno zabraknąć śmiechu i dobrej zabawy. Żeglarska brać, jak każda społeczność pasjonatów, pełna jest „branżowych” żartów, dowcipów i kawałów żeglarskich oraz żeglarskich powiedzeń. W tym artykule przybliżamy najpopularniejsze kawały żeglarskie.

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email

Zapomniany szlak żeglarski na Mazurach. Relacja z Ekspedycji Gołdapiwo.

Jachty pod niebieską banderą Szkoły Żeglarstwa PuntoVita pływały już po niemal wszystkich akwenach na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. W tym roku zdecydowaliśmy się wyruszyć na ostatni, zapomniany przez większość żeglarzy, szlak rzeki Sapiny na jezioro Gołdapiwo. Wyprawa pełna wyzwań i trudów dotarła daleko, lecz przez niski stan wody nasze jachty musiały zawrócić na wysokości jeziora Wilkus.

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email
Gdzie nad jezioro Mazury?

Gdzie nad jezioro – Mazury?

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich każdego roku jest odwiedzana przez tysiące turystów. Dużą popularnością cieszą się tutaj sporty wodne. Mazury poprzez dużą ilość akwenów wodnych są idealnym miejscem dla pasjonatów żeglarstwa. Na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich znajdują się liczne jeziora, z których każde jest wyjątkowe. W tym artykule podpowiadam, gdzie nad jezioro – Mazury.

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email
Integracja na Mazurach pod żaglami

Integracja na Mazurach pod żaglami.

Wielkimi krokami zbliża się okres letni, a co za tym idzie sezon urlopowy i wakacyjny. Wiele osób zastanawia się jak ciekawie spędzić urlop. Jeśli szukasz urlopu, podczas którego poznasz ciekawych ludzi, nauczysz się czegoś nowego i przeżyjesz niezapomniane przygody, to obozy żeglarskie są właśnie dla Ciebie. Obóz żeglarski to niesamowita i pełna przygód integracja na Mazurach pod żaglami.

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email
ciekawostki o mazurach

Ciekawostki o Mazurach dla żeglarzy i turystów.

Na Mazury, Mazury, Mazury, Popływamy tą łajbą z tektury” – to fragment z jednej z polskich piosenek żeglarskich. Większości osób Mazury kojarzą się tylko i wyłącznie z żeglarstwem. Nie warto temu zaprzeczać, ale warto pamiętać, że poza żeglarskimi doznaniami czeka tam na nas również wiele innych atrakcji takich jak piękne widoki, monumentalne budowle, wspaniałe miejsca wypoczynkowe czy polska piramida! Jeżeli chcecie poznać kilka ciekawostek o Mazurach zapraszamy do dalszej lektury. 

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email