Blog żeglarski PuntoVita - Poradnik dla każdego żeglarza

Witamy na blogu Szkoły Żeglarstwa PuntoVita!

Blog został stworzony, aby przybliżyć Wam specyfikę żeglarstwa, jachtingu we wszystkich odmianach oraz zachęcić do jego uprawiania. Na łamach bloga żeglarskiego przeczytacie porady i artykuły jak rozpocząć swoją przygodę z żaglami? Posiądziesz niezbędą wiedzę, aby zdobyć uprawnienia do prowadzenia jachtu, spełnić swoje marzenia związane z rejsami w dalekie strony, czy startem w regatach. Zapoznacie się także z kulturą żeglarską.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych porad, artykułów żeglarskich i czytania bloga.

udrożnienie dróg oddechowych

Udrożnienie dróg oddechowych

Nawet najbardziej zaprawionemu w boju żeglarzowi może przytrafić się nieszczęśliwy wypadek. I niezależnie od tego, gdzie się znajduje – na jachcie czy na lądzie, musi wiedzieć, jak poradzić sobie w trudnej sytuacji. Jeżeli mamy do czynienia z osobą poszkodowaną, ważne by nie tracić głowy i pamiętać zawsze o algorytmie BLS.

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email
Hipotermia u człowieka

Hipotermia u człowieka. Co to jest? Przyczyny, objawy i pierwsza pomoc.

Hipotermia u człowieka następuje, gdy temperatura jego ciała spadnie poniżej 35ºC. Bezpośrednią przyczyną wychłodzenia jest wystawienie organizmu na wyjątkowo niskie temperatury. Hipotermia stanowi jednak zagrożenie nie tylko w trakcie mroźnej zimy, ale przez cały rok. Szczególnie niebezpieczna może okazać się… woda!

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email
Czarter jachtu zimą - gdzie na wakacje na jachcie zimą?

Czarter jachtu zimą – gdzie na wakacje na jachcie zimą?

Zastanawiasz się, czy warto popłynąć w rejs zimą? Dokąd się udać? Gdzie szukać najlepszych ofert? Jeśli zmagasz się z tego rodzaju pytaniami, ten tekst jest dla Ciebie. Jesteśmy przekonani, że dzięki zawartym w nim informacjom z łatwością wybierzesz odpowiedni kierunek i doładujesz się słońcem, latem oraz pozytywną energią w samym środku naszej długiej, mroźnej zimy.

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email

Najlepsze rejsy żeglarskie – jaki wybrać?

Wybór rejsów żeglarskich jest dość trudny – często nie wiadomo, czego się spodziewać po organizatorze lub czy dany rejs odpowiada naszym potrzebom. Nie zawsze też to, co znajdziemy w opisie, odpowiada później rzeczywistości. W Szkole Żeglarstwa PuntoVita nie stawiamy na agresywny marketing, lecz na transparentność oferty – chcemy, aby każdy załogant trafiał na właściwy pokład. Ten artykuł, to „mapa”, „rozkład jazdy”, kompaktowa rozpiska tego, jakie rejsy proponujemy.

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email
Polski producent hulajnóg elektrycznych - jaki model wybrać?

Polski producent hulajnóg elektrycznych – jaki model wybrać?

Poruszanie się po mieście, szczególnie w godzinach szczytu, wiąże się z dużą ilością nerwów, stresu oraz ze stratą czasu. Co jednak, jeśli powiemy, że stania w korkach można uniknąć? W tym celu służą hulajnogi elektryczne, czyli nowoczesne wersje dobrze znanych zabawek dla dzieci.

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email