Blog żeglarski PuntoVita - Poradnik dla każdego żeglarza

Witamy na blogu Szkoły Żeglarstwa PuntoVita!

Blog został stworzony, aby przybliżyć Wam specyfikę żeglarstwa, jachtingu we wszystkich odmianach oraz zachęcić do jego uprawiania. Na łamach bloga żeglarskiego przeczytacie porady i artykuły jak rozpocząć swoją przygodę z żaglami? Posiądziesz niezbędą wiedzę, aby zdobyć uprawnienia do prowadzenia jachtu, spełnić swoje marzenia związane z rejsami w dalekie strony, czy startem w regatach. Zapoznacie się także z kulturą żeglarską.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych porad, artykułów żeglarskich i czytania bloga.

Jak zostać instruktorem żeglarstwa?

Pasja – żeglarstwo. Wywiad z instruktorami żeglarstwa

Ahoj! Dzisiaj zapraszam Was do przeczytania wywiadu z Naszymi doświadczonymi instruktorami żeglarstwa, którzy podzieli się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat tego pięknego sportu. Żeglarstwo to nie tylko pasja, ale również umiejętność, która wymaga odpowiedniego szkolenia i doświadczenia. Nasz instruktor ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu żeglarstwa i prowadzeniu rejsów na różnych akwenach. Będzie o ich motywacji, trudnościach, jakie napotykają podczas nauczania, oraz o tym, jak żeglarstwo może przekształcić życie. Przygotujcie się na ciekawą i inspirującą rozmowę z prawdziwym entuzjastą żeglarstwa!

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email
mariner-31

Jacht Mariner 31 – dynamiczna żegluga i bezpieczeństwo na wodzie

Jacht stoczni Mariner 31 to flagowy model renomowanej polskiej stoczni Mariner Yachts z Mysłowic. Marinery produkowane w gabarytach od 19 do 31 stóp od lat stanowią mocną konkurencję dla popularnych Antili czy Maksusów. To co wyróżnia Marinera, to ogromna wręcz mesa z bardzo bogatym wyposażeniem. Pokład również nie ustępuje konstrukcjom z najwyższej półki. Wyposażony w duże koło sterowe, skrętny silnik zaburtowy oraz stery strumieniowe pozwoli poznać tajniki manewrowania dużym jachtem na rejsie doszkalającym na Mazurach.

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email

Rodzaje chmur. Zapowiedzi dobrej i złej pogody na jacht

Żeglowanie to jedno z najpiękniejszych i najbardziej relaksujących zajęć na świeżym powietrzu. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym kapitanem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z jachtingiem, wybór odpowiednich warunków pogodowych ma ogromne znaczenie. Z tego artykułu dowiesz się, jak rozpoznać dobre warunki do żeglowania, przyjrzymy się rodzajom chmur oraz innym znakom, które mogą pomóc Ci w podejmowaniu właściwych decyzji na morzu.

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email
Rodzaje lin jachtowych i konserwacja lin

Rodzaje lin jachtowych i konserwacja lin

Liny są kluczowe dla funkcjonowania jachtu i skutecznej żeglugi. W zależności od rodzaju jednostki mogą być stosowane różne rodzaje lin do ustawiania żagli i kierowania osprzętem. Na przykład, w jednostkach żaglowych zwykle stosuje się liny wykonane z nylonu lub poliestru, które są wytrzymałe i odporne na warunki pogodowe, a jednocześnie zapewniają wystarczającą elastyczność, aby łatwo regulować żagle.

czytaj dalej

Print Friendly, PDF & Email