Trasa rejsu żeglarskiego na Mazurach

Trasa czternastodniowego rejsu obejmuję całą krainę Wielkich Jezior Mazurskich. W trakcie dwutygodniowego rejsu po Mazurach staramy się odwiedzić jak najwięcej miejscowości od Pisza przez Giżycko do Węgorzewa. Cumujemy zarówno w dużych i znanych portach żeglarskich jak i w małych, urokliwych i spokojnych przystaniach.

Łącznie udaje nam się zwykle przepłynąć cały szlak żeglarski Wielkich Jezior Mazurskich i odwiedzić najważniejsze, najpiękniejsze i najciekawsze miejscowości.

W trakcie mazurskiego rejsu staramy się też wpleść elementy krajoznawcze oraz zwiedzanie atrakcyjnych miejsc (np. twierdza Boyen w Giżycku, leśniczówka „Pranie”, pałac w Sztynorcie, muzeum wsi oraz hodowla Konika Polskiego w Popielnie, bunkry powojenne w Mamerkach i wiele, wiele innych).

To, gdzie popłynie dany obóz oraz ile przepłynie zależy od wielu czynników (pogody, wiatru, zaangażowania grupy, postępów szkolenia, ilości jachtów, chęci i sugestii uczestników).

14 dniowe rejsy i szkolenia żeglarskie na Mazurach

Trasa rejsu:

  • Wilkasy – Giżycko – Sztynort – Węgorzewo – Mamerki – Harsz Kolonia – Rydzewo – Zielony Gaj – Stare Sady – Mikołajki – Popielno – Sady – Szymonka – Bogaczewo – Wilkasy

7 dniowe rejsy na Mazurach

Trasa rejsu:

  • Wilkasy – Giżycko – Sztynort – Węgorzewo – Mamerki – Harsz Kolonia – Zimny Kąt – Wilkasy
  • Wilkasy – Giżycko – Rydzewo – Zielony Gaj – Stare Sady – Mikołajki – Sady – Szymonka – Wilkasy 

Zobacz również orientacyjną trasę rejsów mazurskich na mapie poglądowej >>> 

Wszystkie nasze rejsy zaczynają się i kończą w naszym porcie-bazie:

Przystań Jachtowa AZS Wilkasy
ul. Niegocińska 5
11-500 Wilkasy koło Giżycka

Print Friendly, PDF & Email