Żeglarski obóz wędrowny dla młodzieży – Mazury 14 dni

Szukasz pomysłu na spędzenie fajnych wakacji? Chcesz odpocząć od nauki, podładować akumulatory, poznać nowych i ciekawych ludzi?

Wszystko to znajdziesz na letnim, młodzieżowym i wędrownym obozie żeglarskim. Z nami podczas rejsów opłyniesz Mazury wzdłuż i wszerz… w 14 dni.

Opis obozu turystycznego dla młodzieży na Mazurach

żeglarskie obozy turystyczne dla młodzieżyPiękna przyroda, nowoczesne jachty, i to, co idealnie łączy ludzi – prosta fizyczna praca w zespole to recepta na udany wypoczynek. Nieważne, czy będzie to Twój pierwszy w życiu rejs, czy może płyniesz zdobywać kolejne doświadczenia. Na pewno powiększysz swoją kolekcję przygód, przyjaciół i miłych wakacyjnych wspomnień.

Mazurski szlak można przemierzać przez lata i zawsze odnaleźć na nim coś nowego dla siebie. Bo Mazury stale się zmieniają. Pojawiają się nowe atrakcje: nowoczesne porty, miasteczka pięknieją z roku na rok, stale przybywa koncertów oraz imprez dla młodzieży i turystów. Mazury pozostają również dzikie, pełne rzadko uczęszczanych plaż i leśnych polan, gdzie tylko czasem zawita jakiś samotny jacht.

Są miejsca zapomniane jak ruiny na samotnych wyspach, czy mauzoleum w Sztynorcie. Jeśli chce się dobrze poznać jeziora, warto wyruszyć na wyprawę z kimś, kto od dawna przemierza ten szlak.

Wędrowny obóz turystyczny dla młodzieży na Mazurach

szanty na żeglarskim obozie turystycznym dla młodzieży po MazurachNa mazurski obóz żeglarski zapraszamy młodzież i osoby ceniące aktywny wypoczynek, niezależnie od posiadanego doświadczenia żeglarskiego.

Wypłyń razem z nami na niezapomnianą przygodę z wiatrem i wodą. Wybierając się z nami na wędrówkę, poznasz zwyczaje oraz etykietę żeglarską, weźmiesz udział w wielu wieczorach integracyjnych przy ognisku z szantami i świetną zabawą. Wszystko to w przyjaznej atmosferze i najlepszym towarzystwie.

Pod profesjonalną opieką sterników nauczycie się również podstaw żeglowania i odkryjecie różne oblicza mazurskich wód.

Uczestnicy podzieleni są na dwie grupy wiekowe: 11-13 lat oraz 14-17 lat.

Zapraszamy na nasz pokład!

Terminy i ceny mazurskich obozów dla młodzieży – lato 2024:

Ostatnie miejsca na rejsy i szkolenia dla młodzieży i dorosłych w sezonie letnim 2024! Nie czekaj - REZERWUJ!

Ilość wolnych miejsc na najbliższych terminach:  TM1 -2;    TM2 -3;    TM3 -5.

Kod Termin Cena obozu Rezerwacja
TM1 od 23.06.2024 do 06.07.2024 3.490 zł/os.
TM2 od 07.07.2024 do 20.07.2024 3.490 zł/os.
TM3 od 21.07.2024 do 03.08.2024 3.490 zł/os.
TM4 od 04.08.2024 do 17.08.2024 3.490 zł/os.
TM5 od 18.08.2024 do 31.08.2024 3.290 zł/os.

Cena młodzieżowego obozu żeglarskiego na Mazurach zawiera:

 • zakwaterowanie na jachtach Antila 26, Antila 24, Antila 27, Laguna 730, Maxus 24;
 • pełne wyżywienie (3 pełnowartościowe posiłki przygotowywane na jachtach plus przekąski i przegryzki, produkty na ogniska i grille);
 • opłaty portowe i paliwowe;
 • realizację trasy rejsu;
 • opiekę doświadczonej kadry (instruktorzy żeglarstwa PZŻ, ratownicy WOPR);
 • materiały promocyjne (koszulkę firmową oraz śpiewnik żeglarski);
 • transfer z dworca PKP, PKS w Giżycku na miejsce obozu;
 • organizację grilli, ognisk oraz wieczorów integracyjnych;
 • organizację regat w ostatni dzień obozu;
 • ubezpieczenie NNW PZU „Wojażer” 10.000zł;
 • podatek VAT.

Informacje szczegółowe

Nasza flota Wyżywienie Opieka i kadra Trasa rejsu
Nasz port Ekwipunek żeglarski Dojazd Procedura rezerwacji
Dokumenty Pakiet zniżek Egzaminy Bezpieczeństwo

Podczas mazurskiego rejsu turystycznego dla młodzieży istnieje również możliwość uzyskania Patentu Sternika Motorowodnego w systemie szkolenia Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego (www.motorowodniacy.org). Koszt kursu motorowodnego to dodatkowe 500zł/os. oraz koszty egzaminacyjne dokładnie jak na Żeglarza Jachtowego.

Filmy oraz zdjęcia

Zapraszamy do obejrzenia dwóch krótkich filmów przedstawiających nasze rejsy i szkolenia na Mazurach:

Film żeglarski – Rejsy – Mazury

Zobacz film na YouTube

Film żeglarski – Rejsy turystyczne na Mazurach

Zobacz film na YouTube

Faq – pytania i odpowiedzi

Chcesz dokonać zapisu na obóz żeglarski z PuntoVitą, ale nie znalazłeś odpowiedzi na jakieś pytanie? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Co zabrać na obóz żeglarski?

Niezbędny będzie śpiwór, ubrania przeciwdeszczowe, przynajmniej dwie pary butów na gumowej płaskiej podeszwie, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne oraz czapka chroniącą od zimna i wiatru. Trzeba przygotować się zarówna na upały jak i niskie temperatury oraz deszcz.

Kalosze czasami się przydają, ale nie są niezbędne. Najlepiej sprawdzają się buty do wody, dobre sandały czy crocsy.

Ubrania przeciwdeszczowe są absolutnie konieczne, ale na obóz żeglarski na Mazurach nie potrzeba oryginalnych firmowych (często drogich) sztormiaków! Ubrania mogą być takie same jak na kajaki lub wycieczkę w góry. Koniecznie trzeba pamiętać o spodniach przeciwdeszczowych.

Przydatne bywają również rękawiczki żeglarskie do obsługi lin.

Szczegółowa lista do pobrania: Ekwipunek żeglarski | Co zabrać na obóz żeglarski 

Dla kogo obóz żeglarski?

Na jachtach dobrze czują się osoby ceniące aktywny wypoczynek, samodzielność i współpracę w załodze. Chłopaki i dziewczyny żeglują na równych zasadach. Załogi dobierane są tak, aby różnica wieku między uczestnikami nie wynosiła więcej niż 2 lata.

Załogi są mieszane – na jednym jachcie żeglują i mieszkają chłopaki oraz dziewczyny.

Więcej: Obozy wędrowne dla młodzieży

Czym różni się obóz szkoleniowy od turystycznego?

Obóz szkoleniowy przeznaczony jest dla osób chcących od podstaw nauczyć się żeglować – prowadzone są na nim intensywne zajęcia szkoleniowe i zajęcia teoretyczne.

Obóz turystyczny proponujemy osobom, które mają już patent żeglarski lub takim, które dopiero chcą zobaczyć, czy żeglowanie jest dla nich.

Więcej: Żeglarskie obozy wędrowne

Jakie tworzymy grupy wiekowe na obóz żeglarski?

Szkoleniowy obóz żeglarski przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 14-18 lat.

Turystyczny obóz żeglarski proponujemy w dwóch grupach wiekowych: 11-13 lat oraz 14-18 lat.

Więcej: Patent żeglarski – od ilu lat?

Jaka jest cena obozu żeglarskiego?

Cena zawiera zakwaterowanie na jachcie, pełne wyżywienie (3 pełnowartościowe posiłki przygotowywane na jachtach plus przekąski i przegryzki, produkty na ogniska i grille), opłaty portowe i paliwowe, realizację trasy rejsu i programu szkolenia żeglarskiego oraz opieka doświadczonej kadry (instruktorzy żeglarstwa PZŻ, ratownicy WOPR).

W cenie są też materiały szkoleniowe i promocyjne (koszulka firmową oraz śpiewnik żeglarski), transfer z dworca PKP, PKS w Giżycku na miejsce obozu, ubezpieczenie NNW PZU „Wojażer” 10.000 zł oraz podatek VAT.

Aktualne promocje na stronie: Pakiet zniżek na obozy żeglarskie

Czy są jakieś koszty dodatkowe?

Opłata za egzamin na patent Żeglarza Jachtowego wynosi 125 zł (z ważną legitymacją szkolną). Wpłaca się ją do komisji egzaminacyjnej – nie do PuntoVity.

Opłata za egzamin możliwa jest tylko gotówką.

Osoby chętne mogą wziąć udział w dodatkowym szkoleniu na patent motorowodny – Sternika Motorowodnego („prawo jazdy” na motorówki). Koszt takiego kursu wynosi 500 zł + 125 zł za dodatkowy egzamin.

Więcej: Dlaczego warto robić patenty motorowodne?

Jak dojechać na obóz żeglarski?

Dojazd pociągiem:

Dogodne połączenia z wielu miast z przesiadką w Olsztynie. Pociągi bezpośrednie jadą do Giżycka m. in z Poznania, Wrocławia i Gdańska. Rozkłady jazdy zmieniają się w sezonie turystycznym.

Dojazd autobusem:

W sezonie turystycznym znajdziemy liczne połączenia autobusowe z Giżyckiem u prywatnych przewoźników. Warto sprawdzić Gigabus z Warszawy.

Transfer z dworca w Giżycku:

Wszystkie osoby, które dotrą do Giżycka na własną rękę (PKP, PKS, BlaBlaCar, etc.), są przez nas bezpłatnie przewożone do naszego portu startowego.

Dojazd samochodem:

Przyjazd samochodem na Mazury z Warszawy trwa około 4,5 godziny, lecz w sezonie turystycznym trzeba liczyć się z utrudnieniami na tej trasie, szczególnie w okolicy samego Giżycka.

Wilkasy koło Giżycka, Przystań Jachtowa AZS Wilkasy, ul. Niegocińska 5 (wjazd od strony portu, płatny parking).

Więcej: Dojazd na obóz żeglarski

Wyżywienie na obozie żeglarskim

Kuchnia na jachcie to tak zwany kambuz – nieduży, ale funkcjonalny aneks, gdzie można sprawnie przygotować posiłek. Podczas rejsów żeglarze gotują samodzielnie pod opieką i nadzorem instruktora.

Świeże zaopatrzenie jest robione, co drugi dzień i dostarczane na obóz. Na wodzie apetyt dopisuje, a więc poza trzema głównymi posiłkami, podczas żeglowania możemy przygotowywać sobie różne przekąski i przegryzki. W trakcie rejsu robimy również ogniska i grille w ramach kolacji.

Menu bazuje na szerokiej liście produktów, które załogi zamawiają według swoich potrzeb (również opcje vege). Pełne wyżywienie wliczone jest w cenę obozu żeglarskiego. O swoich preferencja żywieniowych można powiadomić nas już na etapie rezerwacji w formularzu zgłoszeniowym.

Więcej: Wyżywienie na jachcie

Jak wygląda szkolenie żeglarskie?

80 godzin szkolenia praktycznego to nauka sterowania jachtem pod żaglami oraz na silniku. W każdej załodze szkoli się maksymalnie 6 osób pod kierunkiem instruktora. Szkolenie realizowane jest w trakcie całego rejsu po Mazurach.

Szkolenie teoretyczne obejmuje wykłady z 6 działów: budowa jachtu, ratownictwo, teoria żeglowania, locja, meteorologia i przepisy. Po każdym dziale jest test wewnętrzny, który należy zaliczyć.

Więcej: Szkolenia żeglarskie

Jak wygląda egzamin żeglarski?

Część praktyczna to kilka manewrów pod żaglami oraz cumowanie jachtu na silniku.

Część teoretyczna obejmuje 75 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru (ABC), z których trzeba uzyskać minimum 65 poprawnych odpowiedzi.

Więcej: Egzamin na patent żeglarza jachtowego

Jakie zniżki na obóz żeglarski?

Zniżki na szkolenia żeglarskie i obozy na Mazurach: 10% rezerwacja do 31 grudnia – FIRST MINUTE!; 5% rezerwacja do 31 stycznia – First Minute; 5% stali klienci; 5% grupy od 3 osób.

Zniżki można łączyć – maksymalna suma zniżek to -10%. Aby skorzystać ze zniżki należy podać kod w formularzu rezerwacji.

Więcej: Pakiet zniżek na obozy żeglarskie

Jak zapewniane jest bezpieczeństwo na jachcie i na lądzie?

Na obozie żeglarskim mamy 1 opiekuna / instruktora na 6 uczestników, którzy cały czas przebywają z załogą na pokładzie jachtu. W trakcie postoju w portach młodzież również jest pod nadzorem kadry (10-13 opiekunów).

Aplikacje radarowe, prognozy pogody z kilku źródeł oraz Mazurski System Ostrzegania, sprawiają, że żeglowanie po Mazurach jest bardzo bezpieczne. W razie potrzeby z każdego miejsca na naszej trasie możemy dotrzeć do brzegu w ciągu ok. 15-20 minut.

Jachty wyposażone są we wszystkie wymagane przepisami środki ratunkowe.

Kąpiele w jeziorze dopuszczalne są tylko i wyłącznie na strzeżonych przez ratowników kąpieliskach – nikt nie skacze z jachtu do wody!

Więcej: Żeglarstwo a bezpieczeństwo na śródlądziu

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

Print Friendly, PDF & Email