Kursy żeglarskie dla młodzieży

Młodzież już od 14 roku życia może uzyskać patent żeglarza jachtowego. Czym jest patent żeglarski? Najprościej mówiąc jest to dokument, który uprawnia nas do prowadzenia jachtów żaglowych z silnikiem pomocniczym po wodach śródlądowych oraz jachtów do 8,5 metra długości po wodach morskich w strefie do 2 mil morskich od brzegu.

Jeśli poszukujecie solidnego szkolenia żeglarskiego, które umożliwi zdobycie potrzebnej wiedzy zarówno praktycznej jak i teoretycznej oraz zaliczenie egzaminu na patent żeglarski to zapraszamy do skorzystania z oferty mazurskiej Szkoły Żeglarstwa PuntoVita.

Oferta młodzieżowych kursów i szkoleń żeglarskich 

obóz szkoleniowe na patent żeglarza jachtowego dla młodzieży - mazury
Wędrowny obóz szkoleniowy na patent Żeglarza Jachtowego dla młodzieży (14 dni) »

Uczestnicy: młodzież 14-17 lat

 

turystyczny obóz żeglarski dla młodzieży na Mazurach
Wędrowny obóz turystyczny dla młodzieży (14 dni) »

Uczestnicy: 11-13 lat oraz młodzież 14-17 lat 

 

rejs żeglarski dla młodzieży szkolnej - wycieczka Mazury

Wycieczka szkolna – rejs żeglarski (5 dni) – propozycja »

Uczestnicy: młodzież szkolna (11-17lat), grupy od 15 osób

 

Rejsy żeglarskie na życzenie dla studentów i rodzin w Chorwacji

Rejsy turystyczno – stażowe dla młodzieży w Chorwacji – All Inclusive – 8 dni »

Uczestnicy: młodzież 14-17 lat

 


Rejs po Wyspach Kanaryjskich dla młodzieży – all inclusive – styczeń, luty 2024 (15 dni) » 

Uczestnicy: młodzież 14-18 lat

 

Młodzieżowe szkolenia żeglarskie na Mazurach

Organizujemy dwutygodniowe kursy żeglarskie dla młodzieży jachtem po Mazurach. Podczas rejsów przygotowujemy młodzież do egzaminu na patent żeglarza. Nasze szkolenia obejmują zarówno część praktyczną jak i teoretyczną i zakończone są egzaminem składanym przed państwową komisją.

młodzieżowe kursy żeglarskieUczymy wszystkich manewrów potrzebnych do prowadzenia jachtu jak i wiedzy z teorii żeglowania. Młodzież nauczy się m.in. cumowania, zwrotów, podejścia do człowieka, manewrowania na silniku. Załogi nie przekraczają 6 osób, dzięki czemu wszyscy będą mogli stanąć za sterem.

Podczas kursu żeglarskiego dla młodzieży organizujemy również wykłady z teorii. Znajomość teorii żeglowania, przepisów, meteorologii, czy budowy jachtu jest wymagana aby uzyskać patent żeglarski i podejść do egzaminu. Nasi instruktorzy potrafią poprowadzić wykład w ciekawy i przystępny sposób, ewentualne niejasności chętnie wyjaśnią podczas zajęć na wodzie.

Dołącz do Szkoły Żeglarstwa PuntoVita Najbardziej polecane obozy, kursy, rejsy oraz szkolenia żeglarskie dla młodzieży, dzieci i dorosłych na Mazurach, Bałtyku, Atlantyku, w Chorwacji oraz Hiszpanii. Oferta żeglarska 2024 → Zapisz się już dziś gwarantując sobie NAJLEPSZĄ cenę!

Bezpieczeństwo podczas szkoleń i manewrów jachtem

Mazurska Szkoła Żeglarstwa PuntoVita dba o bezpieczeństwo uczestników szkolenia. Zatrudniamy wyłącznie doświadczonych instruktorów, posiadających stosowne kwalifikacje. Każdy jacht wyposażony jest w wymagane środki bezpieczeństwa takie jak apteczka, kamizelki ratunkowe, koło ratunkowe. Przed wejściem na pokład załogi wszystkich jachtów zostaną zapoznane z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na wodzie podczas żeglowania.

jachty na kurs żeglarski dla młodzieży

Każdy dzień kursu na Mazurach rozpoczyna się od zbiórki, którą prowadzi kierownik obozu (Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego). Uczestnicy dowiedzą się jaki będzie plan dnia, dokąd będziemy płynąć i jakich zagadnień się nauczymy danego dnia. W zależności od pogody dzień możemy spędzić na żeglowaniu lub na szlifowaniu teorii podczas deszczu. Wieczorem w nagrodę za aktywny dzień zorganizowane będzie ognisko z szantami. To okazja do integracji z załogami innych jachtów.

zbiórka do szkolenia żeglarskiego dla młodzieży

Zapraszamy na kursy żeglarskie dla młodzieży. Zadbamy o to, aby nasi uczestnicy dobrze się bawili i przyswoili wiedzę i umiejętności żeglarskie. Z nami zdobędziesz uprawnienia na patent żeglarza jachtowego tak, aby już wkrótce zabrać na swój własny pierwszy rejs rodzinę oraz przyjaciół.

Print Friendly, PDF & Email