Bezpieczeństwo na rejsach po Wyspach Kanaryjskich

Dwóch opiekunów

Na każdym rejsie dla młodzieży po Wyspach Kanaryjskich na pokładzie jachtu cały czas przebywa dwóch opiekunów: doświadczony kapitan jachtowy oraz dodatkowy opiekun (osoba z Kadry PuntoVita, instruktor żeglarstwa z doświadczeniem). Prowadzący mają nie tylko duże doświadczenie żeglarskie, są również wychowawcami z odpowiednimi uprawnieniami i kompetencjami do prowadzenia załogi młodzieżowej po wodach morskich.

Przygotowanie do rejsu i żeglowanie

Bardzo dużą uwagę przykładamy dokładnego przygotowania do rejsu i zadbania o wszystkie aspekty bezpieczeństwa. Zawsze dysponujemy rzetelną prognozą pogody z kilku źródeł. Cały sprzęt zabezpieczający i ratunkowy oraz systemy łączności i nawigacji są podwójnie sprawdzane przed wypłynięciem.

W kwestii przestrzegania zasad bezpieczeństwa na pokładzie nie uznajemy żadnych kompromisów.

  • Cały czas pływamy w pneumatycznych kamizelkach ratunkowych.
  • Przy nieco większej fali oraz w nocy obowiązkowo wszyscy załoganci używają z szelek bezpieczeństwa.
  • Jacht posiada nawigację GPS, radio VHF z DSC, radiopławę awaryjną oraz tratwę ratunkową.
  • Łączność radiowa jest dostępna w trakcie żeglugi na całym akwenie.
  • Zasięg telefonów GSM sięga kilka mil od każdej z wysp – przez zdecydowaną większość czasu mamy więc dostęp do telefonu oraz internetu.
  • Zgodnie z konwencją SOLAS, jacht zaopatrzony jest w pełen pakiet środków pirotechnicznych oraz obszerną apteczkę pierwszej pomocy.

czego uczymy podczas rejsu po wyspach kanaryjskich

Pływamy w pneumatycznych kamizelkach ratunkowych.

Bezpieczeństwo na lądzie

Nasze rejsy są też dokładnie przygotowane pod względem logistycznym, doboru trasy oraz wykorzystania czasu wolnego na lądzie.

Więcej na ten temat piszemy w artykułach:

Wyspy Kanaryjskie są jednym z najbezpieczniejszych zakątków EU. Mieszkańcy są z natury przyjaźni i pomocni wobec turystów. Niemniej czas wolny na wyspach spędzamy w grupach, a młodzież cały czas pozostaje pod czujnym okiem opiekunów.

Żeglowanie pomiędzy wyspami

Żegluga pomiędzy poszczególnymi wyspami może trwać 10 do 14 godzin – w zależności od kierunku i siły wiatru. Fragmenty trasy pokonamy w nocy. Po każdym dłuższym odcinku drogi (przelocie) przewidziano jeden dzień postoju w porcie na odpoczynek, zwiedzanie i uzupełnienie zaopatrzenia. Więcej na ten temat piszemy w artykule Życie na pokładzie jachtu.

La Gomera wybrzeże

Skaliste wybrzeża wyspy La Gomera.

Zobacz też:

Wyspy Kanaryjskie – Wrota Atlantyku – to najlepsze miejsce by rozpocząć przygodę z żeglarstwem morskim i zdobyć bezcenny staż morski na nowoczesnym jachcie. Zapraszamy do spędzenia ferii zimowych w zupełnie innym klimacie!

Dowiedz się więcej:

Print Friendly, PDF & Email