Obozy żeglarskie dla młodzieży
Mazurska Szkoła Żeglarstwa PuntoVita posiada duże doświadczenie w organizacji rejsów żeglarskich na Mazurach, co roku prowadzimy kilka turnusów dla wszystkich grup wiekowych. W naszej ofercie znajdą państwo również obozy żeglarskie dla młodzieży.
Oferta młodzieżowych obozów żeglarskich
Wędrowny obóz szkoleniowy na patent Żeglarza Jachtowego dla młodzieży (14 dni) »
Uczestnicy: młodzież 14-17 lat
Wędrowny obóz turystyczny dla młodzieży (14 dni) »
Uczestnicy: 11-13 lat oraz młodzież 14-17 lat
Wycieczka szkolna – rejs żeglarski (5 dni) – propozycja »
Uczestnicy: młodzież szkolna (11-17lat), grupy od 15 osób
Rejsy turystyczno – stażowe dla młodzieży w Chorwacji – All Inclusive – 8 dni »
Uczestnicy: młodzież 14-17 lat
Rejs po Wyspach Kanaryjskich dla młodzieży – all inclusive – styczeń, luty 2024 (15 dni) »
Uczestnicy: młodzież 14-18 lat
Jak wygląda młodzieżowy obóz żeglarski?
Załoga jednego jachtu liczy około 6 osób. Załogi dobierane są pod względem wieku, dzięki temu każdy trafi do swojej grupy wiekowej. Możemy wybrać dwa rodzaje rejsów żeglarskich: turystyczny
lub szkoleniowy.
Podczas rejsu szkoleniowego większą wagę przywiązujemy do nauki żeglarstwa, uczymy wszystkich potrzebnych manewrów i organizujemy wykłady z teorii. W ostatnim dniu obozu odbędzie się egzamin na patent żeglarza jachtowego.
Mazury i organizowane rejsy turystyczne dla młodzieży są spokojniejsze, jest dużo pływania, jednak nie trzeba tak bardzo skupiać się na teorii.
Dzień na obozie żeglarskim
Każdy dzień na obozie żeglarskim jest aktywny i pełen atrakcji. Rozpoczyna się od zbiórki, o wyznaczonej godzinie załogi wszystkich jachtów biorących udział w rejsie zbierają się w jednym miejscu. Załogi stają naprzeciwko swojego sternika. Zbiórkę prowadzi kierownik obozu, który omówi plan dnia. Przedstawi trasę jaką zrealizujemy, powie o manewrach i teorii jakich się dziś nauczymy oraz o ewentualnych dodatkowych atrakcjach.
Po zbiórce i śniadaniu możemy wypłynąć na Mazury. Podczas obozów żeglarskich młodzież uczy się manewrowania jachtem, w tym wypływania z portu, więc to załoganci pod okiem sternika mogą samodzielnie wykonać manewr wypłynięcia z portu. Gdy znajdziemy się na otwartych wodach i wiatr będzie nam sprzyjał możemy rozłożyć żagle.
To zadanie też może wykonać załoga, korzystając ze wskazówek instruktora. Sternicy pokazując w praktyce działanie żagli oraz omawiając każdy element budowy jachtu pomagają młodzieży w przyjemny sposób przyswoić teorię. Po kilkugodzinnym żeglowaniu i wykonywaniu manewrów zbliża się pora obiadowa, cumujemy więc w najbliższym porcie.
Po obiedzie w zależności od pogody wypływamy w dalszy rejs albo pozostajemy już na lądzie. Tutaj atrakcji też nie zabraknie. Zostaną zorganizowane ciekawe wykłady, albo zwiedzanie pobliskich atrakcji. Jeśli port posiada wyznaczone do tego miejsce, wieczorem możemy spodziewać się ogniska z szantami. W cenę rejsu wliczone jest pełne wyżywienie.
Obozy żeglarskie dla młodzieży to wspaniała przygoda. Pełen atrakcji wyjazd dostarczy każdemu mnóstwa wspomnień. Młodzież spędzi czas z rówieśnikami i nauczy się nowych umiejętności. Kto wie, może odkryją swoją życiową pasję i kiedyś wystartują w regatach albo zostaną instruktorami żeglarstwa. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych obozów żeglarskich.