Obozy żeglarskie dla młodzieży

Mazurska Szkoła Żeglarstwa PuntoVita posiada duże doświadczenie w organizacji rejsów żeglarskich na Mazurach, co roku prowadzimy kilka turnusów dla wszystkich grup wiekowych. W naszej ofercie znajdą państwo również obozy żeglarskie dla młodzieży.

Oferta młodzieżowych obozów żeglarskich

obóz szkoleniowe na patent żeglarza jachtowego dla młodzieży - mazury
Wędrowny obóz szkoleniowy na patent Żeglarza Jachtowego dla młodzieży (14 dni) »

Uczestnicy: młodzież 14-17 lat

 

turystyczny obóz żeglarski dla młodzieży na Mazurach
Wędrowny obóz turystyczny dla młodzieży (14 dni) »

Uczestnicy: 11-13 lat oraz młodzież 14-17 lat 

 

rejs żeglarski dla młodzieży szkolnej - wycieczka Mazury

Wycieczka szkolna – rejs żeglarski (5 dni) – propozycja »

Uczestnicy: młodzież szkolna (11-17lat), grupy od 15 osób

 

Rejsy żeglarskie na życzenie dla studentów i rodzin w Chorwacji

Rejsy turystyczno – stażowe dla młodzieży w Chorwacji – All Inclusive – 8 dni »

Uczestnicy: młodzież 14-17 lat

 


Rejs po Wyspach Kanaryjskich dla młodzieży – all inclusive – styczeń, luty 2024 (15 dni) » 

Uczestnicy: młodzież 14-18 lat

 

Jak wygląda młodzieżowy obóz żeglarski?

rejs żeglarski młodzieżZałoga jednego jachtu liczy około 6 osób. Załogi dobierane są pod względem wieku, dzięki temu każdy trafi do swojej grupy wiekowej. Możemy wybrać dwa rodzaje rejsów żeglarskich: turystyczny
lub szkoleniowy.

Podczas rejsu szkoleniowego większą wagę przywiązujemy do nauki żeglarstwa, uczymy wszystkich potrzebnych manewrów i organizujemy wykłady z teorii. W ostatnim dniu obozu odbędzie się egzamin na patent żeglarza jachtowego.

Mazury i organizowane rejsy turystyczne dla młodzieży są spokojniejsze, jest dużo pływania, jednak nie trzeba tak bardzo skupiać się na teorii.

żeglarstwo dla młodzieży

Dzień na obozie żeglarskim

Każdy dzień na obozie żeglarskim jest aktywny i pełen atrakcji. Rozpoczyna się od zbiórki, o wyznaczonej godzinie załogi wszystkich jachtów biorących udział w rejsie zbierają się w jednym miejscu. Załogi stają naprzeciwko swojego sternika. Zbiórkę prowadzi kierownik obozu, który omówi plan dnia. Przedstawi trasę jaką zrealizujemy, powie o manewrach i teorii jakich się dziś nauczymy oraz o ewentualnych dodatkowych atrakcjach.

Dołącz do Szkoły Żeglarstwa PuntoVita Najbardziej polecane obozy, kursy, rejsy oraz szkolenia żeglarskie dla młodzieży, dzieci i dorosłych na Mazurach, Bałtyku, Atlantyku, w Chorwacji oraz Hiszpanii. Oferta żeglarska 2024 → Zapisz się już dziś gwarantując sobie NAJLEPSZĄ cenę!

Po zbiórce i śniadaniu możemy wypłynąć na Mazury. Podczas obozów żeglarskich młodzież uczy się manewrowania jachtem, w tym wypływania z portu, więc to załoganci pod okiem sternika mogą samodzielnie wykonać manewr wypłynięcia z portu. Gdy znajdziemy się na otwartych wodach i wiatr będzie nam sprzyjał możemy rozłożyć żagle.

jachty dla żeglowania dla młodzieży

To zadanie też może wykonać załoga, korzystając ze wskazówek instruktora. Sternicy pokazując w praktyce działanie żagli oraz omawiając każdy element budowy jachtu pomagają młodzieży w przyjemny sposób przyswoić teorię. Po kilkugodzinnym żeglowaniu i wykonywaniu manewrów zbliża się pora obiadowa, cumujemy więc w najbliższym porcie.

Po obiedzie w zależności od pogody wypływamy w dalszy rejs albo pozostajemy już na lądzie. Tutaj atrakcji też nie zabraknie. Zostaną zorganizowane ciekawe wykłady, albo zwiedzanie pobliskich atrakcji. Jeśli port posiada wyznaczone do tego miejsce, wieczorem możemy spodziewać się ogniska z szantami. W cenę rejsu wliczone jest pełne wyżywienie.

Obozy żeglarskie dla młodzieży to wspaniała przygoda. Pełen atrakcji wyjazd dostarczy każdemu mnóstwa wspomnień. Młodzież spędzi czas z rówieśnikami i nauczy się nowych umiejętności. Kto wie, może odkryją swoją życiową pasję i kiedyś wystartują w regatach albo zostaną instruktorami żeglarstwa. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych obozów żeglarskich.

Print Friendly, PDF & Email