Majówka żeglarska w Grecji 2023

Zapraszamy Was na kolejną niezwykłą wyprawę. Tym razem ruszymy na południowy kraniec Europy – do Aten, leżących nad Morzem Egejskim. Grecja w maju jest szczególnie atrakcyjna – jest ciepło, ale skaliste wybrzeża nie są jeszcze spalone gorącym południowym słońcem. Pora na żeglarską wyprawę do kraju Posejdona!

Rejs po Morzu Egejskim – żeglarska majówka w Grecji 2023

rejsy po Morzu Egejskim

Termin: od 27.04 do 04.05.2024 – 8 dni

Jacht: Beneteau Oceanis 45 (2014 rok)

W cenie m. in. wyżywienie, porty, paliwo, ubezpieczenie.

CENA: oferta w przygotowaniu

Zapytaj o cenę: Michał Stępka – tel.: 501 177 487 – e-mail: michal@puntovita.pl

Prowadzący:

 • Michał Stępka
 • Krzysztof Osóbka

Kontakt: Michał Stępka
tel.: 501 177 487
e-mail: michal@puntovita.pl

Zobacz:

Nasz jacht

jacht Oceanis 45 3 cabines

Na niezapomnianą przygodę żeglarską zabierze nas nowoczesny jacht Beneteau Oceanis 45

 • rok produkcji: 2014
 • długość: 13.94 m
 • szerokość: 4.50 m
 • zanurzenie: 2.15 m
 • powierzchnia żagli: 100 m2
 • zbiornik paliwa: 200 litrów
 • zbiornik wody: 570 litrów
 • liczba kabin: 3
 • liczba łazienek: 3

Opływowy kadłub ma pogłębione dno, które zapewnia stabilność i zwiększoną przestrzeń wewnątrz. Wnętrze jest bardzo jasne dzięki dwóm panoramicznym oknom. Duży salon wyposażony jest w drewniany stół, który można złożyć, aby powstała dwuosobowa koja.

Bogato wyposażona kuchnia posiada dwupalnikową kuchenkę gazową, lodówkę, zlew oraz dużo schowków. Dzięki innowacyjnemu układowi wnętrza z trzema przestronnymi kabinami, na pokładzie wygodnie mieści się od 6 do 8 gości.

Zapraszamy na wirtualny spacer po jachcie – zdjęcia i filmy prezentujące Beneteau Oceanis 45 na stronie producenta: http://www.beneteau.com/en/oceanis/oceanis-45

jacht Oceanis 45 wnętrze

Kogo zapraszamy?

Zapraszamy wszystkich ciekawych nowych przygód – nie ma znaczenia czy pływasz od lat czy będzie to Twój debiut na wodzie. Jedynym warunkiem jest ukończenie 17 lat. Jeżeli myślisz o samodzielnym prowadzeniu jachtów w przyszłości, ten rejs na pewno dostarczy Ci wielu cennych doświadczeń – wszyscy nasi sternicy są Instruktorami Żeglarstwa PZŻ. Sprawimy, że każdy przeżyje niezapomnianą przygodę, a takich ludzi jak pod żaglami nie spotkasz nigdzie indziej!

Komfortowy jacht Beneteau Oceanis 45 wyposażony jest w nowoczesne systemy elektroniczne oraz sprzęt zapewniający najwyższy standard bezpieczeństwa. Wyprawa morska jest tak zaplanowana, aby umożliwić naszym uczestnikom zdobycie godzin stażowych na morskie patenty żeglarskie. W trakcie siedmiu dni rejsu będzie to około 80 godzin. Będziemy pływać także w nocy.

W rejsie weźmie udział 8 osób – tyle na ile przewidziany jest jacht.

Nigdy nie widziałeś jachtu na oczy, ale ciągnie Cię na morze? Żaden problem. Nasz nowoczesny morski jacht oraz doświadczona kadra w łatwy i skuteczny sposób wprowadzi Cię w tajniki żeglarstwa morskiego i zadba o Twoje bezpieczeństwo na wodzie.

A może pływasz już od lat, ale chciałbyś odkryć nowe miejsca na żeglarskiej mapie świata? Poznać jeden z najbardziej atrakcyjnych akwenów w Europie? Albo potrzebujesz stażu morskiego?

Nie wiemy jaki jest Twój powód by wybrać się na wyprawę do kraju Posejdona, ale jeśli:

 • chcesz spędzić majówkę w ciepłej Grecji poznając Morze Egejskie
 • podziwiać gorące piaszczyste plaże, gdy pogoda w Polsce nie zawsze dopisuje
 • doświadczyć żeglarstwa na jachcie światowej klasy
 • zdobyć staż morski ok. 80 – 100 h

Jeśli odpowiedź na któreś z pytań brzmi TAK, to oznacza, że czeka Cię żeglarska przygoda życia!

jacht Oceanis 45

jacht Beneteau Oceanis 45

Morze Egejskie

Jest morzem wewnątrzkontynentalnym we wschodniej części Morza Śródziemnego. Linia brzegowa jest bardzo rozwinięta, z licznymi zatokami i półwyspami oraz setkami wysp.

mapka Grecja

Pośród kilku głównych archipelagów Morza Egejskiego, jednym z największych są Wyspy Sarońskie leżące na wschód od Półwyspu Peloponeskiego oraz na południe od Aten.

Pogoda

W Grecji panuje klimat podzwrotnikowy śródziemnomorski – długie, gorące i suche lata oraz łagodne i wilgotne zimy.

W południowej Grecji średnia temperatura wynosi od 8-10°C zimą do 27-28°C latem. Opady są zróżnicowane. Na wyspach Morza Egejskiego roczne opady sięgają 1000 mm.

Całkiem odmienne wartości panują na kontynentalnej części Grecji. W stolicy kraju jest sucho i średnio w ciągu roku spada zaledwie 384 mm deszczu.

Na Peloponezie zimą występują dość obfite opady śniegu, natomiast dzięki wpływowi Morza Egejskiego temperatura na wyspach oraz wschodnim wybrzeżu jest stosunkowo wysoka.

W 1977 r. w Atenach oraz w Elefsine zanotowano najwyższą temperaturę w Europie: + 48 stopni Celsjusza w cieniu.

Trasa Rejsu

W trakcie rejsu postaramy się odwiedzić jak najwięcej z Wysp Sarońskich leżących w centralnej części Morza Egejskiego. Do wysp archipelagu zaliczają się (od północy): Salamis, Egina, Angistri, Poros, Hydra, Dokos i Spetses. Trasa może ulec zmianom ze względów pogodowych lub organizacyjnych.

Salamina 

Jest największą wyspą archipelagu Wysp Sarońskich. Główny port wyspy oddalony jest jedynie o jedną milę morska od Pireusu – najważniejszego portu starożytnych Aten. W cieśninie pomiędzy Pireusem i Salaminą rozegrała się w 480 r. p.n.e. słynna bitwa morska (nazwana bitwą pod Salaminą), zakończona klęską Persów.

Grecja mapa

 

Aigina

Egina była pierwszą częścią Grecji, a nawet Europy, gdzie zaczęto produkować monety. Strategicznie zlokalizowana wyspa wniosła duży wkład w wojnę o niepodległość Grecji przeciwko Imperium Osmańskiemu.

Obecnie Egina słynie nie tylko z bardzo smacznych orzechów pistacjowych, ale również winogron, oliwek, fig i migdałów.

 

Poros

Wyspa jest oddzielona od Peloponezu 200-metrowej szerokości kanałem. Poros składa się z dwóch wysp: Sphairi oraz Sferia. Obie są połączone ze sobą mostem. Poros jest wyspą o bogatej i bujnej roślinności. Północne i zachodnie krańce wyspy są pokryte głównie krzewami oraz drzewami o niedużej wysokości. W centrum wyspy znajduje się las pokryty drzewami iglastymi, głównie starymi sosnami.

Grecja mapka

Hydra

Na wyspie jest niewiele dróg, gdyż obowiązuje ściśle przestrzegany zakaz używania pojazdów mechanicznych, a nawet rowerów. Jedyne samochody jakie są używane to karetki pogotowia i nieliczne pojazdy gospodarcze.

Do transportu towarów i ludzi mieszkańcy używają jucznych zwierząt – koni, mułów i osłów. Wyspa jest licznie odwiedzana przez miłośników sztuki i historii.

Co w cenie?

Cena zawiera:

 • Ośmiodniowe zakwaterowanie na nowoczesnym jachcie Beneteau Oceanis 45
 • Pełne wyżywienie. Czytaj więcej…
 • Opłaty portowe i paliwowe
 • Opiekę doświadczonego kapitana podczas całego rejsu
 • Ubezpieczenie NNW
 • Sprzątanie jachtu po zakończeniu rejsu

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu do muzeów i obiektów turystycznych.
 • Kosztów przejazdu.

 Co koniecznie zabrać?

Pogoda w Grecji w maju przypomina wczesne lato w Polsce – temperatury podobnie jak w czerwcu. Poniżej znajduje się lista rzeczy niezbędnych do zabrania:

 • Miękkie obuwie na jacht z białą podeszwą
 • Czapka z daszkiem i okulary przeciwsłoneczne
 • Ciepły śpiwór
 • Przeciwdeszczowa kurtka i spodnie
 • Czapka zimowa
 • Ciepłe ubrania – sweter/bluza/odzież termiczna.

Więcej o przygotowaniu się do rejsu przeczytasz tutaj.

Więcej szczegółów o przygotowaniu się do rejsu podamy po zgłoszeniu.

Przelot do Grecjiprzelot do Grecji

Dobre i tanie loty do Aten oferują lotniska w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Możemy pomóc Ci w znalezieniu najlepszego lotu do Aten i powrotnego do Polski. Przy wczesnej rezerwacji mamy szansę na naprawdę tanie bilety i wspólny przelot.
Sprawdź na: https://www.skyscanner.pl/

Prowadzący

Michał StępkaMichał Stępka właściciel Szkoły Żeglarstwa Puntovita

Nosząc takie nazwisko trudno nie żeglować?! Na żeglarstwo został skazany, więc podjął to wyzwanie, jak się później okazało, z powodzeniem. Turysta nie tylko z zamiłowania, ale również z wykształcenia. Lubi gotować, ostatnio sprawdza się po raz kolejny w nowej życiowej roli – tatusia (tym razem córka).

Kierownik całego „zamieszania” ładnie nazywanego „PuntoVita”. Kierownik placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, wychowawca kolonijny, Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Sternik Motorowodny PZMiNW, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, dyplomowany organizator turystyki oraz nauczyciel.

Krzysztof Osóbka PuntoVita

Krzysztof Osóbka

Instruktor Żeglarstwa PZŻ związany ze Szkołą Żeglarstwa PuntoVita od siedmiu lat. Na początku jako Młodszy Instruktor, a od 2013 r. jako KWŻ dzieli się swoją pasją do żeglarstwa. Ma na swoim koncie już 28 turnusów szkoleniowych z czego 20 jako Kierownik. Ciągle poszukuje nowych pomysłów na wyprawy.

Autor wielu artykułów o tematyce żeglarskiej i pomysłodawca żeglarskich przedsięwzięć. Organizator Turystyki, Wychowawca Kolonijny, Kierownik Placówek Wypoczynku Dzieci i Młodzieży, Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Sternik Motorowodny PZMiNW, Instruktor Żeglarstwa PZŻ.

Dlaczego zapraszamy?

Mazury i Bałtyk w sezonie letnim to dla nas za mało! Chcemy doświadczyć solidnej dawki żeglarstwa już w maju! Grecja – kraj Posejdona – to najlepsze miejsce by rozpocząć przygodę z żeglarstwem morskim i zdobyć bezcenny staż na nowoczesnym jachcie.
Odwiedzimy przy tym jedne z najpiękniejszych wysp w Europie!

Kontakt:
Michał Stępka
Tel.: 501 177 487
E-mail: michal@puntovita.pl

Termin: od 27.04 do 04.05.2024 – 8 dni

CENA: oferta w przygotowaniu

Zapytaj o cenę: Michał Stępka – tel.: 501 177 487 – e-mail: michal@puntovita.pl

Print Friendly, PDF & Email