Rejs dla młodzieży po Bałtyku

Najlepsze rejsy żeglarskie – jaki wybrać?

Wybór rejsów żeglarskich jest dość trudny – często nie wiadomo, czego się spodziewać po organizatorze lub czy dany rejs odpowiada naszym potrzebom. Nie zawsze też to, co znajdziemy w opisie, odpowiada później rzeczywistości. W Szkole Żeglarstwa PuntoVita stawiamy na  na transparentność oferty – chcemy, aby każdy załogant trafiał na właściwy pokład. Ten artykuł, to „mapa”, „rozkład jazdy”, kompaktowa rozpiska tego, jakie rejsy proponujemy.

Mam nadzieję, że pomożemy Ci obrać właściwy kurs na dalsze żeglarskie przygody pod naszą lub jakąkolwiek inna banderą.

Najlepsze rejsy turystyczne na Mazurach

najlepsze rejsy żeglarskie - bądź sobą lub zostań piratemPomysł na „Ekspedycje” przyjął się u nas na stałe. Utrzymane są w wyprawowym klimacie – „odkrywamy” przecież nowe zakątki na żeglarskiej mapie!

Ekspedycja ma zawsze precyzyjnie określony cel, całość wyprawy jest także szczegółowo zaplanowana. Jak dotąd udało się je wszystkie zrealizować w 100%, mimo że są to zwykle bardzo długie trasy.

Na Ekspedycjach chcemy pokazać naszym załogom Mazury takimi, jakimi je sami widzimy – mikroświatem, który można odkrywać wciąż na nowo.

Ideą naszych Ekspedycji jest poznawanie nowych zakątków ukrytych na Mazurach.

Jachty pod niebieską banderą Szkoły Żeglarstwa PuntoVita pływały już po wszystkich akwenach na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

 • Ekspedycja Śniardwy – żeglarska wyprawa na największe z polskich jezior, 27.04 – 07.05.2024 – 8 dni
 • Ekspedycja Nidzkie – rejs na dzikie południe Mazur, termin: 25.05 – 01.06.2024 – 8 dni
 • Ekspedycja Mamry – po północnych Mazurach połączony z jubileuszem 15-lecia Szkoły Żeglarstwa PuntoVita, 01.09 – 07.09.2024 – 7 dni

Dowiedz się więcej, czym są rejsy typu mazurskie ekspedycje?

ekspedycja sniardwy

Ekspedycja Śniardwy – nasza flagowa Ekspedycja po największym z Polskich Jezior (zawsze dobra cena)

Najlepszy rejs morski na początek dla młodzieży

Pierwsza Fala to zapoznawczy rejs morski dla młodzieży. Duży morski jacht, znani instruktorzy oraz bezpieczne wody Zatoki Gdańskiej – to  nasza propozycja dla młodzieży na poznanie żeglarstwa morskiego. Okazja, by po raz pierwszy doświadczyć wszystkiego, co w morzu najciekawsze: morskie porty jachtowe, nawigację, żeglugę w nocy, manewrowanie jachtem morskim i mieszkanie na nim.

Czego Cię nauczymy:

 • wszystkich umiejętności potrzebnych załogantowi morskiego jachtu – m.in. obsługi lin i żagli, pracy cumami,
 • posługiwania się środkami zabezpieczającymi i asekuracyjnymi oraz zachowania podczas alarmów,
 • pływania na kompasie – oczywiście staniesz za sterem!
 • podstaw nawigacji i locji morskiej, rozpoznawania głównych świateł nawigacyjnych,
 • podstawowej obsługi radia.

Jeśli zastanawiasz się nad pierwszym morskim rejsem, zobacz artykuł: Zatoka Gdańska okiem żeglarza.

rejs pierwsza fala

Pierwsza Fala to zapoznawczy rejs morski dla młodzieży po bezpiecznych wodach Zatoki Gdańskiej.

Najlepszy rejs morski na początek dla dorosłych

Rejsy w Chorwacji umożliwiają poznanie setek wysp, tysięcy pięknych zatoczek oraz nieskończonego błękitu. Spokojne wody Morza Adriatyckiego to kolejny krok na trasie żeglarskich przygód. Akwen ten przypadnie do gustu każdemu, kto ceni podróżowanie pod żaglami. Adriatyk to najlepszy akwen, aby zacząć zbierać staż na morskie patenty żeglarskie.

Na rejsie w Chorwacji czeka na Ciebie:

 • Nowoczesny i komfortowy jacht Bavaria 46 Cruiser, z czterema dwuosobowymi kabinami, dwiema łazienkami z prysznicem, bogato wyposażonym kambuzem oraz piękną mesą – słowem bardzo przestronny i komfortowy jacht.
 • Dużo więcej wypoczynku i pięknej pogody – spokojny rejs po chorwackich wodach płynie w rekreacyjnej atmosferze, zawsze mamy czas, aby bez pośpiechu nacieszyć się każdą chwilą spędzoną pod żaglami, na postoju na kotwicy czy w nadmorskich miasteczkach.
 • Śródziemnomorski krajobraz adriatyckiego wybrzeża – nowoczesne porty jachtowe i maleńkie leniwe przystanie, rozsiane na setkach chorwackich wysepek, architektura, kuchnia i atmosfera południowego krańca Europy.

Rejsy w Chorwacji dla studentów i dorosłych prowadzimy od 12-stu lat. Co roku organizujemy też rejsy w Chorwacji dla młodzieży w wieku 14-18 lat.

rejsy chorwacja jachtem

Zobacz pełną ofertę rejsów w Chorwacji.

Najlepszy rejs stażowy po morzu

W trakcie ferii zimowych zapraszamy młodzież oraz osoby dorosłe na kolejną niezwykłą żeglarską wyprawę. Wyspy Kanaryjskie to jeden z najciekawszych rejonów, w jakim można rozpocząć przygodę z żeglarstwem morskim – nowoczesne jachty, duże porty i doskonała pogoda. Zobacz nasz najlepszy morski rejs: Wrota Atlantyku – rejs po Wyspach Kanaryjskich.

Na Wyspach Kanaryjskich:

 • Łączymy rejs turystyczny z rejsem stażowym – będziemy dużo pływać, ale nie zabraknie nam czasu na zwiedzanie wysp, do których dotrzemy.
 • Pomagamy organizować czas wolny – podpowiadamy, co warto zobaczyć.
 • Eksplorujemy jeden z najlepszych akwenów do uprawiania żeglarstwa morskiego na świecie (ponad 100 godzin stażu morskiego na wodach pływowych).
 • Tworzymy warunki do rozwoju żeglarskiej pasji, nauki nowych umiejętności i samo-dzielność dla każdej grupy wiekowej.
 • Uciekamy przed zimą do miejsca gdzie temperatura wynosi 25 stopni C!

To niektóre z 7 powodów, dla których powrócimy w rejs po Wyspach Kanaryjskich.

rejsy wyspy kanaryjskie

Zobacz naszą ofertę rejsów po Wyspach Kanaryjskich.

Nowe kierunki rejsów

Rejs ze Stavanger w głąb fiordu Lysefjorden to wyprawa śladami Wikingów, pomiędzy skalistymi klifami wcinającymi się na dziesiątki mil w głąb surowego norweskiego lądu. Pożeglujemy z miasta Stavanger na wschód, przez otoczony stromymi, granitowymi górami majestatyczny Lysefjord – jeden z najpiękniejszych norweskich fiordów.

Zobacz: Żeglarski rejs ze Stavanger w głąb fiordu Lysefjorden [NORWEGIA]

Żeglowanie po fiordach to przede wszystkim możliwość bardzo bliskiego kontaktu z naturą i niesamowite widoki. Im dalej od otwartego morza, tym zafalowanie się zmniejsza. W głębi fiordów żegluje się trochę jak po jeziorach, wiatr wieje przeważnie wzdłuż fiordu. Pływy są niewielkie od 0,5 do 1 metra.

Więcej piszemy w artykule, jak wygląda rejs po fiordach?

rejs lysefiorden

Żeglarski rejs ze Stavanger w głąb fiordu Lysefjorden [NORWEGIA]

Żeglarskie wycieczki szkolne

Alternatywa dla typowych wyjazdów z uczniami do kolejnego ośrodka i zwiedzania z przewodnikiem. Tutaj młodzież stworzy załogę, która pod czujnym okiem sternika, pożegluje przez bezpieczne wody szlaku żeglarskiego na Mazurach. To doświadczenie życia na pokładzie oraz nowa perspektywa na turystykę i wypoczynek. Żeglarskie wycieczki szkolne organizujemy nieprzerwanie od 2009 roku.

Zobacz naszą propozycję na żeglarskie wycieczki szkolne.

Co wyróżnia żeglarskie wycieczki szkolne?

 • Zakwaterowanie na jachtach – przez całą wycieczkę uczestnicy mieszkają na jachtach wraz ze swoimi opiekunami oraz sternikiem, który prowadzi jednostkę.
 • Życie na pokładzie – tradycyjnie załogi podzielone są w dwuosobowe wachty, uczą się nie tylko obsługi żagli i lin, ale też całego życia na pokładzie, które wymaga współpracy, dobrej organizacji i sprawnej komunikacji. Kilka dni spędzone wspólnie na jachcie odmieniają ludzi!
 • Elastyczny czas – zarówno sam termin rejsu jak i jego dokładny przebieg może być ustalony indywidualnie dla każdej grupy. Od Was zależy, kiedy wyruszymy i jak spędzimy czas na Mazurach – dużo żeglując, czy więcej zwiedzając?

żeglarskie wycieczki mazury

Zobacz ofertę na żeglarskie wycieczki szkolne – Mazury.

Rejsy rodzinne i indywidualne na Mazurach

Jeśli masz już pomysł na rejs swoich marzeń, my pomożemy Ci go zrealizować! Z nami Twoje plany nabiorą realnych kształtów. Wystarczy, że będziesz miał chęci i zapał, a na rejs zabierzesz swoich przyjaciół lub rodzinę. My zajmiemy się formalnościami. Specjalnie dla Ciebie zaplanujemy rodzinny rejs żeglarski jachtem po Mazurach. W każdym najdrobniejszym szczególe, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort żeglowania.

Zobacz: Rejsy żeglarskie jachtem po Mazurach dla rodzin, grup oraz na życzenie

Na rejsach dla rodzin i grup proponujemy:

 • Start w naszym porcie – Wilkasy k. Giżycka
 • Jachty Antila 24, Antila 26, Antila 27 (lub inny, ustalany indywidualnie)
 • Trasa według propozycji uczestników
 • Załogi 5-8 osób plus sternik
 • Dojazd we własnym zakresie
 • Wyżywienie we własnym zakresie
 • Pogoda: gwarantowana
 • Dobry humor: obowiązkowy
 • Powyższe rejsy mogą mieć również charakter rejsów szkoleniowych z przygotowaniem chętnych uczestników do egzaminu oraz uzyskania patentu Żeglarza Jachtowego.

rejsy żeglarskie dla rodzin grup

Zobacz: Rejsy żeglarskie jachtem po Mazurach dla rodzin, grup oraz na życzenie

Najlepsze kursy żeglarskie dla dorosłych

Tygodniowy rejs żeglarski po Mazurach dla dorosłych prowadzony jest ściśle według przepisów oraz zaleceń Polskiego Związku Żeglarskiego. Uczestnicy podzieleni są na załogi według grupy wiekowej tak, że każdy znajdzie się w swoim towarzystwie. Tygodniowy rejs szkoleniowy z patentem żeglarskim organizowany jest dla studentów i dorosłych. Załoga na jednym jachcie szkoleniowym to maksymalnie czterech uczestników plus instruktor.

Zobacz terminy i ceny rejsów szkoleniowych dla dorosłych.

Podczas 8- dniowej wędrówki po Mazurach odwiedzisz piękne miejsca, ciekawe porty i przeżyjesz prawdziwą przygodę z wiatrem i wodą. Odbędziesz intensywne, praktyczne i teoretyczne szkolenie, które pozwoli Ci prowadzić jachty żaglowe i zdać egzamin na patent Żeglarza Jachtowego.

Na tygodniowych szkoleniach żeglarskich na Mazurach dla dorosłych:

 • Prowadzimy szkolenie praktyczne od podstaw
 • Prowadzimy zajęcia teoretyczne ze wszystkich działów żeglarstwa śródlądowego
 • Przygotowujemy uczestników do egzaminu na Żeglarza Jachtowego
 • Uczymy w realnych warunkach – wędrowny rejs pozwala zobaczyć autentyczne żeglarstwo, różne porty, przejścia przez kanały itd.

Opcje dodatkowe:

Wybierającym rejs szkoleniowy z patentem zalecamy przy rezerwacji wybór opcji dodatkowej „Materiały szkoleniowe – podręcznik żeglarski” – to kompletny i nowoczesny podręcznik przygotowany specjalnie z myślą o  naszym szkoleniu.

Książeczka żeglarska pozwala w jednym miejscu zapisywać informacje o zdobytych uprawnieniach, zrealizowanych kursach, doświadczeniu i stażu zarówno na wodach śródlądowych jak i morskich.

Kurs na Sternika Motorowodnego – dodatkowe szkolenie pozwalające zdobyć patent Sternika Motorowodnego.

Dowiedz się, Czy warto robić patenty motorowodne?

kursy żeglarskie dla dorosłych

Zobacz kursy żeglarskie dla dorosłych.

Kod rabatowy na rejs

Kod rabatowy na rejs żeglarski BałtykKod rabatowy na rejs żeglarski Pierwsza Fala: KO
Rabat: -5%

Kody rabatowe na rejs Pierwsza Fala są dostępne po przejściu do formularza rejestracji. W związku z dużą ilością zgłoszeń, które cały czas napływają liczba kodów rabatowych jest ograniczona.

Kod rabatowy na wszystkie Ekspedycje: KO

Kod rabatowy na rejs żeglarski MazuryRabat: -5%

Na rejsy: Ekspedycja Śniardwy lub Ekspedycja Nidzkie – Ekspedycja Mamry

Kody rabatowe są dostępne po przejściu do formularza rejestracji i są dostępne tylko do końca maja 2024.

Krzysztof Osóbka

krzysztof osóbkaPodpowiada, jak nauczyć się żeglować turystycznie bez nadmiaru stresu i niepotrzebnych błędów – nie pokaże Ci drogi najkrótszej, lecz najlepszą, jaką zna, abyś jeszcze w tym roku mógł pewnie poczuć się za sterem jachtu śródlądowego.

Choć zna Mazury jak mało kto, Kraina Wielkich Jezior nie przestaje go fascynować. Pomysłodawca „Mazurskich Ekspedycji”.

Podpowiem, jak zacząć żeglować w artykule: Jak zostać żeglarzem w 3 prostych krokach?

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Justyna Stępka, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Szkoła Żeglarstwa – PuntoVita mgr Justyna Stępka, dane kontaktowe: https://puntovita.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.