Trasa rejsu żeglarskiego w Chorwacji: Zadar-Krk-Zadar

Zapraszamy na niezapomniany rejs do Chorwacji, który zostanie zorganizowany na trasie Zadar – Krk – Zadar. Akwen, po którym będziemy pływać, zapewnia wspaniałe warunki do uprawiania żeglarstwa.

Zobacz też orientacyjną mapkę ilustrującą przebieg trasy rejsu w Chorwacji: Pobierz 512.00 KB

Opis żeglarskiego rejsu na trasie: Zadar Krk Zadar

miasto zadarZadar – miasto portowe położone w Północnej Dalmacji obfituje marinami i portami żeglarskimi z szeroko rozwiniętą infrastrukturą zapewniającą komfort żeglarzom oraz niezapomniane wrażenia. Szczególnie interesująca i warta zwiedzenia jest starówka z wieloma zbytkami w stylu rzymskim położona na półwyspie (zdjęcie). Miasto otoczone jest pięcioma parkami przyrody. Słynie również z gościnności i przychylności jego mieszkańców. Tutaj odpoczniesz w jednym z wielu pubów, knajpek, barów oraz restauracji delektując się chorwackim winem i smakując śródziemnomorskiej kuchni składającej się w większości z owoców morza oraz warzyw i owoców rosnących na nasłonecznionych pagórkach. Miejsce zaokrętowania i wyokrętowania na naszym rejsie.

miasto simuniSimuni – marina ACI na wyspie Pag. Typowo rybacka osada, którą ze stałym lądem łączy niewielki most oraz przeprawa promowa. W zatoce przy Simuni znajduje się jedna z najpiękniejszych marin na Adriatyku ze 150 miejscami do cumowania. Restauracje i konoby (gospoda, w której dania przygotowywane są ze świeżo złowionych owoców morza) oferują tradycyjne potrawy: owoce morza, jagnięcinę z rożna, sery oraz dojrzewające w chorwackim słońcu oliwki i figi. Raj dla osób ceniących spokój oraz błogi wypoczynek.

osada na wyspie rad w chorwacjiRab – osada na wyspie o tej samej nazwie z mariną ACI. Wyspa ta zaliczna jest do najsłoneczniejszych miejsc w Europie oraz do najbardziej zielonych wysp na Adriatyku. Miasteczko Rab może się poszczycić ponad tysiącletnią historią i posiadaniem wielu zabytków (szczególnie sakralnych). Znajduje się tu również ogromny kompleks parkowy Komrcar, który warto odwiedzić. Wypoczynek w tym miejscu pozostaje wszystkim na długo w pamięci.

nerezine chorwacjaNerezine – miasteczko z małym portem na wyspie Losinj. Do tego miejsca przyciąga żeglarzy przede wszystkim piękna i malownicza architektura miejscowości. Można tu podziwiać unikalne kamienne domy, które wybudowali dawni żeglarze dla swych rodzin. Nie sposób również nie skuśić się na przepyszne chorwackie specjały regionalne przygotowywane w tutejszych konobach. Nerezine posiada również ciekawy rys historyczny, sięgający XVw.

mali losinj chorwacjaMali Losinj – największa miejscowość na wyspie Losinj z mariną położoną w niemalże całkowice osłojniętej od morza zatoce. W morzu otaczającym wyspę często goszczą delfiny. Znajduje się tu niezwykle malowniczy park oraz wille z okresu, gdy Habsburgowie przyjeżdżali na wczasy do tego kurortu. Obecnie jest to najbardziej znany ośrodek rybołówstwa sportowego na Adriatyku. To urokliwe miasteczko ma również od ponad 100 lat status uzdrowiska.

A więc do zobaczenia w Zadarze. AHOJ!

Print Friendly, PDF & Email