Nasza marina na kursie Jachtowego Sternika Morskiego

Nasza jednostka zacumowana jest w Przystani Cesarskiej w Gdańsku, która położona jest w Młodym Mieście – szybko rozwijającej się dzielnicy Gdańska. Przystań Cesarska to miejsce, w którym znajdziemy pełną infrastrukturę portową, w tym dostęp do prądu, wody, pryszniców i inne udogodnienia techniczne. W Przystani można również skosztować bardzo dobrej kuchni w Barze Bosman. W tej marinie rozpoczynamy nasze kursy na Jachtowego Sternika Morskiego.

Adres portu

Przystań Cesarska
ul. Dokowa 1,
80-863 Gdańsk

Marina położna jest praktycznie w centrum miasta, niecałe 2 km od dworca PKP Gdańsk Główny i łatwo tu dojechać. Nie ma też problemu z miejscem do pozostawieniem samochodu, ponieważ parking jest ogromny – przystań zajmuje tereny dawnej Stoczni Cesarskiej. Parking na terenie Przystani jest płatny: 3 zł / godzina lub 12 zł / doba.

Kurs na JSM przystań cesarska

Stąd zaczynamy nasz kurs na Jachtowego Sternika Morskiego. Basen Cesarski usytuowany jest na „rozdrożu” gdańskich kanałów portowych – Martwej Wisły, Kanału Kaszubskiego i Motławy. Po drodze do mariny można podziwiać ogrom infrastruktury morskiej. Fot. Marcin Pierzchlewicz – Przystań Cesarska – www.przystancesarska.pl

Podejście do portu

Przystań jest oddalona od otwartego morza ok. 4 mile. Droga wodna prowadzi od falochronu przy Westerplatte przez Nowy Port i dalej kanałem portu handlowego. Basen Cesarski usytuowany jest na „rozdrożu” gdańskich kanałów portowych – Martwej Wisły, Kanału Kaszubskiego i Motławy. Marina ta, położona z dala od otwartego morza, odznacza się całkowitą ochroną jednostek od wiatru.

Kurs na JSM nasza przystań

Basen portowy w Przystani Cesarskiej jest dogodnym miejscem by rozpocząć szkolenie na Jachtowego Sternika Morskiego. Fot. Marcin Pierzchlewicz – Przystań Cesarska.

Cumowanie

Cumujemy przy jednym z dwóch pomostów z Y-boomami. Wzdłuż dwóch nabrzeży basenu zakotwiczone są pomosty pływające. Głębokość ponad 3 m. Miejsce cumowania jednostki wskazuje personel Mariny.

Kontakt z mariną

Bosmanat +48 512 390 760
Alarmowy +48 690 576 835
Manager +48 512 390 876
office@przystancesarska.pl

www.przystancesarska.pl

Lokalizacja

Gdańsk, ul. Dokowa 1
54°21’42.2″N 18°39’31.2″E

Bar Bosmana

Bar Bosmana - Kurs na JSM

Na terenie samej przystani dostępne są rzemieślnicze zapiekanki, dania domowe, regionalne piwo i aromatyczna kawa. Wszystko przygotowane ze świeżych składników bez użycia konserwantów. Bar Bosmana oferuje ciekawe menu dla żeglarzy i osób odwiedzających Przystań.

Rzemieślnicze zapiekanki i tosty przygotowywane z wielką fantazją cieszą się dobrymi opiniami wśród odwiedzających przystań żeglarzy i turystów.  W menu znajdziemy też krewetki oraz bogaty repertuar dań wegetariańskich.

www.bosmanskiejadlo.pl/

Zobacz galerię zdjęć z Przystani Cesarskiej – tutaj rozpoczynamy kurs na JSM. Zdjęcia udostępnione przez Marcia Pierzchlewicza z Przystani Cesarskiej.

Print Friendly, PDF & Email