Rejs żeglarski na Wyspy Kanaryjskie – Młodzież szkolna – 2018 r

Wyspy Kanaryjskie 13-27 stycznia 2018 r. – 15 dni (ferie zimowe woj. mazowieckie, zachodniopomorskie, dolnośląskie, opolskie). Wszystko w cenie łącznie z przelotem
w obie strony IBERIĄ LUB KLM (bagaż w cenie), wyżywienie, porty, paliwo, ubezpieczenie.

wyspy kanaryjskie

Jacht: Beneteau Oceanis 45 (2014 rok)

CENA: 3.890 zł / os.

Zgłoszenia na rejs najpóźniej do 10.09.2017 – musimy zarezerwować bilety lotnicze!!!

Prowadzący: Michał Stępka i Krzysztof Osóbka

Kontakt: Michał Stępka

Tel.: 501 177 487

E-mail: michal@puntovita.pl

Nasz jacht Beneteau Oceanis 45

jacht bennetau

Na niezapomnianą przygodę żeglarską po Atlantyku zabierze nas nowoczesny jacht Beneteau Oceanis 45:

 • rok produkcji: 2014
 • długość: 13.94 m
 • szerokość: 4.50 m
 • zanurzenie: 2.15 m
 • powierzchnia żagli: 100 m2
 • zbiornik paliwa: 200 litrów
 • zbiornik wody: 570 litrów
 • liczba kabin: 3
 • liczba łazienek: 3

Jacht Beneteau Oceanis 45 w wersji czarterowej z trzema kabinami zapewnia wszechstronność i komfort na morzu. Dzięki innowacyjnemu układowi wnętrza z trzema przestronnymi kabinami (każda z osobną łazienką) daje na pokładzie wysoki komfort żeglugi dla 8-osobowej załogi.

Wnętrze jest bardzo jasne dzięki dwóm panoramicznym oknom. Duży salon wyposażony jest w duży drewniany stół, który można złożyć, aby powstała dwuosobowa koja. Bogato wyposażona
kuchnia posiada dwupalnikową kuchenkę gazową, lodówkę, zlew oraz dużo schowków.

Opływowy kadłub ma pogłębione dno, które zapewnia stabilność i zwiększoną przestrzeń wewnątrz.

rejs żeglarski po wyspach kanaryjskich

Zapraszamy na wirtualny spacer po jachcie, zdjęcia i filmy prezentujące Beneteau Oceanis 45 na stronie producenta: http://www.beneteau.com/en/oceanis/oceanis-45

Kogo zapraszamy na rejs?

Zapraszamy młodzież szkolną wieku od 14 do 18 lat. Nasze morskie rejsy turystyczne dla młodzieży przygotowane są ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb tej grupy wiekowej.
Realizowane jest to na płaszczyźnie bezpieczeństwa, opieki oraz programu rejsu.

Na rejsie oprócz doświadczonego kapitana – Michała Stępki – znajduje się opiekun – wychowawca z doświadczeniem żeglarskim oraz pedagogicznym, Krzysztof Osóbka. Wszystkie nasze Żeglarskie imprezy morskie dla młodzieży są corocznie pozytywnie opiniowane przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Komfortowy jacht Beneteau Oceanis 45 wyposażony jest w nowoczesne systemy elektroniczne oraz sprzęt zapewniający najwyższy standard bezpieczeństwa. Wyprawa morska jest tak zaplanowana, aby umożliwić naszym uczestnikom zdobycie godzin stażowych na morskie patenty żeglarskie. W trakcie dwutygodniowego rejsu będzie to około 150 godzin. Będziemy pływać także w nocy.

W rejsie weźmie udział 8 osób – tyle na ile przewidziany jest jacht. Koje będą dobierane w miarę możliwości.

Nigdy nie widzieliście jachtu na oczy, ale ciągnie Was na morze? Żaden problem. Nasz nowoczesny morski jacht i doświadczona kadra w łatwy i skuteczny sposób wprowadzi Was w tajniki żeglarstwa i zadba o Wasze bezpieczeństwo na wodzie.

A może pływacie już od lat, ale chcielibyście odkryć nowe miejsca na żeglarskiej mapie świata i poznać jeden z najbardziej atrakcyjnych akwenów? Może chcesz uciec przed polską zimą w miejsce, gdzie temperatura przypomina o wakacjach? Albo potrzebujesz stażu morskiego?

Nie wiemy jaki jest Twój powód by wybrać się na wyprawę u Wrót Atlantyku, ale jeśli:

 • chcesz spędzić dwa tygodnie w ciepłym egzotycznym kraju w trakcie polskiej zimy.
 • podziwiać gorące piaszczyste plaże, gdy w Warszawie pada deszcz ze śniegiem…
 • doświadczyć żeglarstwa na jachcie światowej klasy
 • zdobyć staż morski ok. 150 – 180 h
 • spędzić ferie zimowe na niesamowitej przygodzie…

… jeśli odpowiedź na któreś z pytań brzmi TAK, to oznacza, że czeka Cię przygoda życia!

jacht oceanis 45

O wyspach Kanaryjskich

Archipelag górzystych wysp pochodzenia wulkanicznego położony jest na Oceanie Atlantyckim na północny zachód od wybrzeży Afryki.

W starożytności nazywano je Wyspami Szczęśliwymi i były odwiedzane przez Greków i Rzymian. Obecnie wyspy te należą do Hiszpanii, a liczba ludności wynosi 2,2 mln mieszkańców.

Najwyższy szczyt archipelagu Teide na Teneryfie (3718 m n.p.m.).

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich

Klimat wysp jest oceaniczno-subtropikalny, rzadkie i nieregularne opady, zależą od wyspy i jej strefy. Temperatury umiarkowane.

Wyspy Kanaryjskie, pomimo iż leżą na Oceanie Atlantyckim, cechują się suchym klimatem. Wyspy leżą w strefie klimatu zwrotnikowego, który ochładzany jest przez zimny Prąd Kanaryjski.

W niektórych strefach wyspy La Palma opady należą do wysokich (na dużych wysokościach). W przypadku wysp wschodnich Fuerteventura i Lanzarote klimat należy do bardzo suchych. Średnie temperatury wynoszą +18 °C zimą i +24 °C latem. Temperatura wody w oceanie waha się od +18 °C zimą do +22 °C latem. Ciekawostką jest, że w niektórych rejonach wysp (głównie na La Palmie) w ogóle nie występują burze.

Trasa rejsu po Atlantyku

W trakcie rejsu żeglarskiego postaramy się odwiedzić jak najwięcej z siedmiu wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich.

wyspy kanaryjskie rejs

Na naszej trasie są między innymi:

 • Teneryfa. Jest największą wyspą archipelagu, sławną z najwyższej góry w Hiszpanii, gigantycznego wulkanicznego stożka El Teide o wysokości 3718 m. Wysokie pasmo górskie biegnące przez wyspę powoduje zasadnicze różnice klimatu pomiędzy północą i południem wyspy.
 • Gran Canaria. Jest trzecią do wielkości wyspą archipelagu. Ma prawie kształt stożka, a zielone zbocza góry El Pozo de las Nieves sięgają wysokości 1932 m. Gran Canaria jest zwana kontynentem w miniaturze dzięki ogromnej różnorodności krajobrazów. Północna cześć wyspy jest zielona i urodzajna, południowa natomiast upalna, odpowiednia dla pustynnej roślinności i wielbicieli słońca.
 • Lanzarote. Jedna z 7 głównych wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich, o wulkanicznym pochodzeniu, położonej ok. 60 Mm od Maroka. Główne miasto, a także stolica wyspy to Arrecife, 5 km od miasta znajduje się międzynarodowy port lotniczy Fuerteventura.
 • La Palma. La Palma jest wyspą pochodzenia wulkanicznego, o niezwykłych krajobrazach, zwaną „La Isla verde” – „Zielona wyspa” lub Isla Bonita – “Piękna Wyspa”. Krajobraz południa tworzy czerwono–czarna wulkaniczna pustynia z zastygłą bazaltową lawą, miałem powulkanicznym, urozmaicona nowo powstałymi stożkami wulkanów i nikłą roślinnością.

teneryfa

Cena rejsu po Atlantyku zawiera:

 • Przelot w obie strony wraz z bagażem do 30 kg.
 • Dwutygodniowe zakwaterowanie na nowoczesnym jachcie Beneteau Oceanis 45.
 • Pełne wyżywienie.
 • Opłaty portowe i paliwowe.
 • Opiekę doświadczonego kapitana i opiekuna podczas całego rejsu.
 • Ubezpieczenie NNW.
 • Sprzątanie jachtu po zakończeniu rejsu.

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu do muzeów i obiektów turystycznych.

Co koniecznie zabrać w rejs na Wyspy Kanaryjskie?

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich w lutym przypomina wczesne lato w Polsce – temperatury podobnie jak w czerwcu.

Poniżej znajduje się lista rzeczy niezbędnych do zabrania:

 • Miękkie obuwie na jacht, z białą podeszwą.
 • Czapka z daszkiem i okulary przeciwsłoneczne.
 • Ciepły śpiwór.
 • Nieprzemakalna kurtka i spodnie.
 • Czapka zimowa.
 • Ciepłe ubrania – sweter/bluza/odzież termiczna.

Więcej szczegółów o przygotowaniu się do rejsu podamy po zgłoszeniu.

Przelot na Wyspy Kanaryjskie

przelot na wyspy kanaryjskieSpotykamy się na lotnisku w Warszawie w niedzielę 14 stycznia. Lecimy do Barcelony, a tam przesiadamy się na samolot do Lanzarote. Cała podróż wraz z przesiadkami trwa ok. 12 godzin. Przez cały ten czas uczestnicy są pod naszą opieką. Bagaż do 30 kg jest wliczony w cenę. Należy przestrzegać limitów na objętość przewożonych płynów w odpowiednich opakowaniach. Szczegóły organizacyjne podamy po zgłoszeniu na rejs.

Dlaczego zapraszamy?

Mazury i Bałtyk w sezonie letnim to dla nas za mało! Chcemy doświadczyć solidnej dawki żeglarstwa również zimą. Wyspy Kanadyjskie – Wrota Atlantyku – to najlepsze miejsce by rozpocząć przygodę z żeglarstwem morskim i zdobyć bezcenny staż na nowoczesnym jachcie, podziwiając przy tym jedne z najpiękniejszych wysp na świecie!

Cena: 3.890 zł / os.

Uwaga!

Zgłoszenia najpóźniej do 10.09.2017 – musimy zarezerwować bilety lotnicze!!!

Zgłoszenia:

Michał Stępka
tel. 501 177 487
email: michal@puntovita.pl
Więcej informacji na: https://puntovita.pl/

Pobierz PDF: Rejs żeglarski na Wyspy Kanaryjskie 2018

Print Friendly, PDF & Email