Trasa rejsu żeglarskiego: Zadar – Split – Zadar

Chcesz przeżyć niezapomnianą, żeglarską przygodę? Zapraszamy na rejsy żeglarskie w Chorwacji. Akwen, po którym będziemy pływać, zapewnia wspaniałe warunki do uprawiania żeglarstwa. Trasa rejsów w Chorwacji została opracowana w taki sposób, aby każdy wybrał coś dla siebie.

W Chorwacji orgnizujemy:

Na naszym szlaku znalazły się miejsca, które urzekną zarówno żeglarza ceniącego spokój, ciszę i kameralność, jak i miłośnika gwarnych miasteczek tętniących nocnym życiem.

Zobacz orientacyjną mapkę ilustrującą przebieg trasy rejsu w Chorwacji: pobierz 244,5KB

mapka chorwacja

Morze Adriatyckie

Adriatyk jest morzem wewnątrzkontynentalnym pomiędzy Włochami a Chorwacją. Linia brzegowa jest bardzo rozwinięta, z licznymi zatokami, półwyspami i wyspami. Wzdłuż wybrzeża chorwackiego jest około 1200 wysp i wysepek, z czego 69 jest zamieszkanych. Taki typ wybrzeża nazywa się wybrzeżem dalmatyńskim.

morze adriatyckie

Opis rejsu żeglarskiego: Zadar Split Zadar

zadar - widok na morze w chorwacjiZadar – miasto portowe położone w Północnej Dalmacji obfituje marinami i portami żeglarskimi z szeroko rozwiniętą infrastrukturą zapewniającą komfort żeglarzom oraz niezapomniane wrażenia. Szczególnie interesująca i warta zwiedzenia jest starówka z wieloma zbytkami w stylu rzymskim położona na półwyspie (zdjęcie). Miasto otoczone jest pięcioma parkami przyrody. Słynie również z gościnności i przychylności jego mieszkańców. Tutaj odpoczniesz w jednym z wielu pubów, knajpek, barów oraz restauracji delektując się chorwackim winem i smakując śródziemnomorskiej kuchni składającej się w większości z owoców morza oraz warzyw i owoców rosnących na nasłonecznionych pagórkach. Miejsce zaokrętowania i wyokrętowania na naszym rejsie.
zatoka zaglav w chorwacji
Zaglav – urokliwa zatoczka z mariną położona na wyspie Dugi Otok. Prawie każdy dom w tej osadzie posiada własne betonowe kąpielisko z miejscem na łódź. Raj dla miłośników prywatności, kameralności oraz relaksujących spacerów w otoczeniu pagórków i typowej roślinności sródziemnomorskiej (oznaczone szlaki górskie). Wspaniały akwen do kąpieli, nurkowania i błogiego wypoczynku.
skradin w chorwacji

Skradin – przepiękna i nowoczesna marina ACI położona w niewielkim miasteczku w głębi Dalmacji Północnej. Historia osady sięga aż do VI w., kiedy to była głównym miastem plemienia Liburnów. Położona jest tuż przy Parku Narodowym Krka, gdzie możemy podziwiać przepiękne wodospady (zdjęcie) oraz zażyć kąpieli u ich stóp. W pobliżu, na wysepce Visovac, warto zwiedzić również klasztor Franciszkanów. Skradin, wraz z otaczającymi go atrakcjami, jest jednym z najczęściej polecanych miejsc godnych zobaczenia w Północnej Dalmacji.
biograd w chorwacji

Biograd – najpiękniejsze miasteczko riwiery zadarskiej leżące w pobliżu „czarodziejskich” wysp archipelagu Kornati, uważanego za żeglarski Eden. Osada ta posiada bardzo bogaty rys historyczny oraz przepiękną starówkę z licznymi zabytkami. Tutaj właśnie koronowani byli chorwaccy królowie. Biograd posiada piaszczyste plaże oraz szeroko rozwiniętą bazę do aktywnego wypoczynku (windsurfing, tenis, golf). Jest również dużym centrum rozrywki i handlu. Szczególnie młodzi ludzie nie będą się tutaj nudzili.
murter w chorwacji

Murter – przepiękna wysepka z typowo śródziemnomorskim klimatem oraz mariną ACI. Wyspę ze stałym lądem łączy most zwodzony (zdjęcie) otwierany kilka razy na dobę. W okolicy znajdziemy malownicze zatoczki ze szmaragdową wodą. Na wyspie znajduje się kilka kurortów. Murter posiada również bardzo bogatą ofertę gastronomiczną i sportową. Podczas wakacji obowiązkowo należy spróbować lokalnej jagnięciny z serem owczym, koniecznie z regionalnym winem. Znajdziemy tu również wiele pozostałości z czasów rzymskich. Wypoczynek na Murterze długo pozostanie w pamięci uczestników rejsu. 

Atrakcje na rejsie w Chorwacji

Przybrzeżny snorkeling (pływanie z maską, rurką i płetwami) to najpopularniejsza rozrywka podczas rejsów w Chorwacji. Do wody można bezpiecznie wejść w wielu osłoniętych zatoczkach, gdzie jachty zatrzymują się na postój w ciągu dnia.

snorkeling

Zwiedzanie nadmorskich miasteczek – Chorwacja składa się niemal wyłącznie z małych i bardzo małych miasteczek jak i osad. W tym kraju położone jest najmniejsze miasto na świecie (wg. Księgi Rekordów Guinnesa): Hum, liczące 30 mieszkańców.

miasteczka chorwacja

Bardzo bezpieczna i spokojna żegluga – w Chorwacji żeglujemy po osłoniętych wodach pomiędzy wyspami. Wiatr i zafalowanie są niewielkie a odległości pomiędzy kolejnymi przystaniami pozwalają żeglować od portu do portu prawie jak na Mazurach.

spokojna żegluga chorwacja

Trasę naszych rejsów w Chorwacji każdorazowo dostosowujemy do potrzeb i chęci uczestników. Zarówno na rejsach w Chorwacji dla młodzieży jak i na rejsach dla dorosłych organizujemy całość rejsu tak, aby każdy znalazł atrakcje odpowiednie do swoich zainteresowań.

Print Friendly, PDF & Email