Patent sternika motorowodnego

Patent Sternika Motorowodnego – to patent uprawniający do prowadzenia jachtów motorowych po wszystkich wodach śródlądowych w Polsce, a także w pewnym zakresie po morzu. Warto dokładnie znać uprawnienia Sternika Motorowodnego:

  • prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń,
  • prowadzenie łodzi motorowych o długości kadłuba do 12 m po wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej,
  • osoby poniżej 16 roku życia mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach o mocy do 60 kW (ok. 80 KM)

Sternik Motorowodny – uprawnienia

W trakcie organizowanych przez nas obozów i rejsów szkoleniowych koszt udziału w dodatkowym szkoleniu motorowodnym wynosi 500 zł. Więcej informacji o kursie i egzaminie na Sternika Motorowodnego znajdziecie w rubryce Patenty i kursy motorowodne.

Egzamin na Sternika Motorowodnego odbywa się zwykle w tym samym dniu, co egzamin na Żeglarza Jachtowego. Koszt udziału w egzaminie to 250 zł dla osób dorosłych lub 125 zł dla uczniów i studentów do 26 roku życia.

kurs motorowodny

Egzamin na Sternika Motorowodnego, podobnie jak egzamin na Żeglarza Jachtowego, składa się z dwóch części: praktycznej i teoretycznej. Szczegóły na temat egzaminu również opisaliśmy w rubryce Patenty i kursy motorowodne.

Print Friendly, PDF & Email