Integracja na Mazurach pod żaglami

Integracja na Mazurach pod żaglami.

Wielkimi krokami zbliża się okres letni, a co za tym idzie sezon urlopowy i wakacyjny. Wiele osób zastanawia się jak ciekawie spędzić urlop. Jeśli szukasz urlopu, podczas którego poznasz ciekawych ludzi, nauczysz się czegoś nowego i przeżyjesz niezapomniane przygody, to obozy żeglarskie są właśnie dla Ciebie. Obóz żeglarski to niesamowita i pełna przygód integracja na Mazurach pod żaglami.

Dlaczego właśnie obóz żeglarski?

To proste, integracja na Mazurach a zwłaszcza pod żaglami jest niezbędna. Wybierając się na rejs żeglarski spędzamy większość dnia ze swoją załogą. Na obozach wędrownych wspólnie przygotowuje się posiłki i śpi się na jachcie, na którym powierzchnia jest ograniczona i nie można „uciec” od pozostałych uczestników rejsu. Sprawia to, że uczestnicy rejsu bardzo szybko się integrują, często zawierają przyjaźnie na wiele lat i każdego roku jadą razem na kolejne wyprawy. Okazji do integracji na Mazurach jest wiele, na koloniach żeglarskich organizowane są wspólne ogniska czy gry terenowe. W trakcie żeglowania bardzo istotna jest współpraca, dobrze zorganizowana załoga potrafi prowadzić jacht sprawnie bez niepotrzebnych nieporozumień. Na pokładzie panuje zawsze porządek, nie zalegają brudne naczynia, a posiłki zawsze są na czas. Decydując się na obóz żeglarski mamy do wyboru wiele opcji. Można wybierać spośród rejsów o różnej długości oraz intensywności. Dodatkowo ważne jes,t aby dobrać rejs do swojej grupy wiekowej i czuć się swobodnie wśród załogi. Pełna oferta żeglarska dostępna tutaj.

Dołącz do Szkoły Żeglarstwa PuntoVita Najbardziej polecane obozy, kursy, rejsy oraz szkolenia żeglarskie dla młodzieży, dzieci i dorosłych na Mazurach, Bałtyku, Atlantyku, w Chorwacji oraz Hiszpanii. Oferta żeglarska 2024 → Zapisz się już dziś gwarantując sobie NAJLEPSZĄ cenę!

Spotkania integracyjne na obozie żeglarskim to nie tylko ogniska i zabawy – osoby przygotowujące się do egzaminu na patent żeglarza jachtowego wspólnie uczestniczą w wykładach i testach próbnych na żeglarza jachtowego. Wspólna nauka i poznawanie żeglarstwa to jeden  z głównych elementów scalających grupę podczas kursu żeglarskiego dla młodzieży.

instruktor na rejsach zeglarskich

Czasami na szkoleniu żeglarskim trzeba trochę improwizować – niektóre zajęcia prowadzi się w plenerze, a dobry instruktor potrafi przedstawić niektóre tajniki żeglarstwa nawet na kawałku ściany. Pisaliśmy o tym więcej w artykule: Jak wygląda praca instruktora żeglarstwa?

Dla kogo rejsy żeglarskie?

Integracja na Mazurach jest odpowiednia dla każdego. Nieważne ile masz lat, możesz odnaleźć rejs dla Twojej grupy wiekowej. Nie potrzebujesz też żadnego doświadczenia, żeglowanie można rozpocząć w każdym wieku. Obozy żeglarskie to wspaniała rozrywka dla małych i dużych oraz dobra okazja do zawarcia nowych, ciekawych znajomości. Wszak nie od dziś wiadomo, iż żeglarstwo łączy ludzi! Decydując się na urlop na Mazurach możesz uczestniczyć w wielu imprezach organizowanych na szlaku. Szczególnie w miejscach takich jak Giżycko, Sztynort czy Mikołajki można w trakcie sezonu żeglarskiego trafić na ciekawe imprezy muzyczne, które integrują brać żeglarską ze wszystkich stron Polski.

Tawerna Rozbitek w porcie AZS Wilkasy

Tawerna Rozbitek w porcie AZS Wilkasy – naszym porcie macierzystym, z którego zaczynamy nasze rejsy żeglarskie po Mazurach. Duża tawerna w drewnianej, marynistycznej aranżacji, nad samym brzegiem jeziora Niegocin. Jeden z głównych punktów na mapie imprez na Mazurach. Odkryj „Rozbitka” na stronie: https://tawernarozbitek.pl/

Kameralne, żeglarskie imprezy integracyjne

W większych portach odbywają się często imprezy muzyczne, które przyciągają wielu ludzi. Tawerny zapraszają na koncerty szantowe. Podróżując po turystycznych miastach Krainy Wielkich Jezior możemy natknąć się na liczne imprezy integracyjne na Mazurach. Wiele z nich to kameralne spotkania w małym gronie – niewielkie przystanie, dzikie brzegi oraz pokład każdego z jachtów może być wspaniałym miejscem na imprezę integracyjną na Mazurach. Jeśli szukasz sposobu na aktywny urlop pełen nowych wyzwań i ciekawych ludzi koniecznie wybierz się na obóz żeglarski, a z pewnością przeżyjesz niezapomniane przygody.

Przeżyj najlepsze wakacje 2024! Najbardziej polecane obozy, kursy, rejsy oraz szkolenia żeglarskie dla młodzieży, dzieci i dorosłych na Mazurach, Bałtyku, Atlantyku, w Chorwacji oraz Hiszpanii. Zobacz ofertę → Zapisz się już dziś gwarantując sobie NAJLEPSZĄ cenę!

Co roku na zakończenie sezonu żeglarskiego w Szkole Żeglarstwa PuntoVita organizujemy szczególe rejsy dla miłośników Mazur i żeglarstwa. Są nimi nasze „Mazurskie Ekspedycje” – rejsy z pomysłem, nutką podróżniczej przygody, na których odkrywamy najdalsze zakamarki szlaku żeglarskiego na Mazurach.

Impreza integracyjna na Mazurach

Impreza integracyjna na Mazurach podczas Ekspedycji Nidzkie w 2020 roku – świętowaliśmy 11-lecie Szkoły Żeglarstwa PuntoVita. 

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Justyna Stępka, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Szkoła Żeglarstwa – PuntoVita mgr Justyna Stępka, dane kontaktowe: https://puntovita.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.