Żeglarstwo sportowe i turystyczne

Żeglarstwo sportowe i turystyczne – podobieństwa i różnice

Żeglarstwo jest formą aktywności, która może przybierać różne postacie. Dla jednych jest to rozrywka i sposób na udany urlop, inni będą traktować je jako sport. W artykule przedstawimy różnice pomiędzy żeglarstwem turystycznym i sportowym.

Czym jest żeglarstwo sportowe?

Żeglarstwo sportowe to nic innego niż uczestnictwo w regatach. Kluby żeglarskie szkolą zawodników pod kątem regat. Wbrew pozorom szkolenia nie obejmują jedynie treningów na jachcie. Uczestnicy zawodów żeglarskich trenują również wydolnościowo, aby wytrzymać, często skrajne warunki pogodowe panujące podczas zawodów. Dodatkowo zawodnicy uczą się strategii żeglowania pod kątem konkretnych zawodów. Pierwszy klub żeglarski w Polsce założono w 1922 roku w Chojnicach. ChKŻ istnieje do dziś i szkoli zawodników do startu w regatach.

Czym jest żeglarstwo turystyczne?

Żeglarstwo turystyczne to zdecydowanie „łagodniejsza” forma jachtingu. Głównym celem turystyki żeglarskiej jest wypoczynek. Wiele osób traktuje żeglarstwo jako pasję i sposób na spędzanie wolnego czasu. Nad polskimi jeziorami w sezonie wakacyjnym można zauważyć liczne jachty.

Można to zobaczyć w dziale: filmy żeglarskie.

Dołącz do Szkoły Żeglarstwa PuntoVita Najbardziej polecane obozy, kursy, rejsy oraz szkolenia żeglarskie dla młodzieży, dzieci i dorosłych na Mazurach, Bałtyku, Atlantyku, w Chorwacji oraz Hiszpanii. Oferta żeglarska 2024 → Zapisz się już dziś gwarantując sobie NAJLEPSZĄ cenę!

Żeglarstwo turystyczne to dobry pomysł na wakacje dla każdej grupy wiekowej. Jest to atrakcja zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

 żeglarstwo turystyczne

Żeglarstwo turystyczne i sportowe to dwa z wielu obliczy żeglarstwa. O niezwykłych rodzajach żeglarstwa przeczytasz w artykule Żeglowanie – moje hobby. Poznaj 10 gatunków żeglarstwa.

Najlepsze rejsy turystyczne na Mazurach 2024

W tym roku planujemy aż cztery z naszych najlepszych „Ekspedycji”.

  • Ekspedycja Śniardwy – żeglarska wyprawa na największe z polskich jezior, 27.04 – 07.05.2024 – 8 dni
  • Ekspedycja Nidzkie – rejs na dzikie południe Mazur, termin: 25.05 – 01.06.2024 – 8 dni
  • Ekspedycja Mamry – po północnych Mazurach połączony z jubileuszem 15-lecia Szkoły Żeglarstwa PuntoVita, 01.09 – 07.09.2024 – 7 dni

Dowiedz się więcej Czym są rejsy typu „mazurskie ekspedycje”? 

Rejsy turystyczne po morzu

Chorwacja to bezpieczna kraina setek wysp, tysięcy pięknych zatoczek oraz nieskończonego błękitu. Spokojne wody Morza Adriatyckiego to kolejny krok na trasie żeglarskich przygód. Akwen ten przypadnie do gustu każdemu, kto ceni podróżowanie pod żaglami. Adriatyk to najlepszy akwen, aby zacząć zbierać staż na morskie patenty żeglarskie. Rejsy w Chorwacji dla studentów i dorosłych prowadzimy od 12-lat. Co roku organizujemy też rejsy w Chorwacji dla młodzieży w wieku 14-18 lat.

Zobacz pełną ofertę rejsów w Chorwacji.

Wyspy Kanaryjskie to jeden z najciekawszych rejonów, w jakim można rozpocząć przygodę z żeglarstwem morskim – nowoczesne jachty, duże porty i doskonała pogoda. Wyruszymy na żeglarską wyprawę dwoma jachtami!

Zobacz naszą ofertę rejsów po Wyspach Kanaryjskich.

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Justyna Stępka, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Szkoła Żeglarstwa – PuntoVita mgr Justyna Stępka, dane kontaktowe: https://puntovita.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.