Żeglarstwo sportowe i turystyczne

Żeglarstwo sportowe i turystyczne – podobieństwa i różnice

Żeglarstwo jest formą aktywności, która może przybierać różne postacie. Dla jednych jest to rozrywka i sposób na udany urlop, inni będą traktować je jako sport. W artykule przedstawimy różnice pomiędzy żeglarstwem turystycznym i sportowym.

Czym jest żeglarstwo sportowe?

Żeglarstwo sportowe to nic innego niż uczestnictwo w regatach. Kluby żeglarskie szkolą zawodników pod kątem regat. Wbrew pozorom szkolenia nie obejmują jedynie treningów na jachcie. Uczestnicy zawodów żeglarskich trenują również wydolnościowo, aby wytrzymać, często skrajne warunki pogodowe panujące podczas zawodów. Dodatkowo zawodnicy uczą się strategii żeglowania pod kątem konkretnych zawodów. Pierwszy klub żeglarski w Polsce założono w 1922 roku w Chojnicach. ChKŻ istnieje do dziś i szkoli zawodników do startu w regatach.

Czym jest żeglarstwo turystyczne?

Żeglarstwo turystyczne to zdecydowanie „łagodniejsza” forma jachtingu. Głównym celem turystyki żeglarskiej jest wypoczynek. Wiele osób traktuje żeglarstwo jako pasję i sposób na spędzanie wolnego czasu. Nad polskimi jeziorami w sezonie wakacyjnym można zauważyć liczne jachty.

Można to zobaczyć w dziale: filmy żeglarskie.

Dołącz do Szkoły Żeglarstwa PuntoVita Najbardziej polecane obozy, kursy, rejsy oraz szkolenia żeglarskie dla młodzieży, dzieci i dorosłych na Mazurach, Bałtyku, Atlantyku, w Chorwacji oraz Hiszpanii. Oferta żeglarska 2022 → Zarezerwuj już teraz!

Żeglarstwo turystyczne to dobry pomysł na wakacje dla każdej grupy wiekowej. Jest to atrakcja zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

 żeglarstwo turystyczne

Żeglarstwo turystyczne i sportowe to dwa z wielu obliczy żeglarstwa. O niezwykłych rodzajach żeglarstwa przeczytasz w artykule Żeglowanie – moje hobby. Poznaj 10 gatunków żeglarstwa.

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Justyna Stępka, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Szkoła Żeglarstwa – PuntoVita mgr Justyna Stępka, dane kontaktowe: https://puntovita.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.