gdzie na mazury

Gdzie najlepiej na Mazury, czyli co powinna zawierać dobra żeglarska mapa Mazur?

Mapa jezior mazurskich jest niezbędnym elementem ekwipunku każdego żeglarza. Czasami mapy znajdują się na wyposażeniu jachtu, który czarterujemy. Niemniej warto mieć własną. Można się w nią zaopatrzyć w dobrej księgarni lub bez problemu kupimy ją na Mazurach w sklepie żeglarskim lub lokalnej księgarni. Nabywając taką publikację powinniśmy zwrócić uwagą na szereg rzeczy. Dobra mapa żeglarska Mazur powinna zawierać obszerną i wyczerpującą legendę, uwzględniającą i opisującą przede wszystkim oznaczenia żeglarskie, tj. kamienie, śluzy, strome brzegi, szuwary, izobaty…

Wielkie Jeziora Mazurskie to również rezerwaty przyrody, w których obowiązują określone normy zachowań. Na profesjonalnej mapie zaznaczone są rezerwaty przyrody oraz miejsca, w których obowiązuje zakaz używania silników spalinowych.

Przydatnymi dla żeglarza informacjami, których dostarczy nam mapa Mazur będzie również rozmieszczenie na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich stacji benzynowych, slipów i dźwigów, warsztatów szkutniczych i mechanicznych, bindug, stanic wodnych, wreszcie portów i przystani.

Mazurskie atrakcje

Zakupiona przez nas mapa może i powinna służyć nie tylko prowadzącemu żaglówkę po szlakach żeglarskich Mazur, ale również całej załodze, która często chciałaby atrakcyjnie spędzić czas na lądzie. Na dobrej mapie znajdziemy informacje o wypożyczalniach sprzętu wodnego, muzeach, zabytkach architektury, zamkach czy kościołach, co szczególnie może się przydać, jeśli zaplanowaliśmy rodzinne wczasy lub rejs.

rejsy po mazurach na jachcie

Jachty na Mazurach są oczywiście najlepszą formą spędzania wakacji z dziećmi, gdyby jednak nasza rodzina zechciała nagle zejść na stały ląd to mapa powinna dostarczyć nam również informacji o najbliższych hotelach, campingach, domach wczasowych i ośrodkach wypoczynkowych.

Dołącz do Szkoły Żeglarstwa PuntoVita Najbardziej polecane obozy, kursy, rejsy oraz szkolenia żeglarskie dla młodzieży, dzieci i dorosłych na Mazurach, Bałtyku, Atlantyku, w Chorwacji oraz Hiszpanii. Oferta żeglarska 2024 → Zapisz się już dziś gwarantując sobie NAJLEPSZĄ cenę!

Jeśli spędzacie wakacje rodzinne, szukacie atrakcji na Mazurach i spodziewacie się odwiedzin przyjaciół, którzy muszą Was znaleźć gdzieś na szlaku żeglarskim to profesjonalna mapa będzie również pomocna. Znajdziemy na niej bowiem oznaczenia dróg lądowych: głównych, lokalnych, gruntowych, a nawet ścieżek leśnych, co może się okazać niezbędne, aby dotrzeć do Waszej przystani.

Jak wybrać dobrą mapę żeglarską?

Warto zwrócić również uwagę na sprawę bardzo przyziemną, ale bardzo praktyczną, czyli oprawę mapy. Najlepsze są te laminowane, ponieważ są trwałe, wygodne w składaniu, odporne na wilgoć, pozwalają na zakreślanie ścieralnym flamastrem naszych własnych oznaczeń.

Jeśli mapa ma służyć przez kilka sezonów, nie tylko jednej osobie, ale całej załodze warto zainwestować i kupić jej trwalsze wydanie.

Podsumowując, dobra mapa to nie tylko informacja ile jest jezior na Mazurach, ale również przewodnik pozwalający zaplanować naszą trasę, zorientować się w terenie, bezpiecznie żeglować i odpowiedzieć sobie na najczęściej zadawane pytanie: gdzie najlepiej na Mazury?

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Justyna Stępka, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Szkoła Żeglarstwa – PuntoVita mgr Justyna Stępka, dane kontaktowe: https://puntovita.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.