Jak wykorzystać bon turystyczny 500+ na imprezach żeglarskich PuntoVita?

Z pewnością w przeciągu ostatniego roku niejednokrotnie słyszeliście o bonie turystycznym. Jeżeli zastanawiacie się, czy także i wy możecie z niego skorzystać na imprezach żeglarskich PuntoVita i chcecie dowiedzieć się, jak to zrobić, ten artykuł wszystko wam wyjaśni.

Bon Turystyczny – co to takiego?

Bon Turystyczny jest narzędziem powstałym jako reakcja na osłabienie gospodarki turystycznej spowodowane wybuchem pandemii COVID-19. Ma on na celu finansowe wsparcie zarówno polskich rodzin jak i branży turystycznej. Krótko mówiąc, jest to dopłata do wypoczynku, która przysługuje na każde dziecko do 18 roku życia. Jest to wsparcie jednorazowe i wynosi 500 zł na dziecko. Ponadto, dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu w wysokości 500 zł.

Dołącz do Szkoły Żeglarstwa PuntoVita Najbardziej polecane obozy, kursy, rejsy oraz szkolenia żeglarskie dla młodzieży, dzieci i dorosłych na Mazurach, Bałtyku, Atlantyku, w Chorwacji oraz Hiszpanii. Oferta żeglarska 2024 → First Minute: 10% zniżki przy rezerwacji do 03.12.2023!

Jak wykorzystać Bon Turystyczny?

Za pomocą bonu turystycznego możesz dokonać płatności za usługi hotelarskie oraz usługi turystyczne oferowane przez wiele firm organizujących imprezy i wyjazdy turystyczne na terenie całego kraju. Pełną listę podmiotów akceptujących bony turystyczne można znaleźć na stronie: https://bonturystyczny.polska.travel/

Na wykorzystanie swojego Bonu masz czas aż do marca 2022 roku – oznacza to, że nadchodzące wakacje będą idealną okazją, by wykorzystać niezużyty uprzednio Bon!

Skąd pozyskać mój Bon Turystyczny?

Bon jest dokumentem elektronicznym w formie 16-cyfrowego, unikalnego kodu wygenerowanego na stronie PUE ZUS. Bon przeznaczony jest dla polskich rodzin z minimum jednym dzieckiem. Co ważne, przysługuje on każdej rodzinie z dzieckiem niezależnie od poziomu dochodów! Z racji, że jest to świadczenie mające na celu wsparcie wakacji dla dzieci, nie może on zostać spożytkowany na cele inne niż na rzecz dzieci. Opłaty bonem można dokonać więc jedynie za imprezy turystyczne, w których udział biorą dzieci.

Jak złożyć wniosek o Bon Turystyczny?

Aby uzyskać dostęp do swojego Bonu, należy być zarejestrowanym na Platformie Usług Elektronicznych ZUS – podobnie jak w przypadku programu 500+. System umożliwia bardzo łatwą i szybką rejestrację m.in. przy pomocy kwalifikowanego podpisu elektronicznego, Profilu Zaufanego lub systemu bankowości internetowej. Po zalogowaniu do swojego profilu na PUE ZUS należy wejść w zakładkę „Polski Bon Turystyczny”, skąd następnie można aktywować swój Bon. Ma on formę 16-cyfrowego kodu elektronicznego. Aby go wykorzystać, należy podać go podczas rezerwacji wypoczynku.

bon obóz żeglarski

Czy mogę wykorzystać Bon Turystyczny do opłacenia miejsca mojego dziecka na obozie żeglarskim?

Jak najbardziej! Bon można wykorzystać do opłacenia np.: pobytu w hotelu czy pensjonacie, ale również miejsca na obozie sportowym lub rekreacyjnym! Wszystkie obozy żeglarskie i rejsy dla dzieci i młodzieży podlegają pod Bon Turystyczny. Możesz więc wybrać idealny obóz żeglarski dla swojego dziecka – turystyczny lub ze szkoleniem na patent żeglarza jachtowego – i wykorzystać swój Bon, aby częściowo pokryć koszty wyjazdu.

Jak wykorzystać Bon Turystyczny 500+ na obozie żeglarskim PuntoVita?

Przede wszystkim należy wybrać interesujący cię wyjazd. Może to być na przykład dwutygodniowy rejs turystyczny po Mazurach lub wędrowny obóz szkoleniowy. Jeżeli z kolei interesują cię rejsy morskie – takie również znajdziesz w naszej ofercie – szczególnie warta uwagi jest Pierwsza Fala czyli rejs zapoznawczy po Bałtyku, idealny na pierwszy morski wyjazd! Następnie zarezerwuj wybrany obóz i skontaktuj się z nami telefonicznie – numer telefonu znajdziesz w zakładce „kontakt” na górze strony.

Pamiętaj – aby wykorzystać Bon Turystyczny 500+ na rejs dla dziecka w PuntoVicie, zadzwoń do nas zanim przelejesz całą kwotę za obóz.

Przez telefon poprosimy cię o podanie kilku danych w celu weryfikacji twojego Bonu:

  • imię i nazwisko twojego dziecka,
  • numer wygenerowanego przez ciebie kodu Bonu Turystycznego,
  • kwoty, którą chcesz zrealizować.

Na koniec, w celu potwierdzenia operacji wykorzystania Bonu Turystycznego poprosimy o podanie unikatowego kodu PIN, który otrzymasz smsem od PUE ZUS w momencie aktywowania Bonu.

bon na rejs żeglarski

Zobacz: żeglarstwo dla młodzieży – rejsy i obozy wędrowne na Mazurach.

Bon turystyczny na rejs żeglarski

Jak widać, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać bon turystyczny na udział dziecka w rejsie żeglarskim. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych wyjazdów żeglarskich dla dzieci i młodzieży w sezonie 2021.

W ubiegłym sezonie żeglarskim w naszych obozach żeglarskich dla dzieci i młodzieży wzięło udział ponad 300 osób w różnym wieku. Wiele z nich, aby postawić swoje pierwsze kroki na pokładzie jachtu, skorzystało właśnie z bonu turystycznego.

Kiedy skorzystać z bonu turystycznego na rejs żeglarski?

Ze względów logistycznych obóz żeglarski w formie wędrownej liczy zwykle nie więcej niż 10 do 12 jachtów, dlatego liczba miejsc jest ograniczona. W ubiegłym sezonie (2020) Szlak Wielkich Jezior Mazurskich cieszył się wielką popularnością – jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego większość miejsc na obozach żeglarskich dla młodzieży była zarezerwowana.

Najlepiej jak najszybciej wykorzystaj bon turystyczny i zarezerwuj miejsce na obozie żeglarskim dla swojego dziecka.

Przeżyj najlepsze wakacje 2024! Najbardziej polecane obozy, kursy, rejsy oraz szkolenia żeglarskie dla młodzieży, dzieci i dorosłych na Mazurach, Bałtyku, Atlantyku, w Chorwacji oraz Hiszpanii. Zobacz ofertę → First Minute: 10% zniżki przy rezerwacji do 03.12.2023!

Bon turystyczny na morski rejs?

Oprócz obozów żeglarskich dla młodzieży na Mazurach, prowadzimy również zapoznawcze rejsy morskie dla młodzieży po Zatoce Gdańskiej. To ciekawy i bezpieczny akwen, na którym można nauczyć się podstaw żeglarstwa morskiego i zobaczyć wszystko to, co najciekawsze w jachtingu. Co ważne dla początkujących, nie grozi nam tutaj walka ze sztormem ani uciążliwa choroba morska, ponieważ dystanse są krótkie, a liczne porty w rejonie Zatoki Gdańskiej dają doskonałe schronienie.

Jeśli kurs na patent żeglarza jachtowego masz już za sobą, zapraszamy na bezpieczne wody Zatoki Gdańskiej. Za udział w tym rejsie, również możesz zapłacić bonem turystycznym.

rejs po zatoce gdańskiej

Rejs jachtem po Zatoce Gdańskiej „Pierwsza fala” – sierpień 2021 (7 dni) »

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Justyna Stępka, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Szkoła Żeglarstwa – PuntoVita mgr Justyna Stępka, dane kontaktowe: https://puntovita.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.