letnie rejsy turystyczne na Bałtyku

Rejsy turystyczne dla młodzieży po Bałtyku

Nie jestem na usługach żadnego z panów. Gdzie wiatr mnie przywieje, tam czuję się gościem… Horacy, Listy

Już starożytny poeta rzymski Horacy doceniał i wysławiał uroki poczucia wolności i swobody jakiego dostarcza żeglarstwo. Oczywiście od tych zamierzchłych czasów zmieniło się w tej dziedzinie bardzo dużo, ale niezmienne pozostaje to, że jest to doświadczenie dostarczające wielu przygód i emocji, które czasami trudno jest sobie wyobrazić.

Żeglarstwo ma również swoje drugie – rekreacyjne oblicze, które można poznać podczas rejsów turystycznych. Wyprawy te pozwalają na poznawanie świata z nowej perspektywy i odkrywanie jego najpiękniejszych zakątków. My skoncentrujemy się na turystycznych rejsach po Morzu Bałtyckim, które stwarza nie tylko wspaniałe warunki do żeglugi, ale też oferuje wiele atrakcji turystycznych na trasach rejsów.

Trasy rejsów turystycznych po Morzu Bałtyckim

Organizujemy bałtyckie wyprawy żeglarskie 7 – lub 14 – dniowe. Nawet podczas tygodniowego rejsu możesz odwiedzić aż 4 kraje, takie jak: Polska, Niemcy, Dania, Szwecja. Nasza oferta rejsów turystycznych na Morzy Bałtyckim przeznaczona jest dla młodzieży i dorosłych.

rejsy turystyczne dla młodzieży po Bałtyku

Proponujemy wiele ciekawych oraz unikatowych tras (zobacz w terminarzu rejsów). Dla młodzieży organizujemy morskie rejsy all inclusive z dodatkowym opiekunem z uprawnieniami żeglarskimi i pedagogicznymi. Natomiast dla dorosłych oferta nie obejmuje jedynie wyżywienia, a w cenie rejsu znajdują się: opłata za jacht, ubezpieczenie ludzi i sprzętu, prowadzenie rejsu przez wykwalifikowaną kadrę, opłaty portowe i paliwowe, materiały szkoleniowe, opinia z rejsu.

Nasze rejsy turystyczne po Morzu Bałtyckim są przygotowywane ze szczególną dbałością o bezpieczeństwo, komfort, wypoczynek uczestników oraz atrakcyjność trasy rejsu. Składa się na to wiele czynników, wśród najważniejszych znajduje się odpowiedni i bezpieczny jacht, załoga, kapitan, atmosfera, organizacja pracy na wodzie i wreszcie trasa, która zapewni wiele niezapomnianych atrakcji również na lądzie. Ale zanim o atrakcjach, marinach i poznawaniu świata podczas rejsu turystycznego, warto zastanowić się, co nas czeka na wodzie, zanim zawiniemy do portu.

Dołącz do Szkoły Żeglarstwa PuntoVita Najbardziej polecane obozy, kursy, rejsy oraz szkolenia żeglarskie dla młodzieży, dzieci i dorosłych na Mazurach, Bałtyku, Atlantyku, w Chorwacji oraz Hiszpanii. Oferta żeglarska 2024 → Zapisz się już dziś gwarantując sobie NAJLEPSZĄ cenę!

Jacht i jego załoga na Bałtyku

letnie rejsy turystyczne na Bałtyku

Bałtyk to dość wymagający akwen, więc jacht powinien być nie tylko wygodny i szybki, ale wyposażony w nowoczesny sprzęt ułatwiający obsługę. Taką łódź nawet 10 – 12 metrową mogą obsłużyć już dwie osoby z odpowiednim doświadczeniem.

Oczywiście 12 – metrowy jacht ma przestronniejsze kajuty i kokpit, rozwija większe prędkości, ale jego ożaglowanie będzie większe a takielunek cięższy, więc na pewno przydadzą się dodatkowe ręce do pomocy przy obsłudze.

Ilu członków załogi?

atrakcje podczas rejsów turystycznych po Morzu BałtyckimNowoczesne jachty turystyczne zaprojektowano tak, by do ich obsługi było potrzeba jak najmniej osób. Więcej rąk potrzeba do wykonywania bardziej pracochłonnych manewrów, jak na przykład cumowanie do nabrzeża. Nawet na morskim rejsie turystycznym po Bałtyku kapitan przydziela konkretne zadania i organizuje wachty jeśli zajdzie taka potrzeba.

Przed wykonaniem każdego manewru kapitan wyda ci jasne polecenia, abyś wiedział jakie dokładnie jest twoje zadanie. Mniej liczne załogi muszą wykazać się większymi umiejętnościami przy niesprzyjających żegludze warunkach atmosferycznych.

W trakcie rejsu maksymalna liczba członków załogi zależy zazwyczaj od rozmiarów kokpitu i ilości środków ratunkowych znajdujących się na jachcie. Pod pokładem średniej wielkości jachtu turystycznego znajduje się główne pomieszczenie, które jest połączeniem kambuza, kabiny nawigacyjnej i mesy. Jest tam również stół oraz kanapy, które można zamienić w koje. Ponadto znajdują się tam kabiny z kojami oraz łazienka.

Na naszych rejsach po Bałtyku pływamy najczęściej takich jachtach jak: Delphia 40.3, Bavaria 44, Beneteau Oceanis 41 oraz Cobra 41.

Podział ról i prace pokładowe

Jak już zostało wspomniane podczas rejsu morskiego to kapitan przydziela zadania, więc możesz się spodziewać prośby o pomoc przy prostych pracach pokładowych oraz manewrach. Zapewne przypadnie ci również w udziale choć raz podczas rejsu pełnienie wachty kambuzowej, tzn. przygotowywania posiłku dla pozostałej części załogi lub pełnienia wachty podczas nocnej żeglugi. Wachty przy liczniejszych załogach są najczęściej dwuosobowe.

Żeglarstwo jest sportem dostarczającym niezwykłych emocji i przeżyć. Przebywanie na pełnym morzu to jednak nie tylko adrenalina, ale również wrażenia estetyczne. Bezkres wody, szum fal, nieprzenikniona ciemność nocnych wacht, piękne zakątki i praca zespołowa pozwalają zrelaksować się i naładować akumulatory na cały rok. Jest to wypoczynek specyficzny, ale wyjątkowy. To na wodzie.

Rejs morski dla młodzieży – Zatoka Gdańska

W ostatni tydzień sierpnia młodych adeptów żeglarstwa, którzy mają już za sobą swoje pierwsze kroki na pokładzie jachtu śródlądowego, zapraszamy na pierwszy morski rejs. Pierwsza Fala, to zapoznawczy rejs po przyjaznych wodach Zatoki Gdańskiej – rejs morski dla młodzieży po bałtyckim wybrzeżu.

Pierwsza Fala to zapoznawczy rejs morski dla młodzieży po bezpiecznych wodach Zatoki Gdańskiej.

Kod rabatowy na rejs żeglarski BałtykKod rabatowy na rejs żeglarski: KO
Rabat: -5%

Kody rabatowe są dostępne po przejściu do formularza rejestracji. W związku z dużą ilością zgłoszeń, liczba kodów rabatowych jest ograniczona.

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Justyna Stępka, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Szkoła Żeglarstwa – PuntoVita mgr Justyna Stępka, dane kontaktowe: https://puntovita.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.