Kołobrzeg poza sezonem. Pomysł na weekendowy wypad

Kołobrzeg poza sezonem. Pomysł na weekendowy wypad

Kołobrzeg jest uzdrowiskiem, który nasuwa skojarzenia z wakacjami. Miasto to jest także idealnym miejscem na weekendowy wyjazd o każdej porze roku! Różnorodne atrakcje dla dużych i małych, bliskość natury oraz świetna baza noclegowa przyciągają tysiące turystów. Dlaczego warto wybrać się na weekend do Kołobrzegu? Jakie atrakcje warto zobaczyć?

Kołobrzeg na weekend – dlaczego warto?

Kołobrzeg znajdujący się na Pomorzu jest jednym z chętniej odwiedzanych uzdrowisk. Swoja sławą zawdzięcza przede wszystkim leczniczym wodom solankowym. Stanowi bardzo dobrą destynację na 3-dniowy wypoczynek, zarówno dla osób aktywnych, jak i tych nastawionych na relaks. Jedną z wielu zalet, jest bogata baza noclegowa ( polecamy wybór na e-wczasy.pl: noclegi Kołobrzeg ) . Odnaleźć tutaj można nie tylko sanatoria, ale także ekskluzywne hotele czy komfortowe apartamenty z basenem. Kołobrzeg zachwyca również pod względem natury. Długa plaża, parki ekologiczne i w końcu Woliński Park Narodowy, oczarują każdego miłośnika przyrody. Równie rozbudowana jest oferta historyczno-kulturowa. Kołobrzeg słynie z wielu muzeów, neogotyckich budynków oraz sztuki sakralnej. Ostatnią zaletą są bardzo dobre połączenie z niemal wszystkich miast Polski. Do tego nadmorskiego kurortu można dotrzeć pociągiem, a także autobusami. O możliwośći przypłynięcia i zacumowania w porcie jachtowym nawet nie wspominamy 😉

Kołobrzeg – atrakcje które warto zobaczyć

Kołobrzeg co roku odwiedza tysiące turystów. Bogata baza noclegowa, a także uzdrowiskowy charakter miasta, mają na to ogromny wpływ. Równie ważne są atrakcje, których w Kołobrzegu nie brakuje. Które z nich warto zobaczyć podczas weekendowego wyjazdu?

Ratusz w Kołobrzegu 

Ratusz ten powstał w 1380 roku, jednak w XIX wieku został zburzony, aby ponownie go wybudować. Nowy ratusz jest obecnie wizytówką miasta. Nawiązuje do stylu neogotyckiego, a swoim gabarytem przypomina średniowieczny zamek. Znajduje się tam nie tylko informacja turystyczna, ale także Galeria Sztuki Współczesnej, Urząd Stanu Cywilnego i Rada Miasta. 

Ratusz w Kołobrzegu

Bazylika pw. Wniebowzięcia NMP

Bazylika z XIV wieku, która po wojnie została przekazana kościołowi katolickiemu. Pomimo licznych zniszczeń w trakcie II wojny światowej, odnaleźć tam można wiele cennych zabytków. Przede wszystkim siedmioramienny świecznik z 1327 roku, gotyckie krucyfiksy oraz płaskorzeźba „Ostatnia wieczerza”. 

Źródełko solankowe 

Kołobrzeg słynie z wód solankowych. Jedynym ogólnodostępne źródło ulokowane jest na Wyspie Solnej, w pobliżu miejsca gdzie odkryto pierwsze ślady osadnictwa. Potwierdzono, że posiada on 6% roztwór soli. Warto zauważyć, że solanka zalecana jest przy chorobach reumatycznych, neurologicznych i tych związanych z układem oddechowym. 

Wieża Ciśnień i Browar Colberg  

Przed wojną Kołobrzeg słynął z browarnictwa. Do owych czasów nawiązuje Kołobrzeska Fabryka Piwa. Browar ulokowany jest w neogotyckiej wieży ciśnień z 1885 roku. Klimatyczne miejsce, pełne starych fotografii w którym można spróbować lokalnych piw.

Bindaż grabowy 

Najbardziej romantyczne miejsce w Kołobrzegu. Jest to rodzaj tunelu roślinnego, który zalicza się do miejscowych pomników przyrody. Pochodzący z XIX wieku bindaż grabowy stał się kultowym miejscem, idealnym do sesji fotograficznych. 

Jest to tylko kilka miejsc, które przez wielu uważane są za najbardziej warte odwiedzenia. Ponad to, należy wymienić: Kamienicę Schliffenów, Muzeum Oręża Polskiego, budynek Poczty Głównej, port rybacki czy też Skansen Morski. Ponad to Kołobrzeg oferuje także wiele atrakcji dla miłośników aktywnego spędzania czasu. W kurorcie tym można odnaleźć wiele nadmorskich ścieżek rowerowych. Dla małych i dużych przyrodników poleca się Ekopark, zwany również Solnym Bagnem, na terenie którego odnaleźć można ponad 80 gatunków ptaków. Równie dobrym miejscem na spacer bliżej natury jest Woliński Park Narodowy. 

Noclegi w Kołobrzegu

Kołobrzeg jako miejscowość uzdrowiskowa obfituje w różnego rodzaju zakwaterowanie od tanich kwater w domach gościnnych po luksusowe hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe oraz sanatoria z wyjątkową bazą leczniczą. Podczas takiego leczniczego pobytu kuracjusze mają możliwość skorzystać z basenów solankowych, masaży czy krioterapii. Kołobrzeg to jednak również duża baza rekreacyjna spa&wellness. Nawet tylko kilku dniowy wypad, pozwoli Ci się odprężyć i zrelaksować w naprawdę przyjemny sposób. Zajęcia fitness oraz pozostałe zabiegi relaksacyjne dostępne są przez cały rok. Osoby potrzebujące odrobiny prywatności, powinny zainteresować się bogatym wyborem apartamentów w Kołobrzegu. Kołobrzeg to większa – jak na typowe nadmorskie miejscowość. A to oznacza, że skorzystasz tutaj także z bogactwa lokalnej gastronomi. Nie brakuje tu bowiem kawiarni i dobrych restauracji.

Jako portal noclegowy E-WCZASY.pl zapraszamy do spędzenia kilku dni w pięknym Kołobrzegu!

ilku dni w pięknym Kołobrzegu!

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Justyna Stępka, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Szkoła Żeglarstwa – PuntoVita mgr Justyna Stępka, dane kontaktowe: https://puntovita.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.