Jak skutecznie wyczyścić łodzie i jachty suchą parą?

Po każdym rejsie na łodzi lub jachcie pozostają ślady po wodzie. Tworzą się nieestetyczne zacieki, które niejednokrotnie bardzo trudno jest usunąć. Białe plamy to nic innego jak osad kamienia, który pozostaje po odparowaniu wody. Zanieczyszczenia osadzają się także na materacach wewnątrz jachtów. Przekonajmy się, jaki naturalny sposób mycia stosują właściciele pływających jednostek na Mazurach oraz jak wyczyścić łodzie i jachty suchą parą?

Żeglarstwo nie tylko dla bogatych

Na polskich jeziorach przybywa coraz więcej łódek i jachtów. Wynika to głównie z tego, że zostały uproszczone egzaminy na patenty żeglarskie. Dzięki temu nie trzeba włożyć aż tak dużo energii w zdobycie odpowiednich uprawnień, jak jeszcze kilkanaście lat temu.

Czy można powiedzieć, że żeglarstwo to tani sport? Niestety nie. Jednak nie jest on tylko dla bogatych. Nie trzeba przecież od razu kupować własnego jachtu. Polskie jeziora oferują bogatą infrastrukturę wraz z wieloma wypożyczalniami. Najtańszy sprzęt dostaniesz na Mazurach. Cena w sezonie będzie odpowiadać mniej więcej cenie wynajmu domku.

Reszta kosztów takich jak jedzenie czy dojazd nie różni się od tych ponoszonych przy wakacjach nad morzem lub w górach. Właśnie, dlatego na tygodniowy rejs jachtem po Mazurach może sobie pozwolić przeciętnie zarabiający Polak.

Oczywiście, wynajęcie jachtu w krajach nadmorskich będzie wiązać się z wyższą ceną. Jednak tak samo wygląda sprawa z każdym zagranicznym wyjazdem. Trzeba liczyć się z tym, że zapłacisz więcej. Ale na żeglarstwo w Polsce może sobie pozwolić niemal każdy.

Dołącz do Szkoły Żeglarstwa PuntoVita Najbardziej polecane obozy, kursy, rejsy oraz szkolenia żeglarskie dla młodzieży, dzieci i dorosłych na Mazurach, Bałtyku, Atlantyku, w Chorwacji oraz Hiszpanii. Oferta żeglarska 2024 → First Minute: 10% zniżki przy rezerwacji do 30.11.2023!

Naturalny i szybki sposób na umycie jachtów – parownica!

Właściciele jachtów do usuwania nalotów na łódkach stosują silne preparaty chemiczne. Jednak nie są one bezpieczne ani dla czyszczonej powierzchni, ani dla środowiska.

Znacznie lepszym wyborem okazuje się czyszczenie parą. Wykorzystuje się do tego urządzenie zwane parownicą. Dzięki zastosowaniu delikatnej pary wodnej łódka nie zostaje narażona na ewentualne uszkodzenia i zarysowania, skuteczność czyszczenia porównywalna jest do środków chemicznych.

Usunięcie zabrudzeń zajmuje tylko kilka chwil i nie wymaga specjalnych umiejętności. Wystarczy zakupić dobrą parownicę, która wytworzy odpowiednio gorącą, a zarazem suchą parę do czyszczenia. W ten sposób można szybko umyć łódkę czy jacht, nie szkodząc przy tym środowisku naturalnemu.

3 myjki parowe do mycia jachtów, które warto znać

Wiesz już, dlaczego parownica do czyszczenia jest faworytem na rynku produktów służących do sprzątania i konserwacji jachtów. Teraz czas zapoznać się z kilkoma najlepszymi maszynami do usunięcia wszelkiego rodzaju brudów z łodzi. Z nimi bez problemu pozbędziesz się zacieków, a także innych zanieczyszczeń.

Będąc armatorem (właścicielem wielu jachtów) zakup myjki parowej pozwoli zaoszczędzić wiele godzin poświęconych na czyszczenie i konserwację jachtów.

Profesjonalna myjka parowa Junior Star Max 8 bar Tecnovap

junior star max 8 bar tecnovap

Myjka parowa sprawdzi się świetnie do czyszczenia zewnętrznej strony łódki. Wysoka moc ciśnienia, bo aż 8 bar, doskonale poradzi sobie nawet z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami. Urządzenie posiada czujnik poziomu wody, który zapobiega zakamienianiu się pływaka. Istnieje możliwość sterowania z poziomu rączki pistoletu parowego.

Parownica Junior Star Max 6 bar Tecnovap

junior star max 6 bar

Jednofazowa myjka parowa Junior Star Max jest wyposażona w system uzupełniania wody. Dzięki temu zostaje wygenerowany ciągły strumień pary, który szybko usunie zabrudzenia. Urządzenie jest polecane dla początkujących użytkowników i firm. Dodatkowo, posiada funkcję, która umożliwia zastosowanie odkurzacza sucho mokro, co pozwoli na wypranie elementów znajdujących się wewnątrz łódki. Na cyfrowym wyświetlaczu można sprawdzić temperaturę pary i czas pracy.

Parowy odkurzacz Carmen Plus Inox 6 bar Tecnovap

carmen plus inox tecnovap

Myjka parowa Carmen Plus Inox posiada obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest odporna na uszkodzenia i zalanie wodą. Urządzenie generuje ciągły strumień pary pod ciśnieniem o mocy 6 barów. Duża mobilność sprawia, że poradzi sobie idealnie w warunkach polowych przy czyszczeniu łódki. Maszyna pokazuje komunikat o potrzebie odkamienienia. Dzięki zastosowaniu parownicy czyszczenie łódki będzie przeprowadzone sprawnie i w bezpieczny sposób. To jeden z najlepszych naturalnych sposobów pozbywania się zabrudzeń z powierzchni jachtu.

Myjki parowe do czyszczenia, sprzątania i dezynfekcji jachtów znajdziesz w katalogu Multi-Matic.pl.

parownice multi-matic

Źródło: https://czyszczacamaszyna.pl/

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Justyna Stępka, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Szkoła Żeglarstwa – PuntoVita mgr Justyna Stępka, dane kontaktowe: https://puntovita.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.