Czy do Kanady potrzebujemy wizę?

Czy do Kanady potrzebujemy wizę?

Wśród popularnych kierunków podróży wielu osób bez wątpienia można wyróżnić Kanadę. Jest to miejsce chętnie odwiedzane zarówno w celach turystycznych, jak i celach biznesowych. Aby móc odwiedzić ten kraj wymagane jest posiadanie dokumentu takiego jak eTA Canada. Dlatego warto się dowiedzieć, czym on dokładnie jest.

Podróżowanie do Kanady

W ostatnich latach podróżowanie do Kanady stało się bardzo popularne. Jest ono możliwe poprzez złożenie specjalnego wniosku o autoryzację, który występuje w formie elektronicznej. Jest to eTA do Kanady. Umożliwia ona dokładne sprawdzenie osób, które chcą dostać się do tego kraju. eTA Canada występuje tylko w jednym wariancie, który jest odpowiedni dla wszystkich osób. Wniosek o ten dokument składa się, gdy planuje się wjazd na teren Kanady w celu biznesowym lub turystycznym. Możesz to zrobić między innymi online na stronie internetowej: https://etacanadaonline.com/pl/ . Dotyczy on tylko i wyłącznie wjazdu na teren kraju drogą lotniczą i nie jest wymagany na granicy lądowej. Aby go uzyskać należy wypełnić formularz, dokonać stosownej opłaty a następnie sprawdzić adres email na który otrzymamy wszystkie niezbędne informacje.

Charakterystyka eTA do Kanady

eTA Canada jest dokumentem, który gwarantuje możliwość wjazdu do takiego kraju jak Kanada. Dokument ten jest sprawdzany jedynie w samolotach i wyrabia się go aż na pięć lat. Jest on ważny tylko i wyłącznie z aktualnym paszportem, a więc należy posiadać oba te elementy. Dzięki eTA do Kanady możliwy jest wielokrotny wjazd do tego kraju, jednak jednorazowo jego czas trwania nie powinien przekroczyć sześciu miesięcy. Wiza do Kanady w tym przypadku nie jest wymagana. Jednakże z tego rodzaju dokumentu nie mogą skorzystać wszystkie osoby, które planują zatrudnienie i pracę w tym kraju.

Wymagania dotyczące eTA do Kanady

eTA do Kanady może otrzymać każda osoba, która planuje wjazd na teren tego kraju poprzez transport lotniczy. Dotyczy to głównie osób udających się do tego kraju w celach turystycznych, takich jak wakacje czy też odwiedziny u rodziny i znajomych. Z dokumentu tego mogą skorzystać także wszystkie osoby, które chcą się tam dostać w celach biznesowych, na różnego rodzaju spotkania czy też konferencje. Kartę eTA należy również mieć podczas tranzytu.

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Justyna Stępka, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Szkoła Żeglarstwa – PuntoVita mgr Justyna Stępka, dane kontaktowe: https://puntovita.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.