Czarter jachtu zimą - gdzie na wakacje na jachcie zimą?

Czarter jachtu zimą – gdzie na wakacje na jachcie zimą?

Zastanawiasz się, czy warto popłynąć w rejs zimą? Dokąd się udać? Gdzie szukać najlepszych ofert? Jeśli zmagasz się z tego rodzaju pytaniami, ten tekst jest dla Ciebie. Jesteśmy przekonani, że dzięki zawartym w nim informacjom z łatwością wybierzesz odpowiedni kierunek i doładujesz się słońcem, latem oraz pozytywną energią w samym środku naszej długiej, mroźnej zimy.

Czarter jachtu zimą – jak się do tego zabrać?

Na początek dobra wiadomość: znalezienie i wyczarterowanie łodzi jeszcze nigdy nie było tak proste, jak teraz. Żeby obejrzeć interesujące Cię oferty, nie musisz nawet wychodzić z domu – jedyne, czego potrzebujesz, to Internet i… znajomość właściwego adresu www. 

Wyszukiwarka czarterów – Charter Navigator zapewni Ci dostęp do wielu atrakcyjnych ofert łodzi na wynajem w różnych zakątkach świata. Co jeszcze – poza komfortem i szerokimi horyzontami – zyskasz, odwiedzają tę stronę? 

Oto najważniejsze korzyści, jakie odniesiesz:

  • zobaczysz rzeczywiste zdjęcia jachtów (nie tylko poglądowe),
  • łatwo porównasz oferty,
  • zyskasz wsparcie merytoryczne wskazówki,
  • szybko, bezpiecznie wynajmiesz łódź.

Brzmi jak plan, prawda? Przyjrzyjmy się zatem, gdzie warto się udać i które lokalizacje są szczególnie atrakcyjne zimą dla polskich żeglarzy. 

Seszele

Z pewnością jest to jeden z najczęściej wybieranych kierunków na zimowe rejsy. Nic w tym dziwnego: to niezwykle atrakcyjny region, złożony ze 115 wysepek zlokalizowanych na Oceanie Indyjskim. Większość z nich jest niezamieszkana, więc odwiedzając je, masz szansę poczuć się, jak prawdziwy odkrywca. Warto pamiętać, że Seszele tworzą dwa archipelagi: 

  • wyspy zewnętrzne, popularniejsze i łatwiej dostępne,
  • wyspy wewnętrzne – nieco trudniejsze do osiągnięcia, ale przez to jeszcze bardziej ciekawe i niezwykłe.

Czego możesz się spodziewać, płynąc na Seszele? Przede wszystkim bardzo przyjaznej pogody: panuje tam wilgotny i gorący klimat, a temperatury wahają się w granicach 

24-30 stopni. Na dodatek takie ekstremalne zjawiska, jak cyklony czy tajfuny, nawiedzają ten region bardzo rzadko z uwagi na korzystne położenie archipelagu. 

Najlepszy termin na rejs po Seszelach to okres grudzień – maj. Jeśli chcesz tam popłynąć, warto zarezerwować łódź (lub katamaran) z dużym wyprzedzeniem, bo – jak już wspomnieliśmy – ten region cieszy się dużą popularnością. 

Karaiby

Jak Karaiby, to legendarni piraci, rum i słońce: naprawdę dużo słońca. I jest to dla polskich żeglarzy bardzo dobra wiadomość, tym bardziej że karaibski sezon przypada na okres roku, który u nas kojarzy się z zimnem, opadami i wiecznym katarem. Na Karaiby można wybrać się od listopada aż do maja, ciesząc się temperaturami rzędu 28-30 stopni i doskonałymi warunkami żeglarskimi zapewnianymi przez wiejące tam passaty. 

Pływając po tamtejszych wodach, warto postawić na katamaran, ponieważ podejście do brzegów jest zwykle bardzo łagodne, a łodzie monokadłubowe mają większe zanurzenie. 

Trzeba też mieć na uwadze fakt, że jest to dość zróżnicowany archipelag, więc standardy panujące na poszczególnych wyspach mogą mocno od siebie odbiegać. Naszym zdaniem najlepszym wyborem na początek jest Martynika, będąca zamorskim departamentem Francji i oferująca „europejskie” warunki.

Polinezja Francuska

Skoro już wywołaliśmy temat Francji, należy przypomnieć, że kolejną opcją wartą rozważenia zimą jest Polinezja Francuska. Jest to w sumie ponad 150 wysp zlokalizowanych na Oceanie Spokojnym i tworzących 5 archipelagów. 

Co więcej, położenie sprawia, że jest to mocno zróżnicowany region, jeśli chodzi o temperatury: na wyspach znajdujących się bliżej równika temperatura wynosi zwykle ok. 32 stopnie Celsjusza, jednak w strefie podzwrotnikowej jest to zaledwie 22-22 stopnie. Jeśli więc chcesz pożeglować w cieple, ale nie w upale, z pewnością jest to właściwy kierunek. 

Sezon trwa tam właściwie cały rok, jednak najlepiej wybrać się na rejs w okresie od grudnia do kwietnia. Wówczas w Polinezji przypada pora sucha: oznacza to, że nie ma niebezpieczeństwa natknięcia się na huragan, a warunki żeglarskie są bardzo przyjemne – zapewnia je stały, południowo-wschodni wiatr. 

Rejs zimą? Jak najbardziej!

Jak widzisz, zimowy rejs to naprawdę doskonały pomysł, szczególnie dla żeglarzy z naszej części świata, gdzie słońca jest zawsze zbyt mało, a temperatury niekoniecznie chcą nas rozpieszczać. 

Oczywiście przytoczone powyżej kierunki to tylko przykłady. Mamy jednak nadzieję, że zachęcą Cię one do rozważenia opcji żeglowania zimą i – dosłownie – nabrania wiatru w żagle. Powodzenia!

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Justyna Stępka, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Szkoła Żeglarstwa – PuntoVita mgr Justyna Stępka, dane kontaktowe: https://puntovita.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.