wiza kanada

Wiza do Kanady: ile kosztuje, wymagane dokumenty

Wiele osób marzy o zwiedzeniu Kanady. Turyści, osoby posiadające tam do rodziny oraz osoby wybierające się w celach biznesowych czy szkoleniowych muszą jednak posiadać określone, wymagane dokumenty, dzięki którym legalnie i bez problemów będą mogli przekroczyć granicę tego kraju.

Co powinni wiedzieć podróżujący, wybierający się do Kanady? Jakie niezbędne formalności należy załatwić? Zapraszamy po kilka, cennych wskazówek poniżej.

Wiza do Kanady

Osoby, których celem podróży jest Kanada, muszą zgłosić chęć wyjazdu do tego kraju za pomocą systemu elektronicznej autoryzacji podróży, który wprowadziło całkiem sporo krajów na całym świecie.

System ten pozwala ma weryfikację osób podróżujących do Kanady, a otrzymanie elektronicznej wizy eTA do Kanady jest jednoznaczne ze zgodą na wjazd w wybranych przez nas terminie oraz we wskazanym celu do tego kraju.

Ile kosztuje wiza do Kanady?

I tu wiele osób zastanawia się jaki jest koszt otrzymania takiej elektronicznej wozy? Czy osoby podróżujące do Kanady muszą się liczyć z bardzo wysokimi opłatami tak jak to miało miejsce w przypadku tradycyjnych wiz, o które osobiście trzeba było się starać?

Nic bardziej mylnego. Elektroniczna wiza eTA to wydatek rzędu 49 euro i dokonuje się ją na wskazane konto po wypełnieniu elektronicznego formularza (wniosku) o elektroniczną wizę.

Jak to wygląda w praktyce?

Osoba zainteresowana otrzymaniem takiego dokumentu może skorzystać z profesjonalnego i prostego w obsłudze portalu Evisa.express, dzięki któremu złożenie takiego wniosku jest szybkie oraz na każdym jego etapie można liczyć na pomoc ekspertów w tej dziedzinie.

Po wejściu na naszą stronę i utworzeniu indywidualnego konto należy wybrać z listy kraj, do którego się wybieramy. Następnie wyświetlony zostanie wniosek o wydanie elektronicznego dokumentu podróży. Jakie informacje i dokumentu wymagane są do otrzymania eTA?

Jest to standardowa procedura, dlatego też we wnioski należy podać takie informacje jak np. cel podróży, termin wyjazdu, czas, w którym będziemy przebywać na terenie Kanady. Koniecznie trzeba posiadać przy sobie ważny paszport, gdyż do tego dokumentu wymagane są jego dane.

Bardzo ważne jest także wpisanie aktualnego adresu mailowego. To na niego bowiem otrzymamy nasz elektroniczny dokument upoważniający wjazd do Kanady (eTA).

Jak wspomniano wyżej przy wysłaniu wniosku należy uiścić opłatę w wysokości 49 euro za pomocą wygodnego sposobu płatności (kilka metod do wyboru). Po wysłaniu wniosku, na nasz adres mailowy zostanie przesłane potwierdzenie jego złożenia.

Kiedy dostaniemy dokument?

Elektroniczna wiza zazwyczaj zostaje wydana i przesłana na nasz adres mailowy maksymalnie w ciągu 72 godzin. Jednak w większości przypadków można zauważyć, że zostaje ona przesłana o wiele szybciej (nawet po kilkunastu minutach).

Jak widać z powyższego, uzyskanie elektronicznego dokumentu dzięki naszemu portalowi wcale nie jest takie trudno ani czasochłonne. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi fachowcami, którzy chętnie Państwu pomogą na każdym etapie aplikacji.

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Justyna Stępka, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Szkoła Żeglarstwa – PuntoVita mgr Justyna Stępka, dane kontaktowe: https://puntovita.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.