hotel stare sady

Mazury na rodzinne wakacje. Jakie atrakcje czekają na dzieci?

Oferta ciekawych atrakcji dostosowanych do wieku dziecka stanowi zwykle główny wyznacznik przy wyborze miejsca na rodzinne wakacje. Warto kierować się nie tylko tym, co mają do zaoferowania dane miasto i jego okolice, ale i hotel, w którym się zatrzymujemy. Przyjazne dzieciom warunki stwarza Hotel Robert’s Port w Starych Sadach niedaleko Mikołajek.

Dzieci bywają wymagającymi turystami. W podróży potrzebują wielu wrażeń i atrakcji. Szybko się nudzą, dlatego lista pomysłów na aktywne spędzenie wolnego czasu powinna być długa i różnorodna. Pod tym względem ciekawym kierunkiem na wakacje z dziećmi są Mazury.

Żeglowanie po mazurskich jeziorach

Na myśl o urlopie w tym rejonie Polski zwykle jako pierwsza pojawia się wizja całodziennego żeglowania po mazurskich jeziorach. “Wiatr w żagle i cała naprzód” – chciałoby się wykrzyknąć na samo wspomnienie tej aktywności.

Wypłynięcie na szerokie wody z pewnością dostarczy dzieciom mnóstwo frajdy. Dla tych, którzy nie mają doświadczenia w jachtingu, kuszącą alternatywą jest rejs statkiem wycieczkowym Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich.

Takie wyprawy organizuje m.in. Hotel Robert’s Port niedaleko Mikołajek. Obiekt może pochwalić się nowoczesnym portem żeglugi śródlądowej i drugą co do wielkości flotą statków pasażerskich na Mazurach.

Nie tylko żeglowanie

Żeglowanie jest tylko początkiem wielkiej mazurskiej przygody. Na dzieci czeka w rejonie mnóstwo innych atrakcji. Wizyta w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, szalona zabawa w Miasteczku Westernowym Mrongoville w Mrągowie czy poszukiwanie duchów tajemniczych przodków w wiosce Galindia okaże się niezapomnianą przygodą.

Te atrakcje znajdują się w niedużej odległości od Starych Sadów, urokliwej wioski położonej nad Jeziorem Tałty. Jest ona świetnym miejscem do spędzenia wakacji z dziećmi na Mazurach. Decyduje o tym jej dogodna lokalizacja, w pobliżu najciekawszych punktów turystycznych, ale też bogata oferta pasjonujących atrakcji dla dzieci w Hotelu Robert’s Port. Leżący w zaciszu natury ośrodek gwarantuje niebanalne, aktywne wakacje w wysokim standardzie.

Hotel przyjazny rodzinie

Hotel Robert’s Port jest przyjazny rodzinom. Zapewnia najmłodszym gościom i ich rodzicom przyjemną atmosferę i odpowiednie warunki do spokojnego wypoczynku. Wystarczy wspomnieć o przestronnych, wygodnych pokojach typu Studio.

Ponadto, na życzenie gości, jest udostępniane wyposażenie niezbędne do opieki nad małymi dziećmi: podgrzewacz do butelek, wanienka, łóżeczko czy przewijak.

Atrakcje dla najmłodszych

Kilkulatki z pewnością nie będą narzekać na nudę w Hotelu Robert’s Port. Nic dziwnego, skoro czeka tam na nie “Małpi Gaj” ze zjeżdżalniami, tunelami i basenami z kulkami. W dodatku rozrywkę pomiędzy samodzielną zabawą zapewniają maluchom animatorki, które organizują kreatywne warsztaty.

Niebanalne zajęcia pobudzą wyobraźnię dzieci, wyzwolą ich pomysłowość i zdolności manualne. Maluchy trudno będzie oderwać od zabawy, chyba że w perspektywie będzie jeszcze większe szaleństwo na świeżym powietrzu. Na terenie hotelu znajduje się przystosowany dla najmłodszych plac zabaw ze zjeżdżalnią, mega trampoliną i liną do wspinania.

Atrakcje dla starszych dzieci

W hotelu pomyślano też o starszych dzieciach. Tenis stołowy czy gry wideo z symulatorami pochłoną je na długie godziny. A to jeszcze nie wszystko. Z myślą o nich przygotowano na dworze bezpieczny tor przeszkód z linami, drabinkami i mostkami.

Dostarczy im nie tylko mnóstwo wrażeń, ale też poprawi ich sprawność ruchową. 

Spa dla rodzin

W czasie, gdy dzieci oddają się radosnej zabawie, rodzice mogą poświęcić się relaksowi. Rodzinne wakacje mają jednak służyć także wspólnemu wypoczynkowi, który zacieśni wzajemne więzi. Dobrym pomysłem będzie wycieczka rowerowa po okolicznych lasach lub przejażdżka rowerami wodnymi po pobliskim jeziorze.

Dla tych, którzy szukają mniej banalnych aktywności opracowano wyjątkową ofertę pobytu w spa dla całej rodziny. Dzieci będą mogły skorzystać z zabiegów, które dotąd były zarezerwowane tylko dla dorosłych. To dla nich niepowtarzalna okazja, aby spróbować masażu w towarzystwie mamy lub taty.

Po takim relaksie, trudno wymarzyć sobie przyjemniejszą aktywność niż wspólna zabawa na basenie. Kąpiel z rodzicami w jacuzzi, pływanie i zjazdy do brodzika dadzą dzieciom wiele radości, ale nie można też zapominać o ich zdrowotnym efekcie. Aktywny wypoczynek przyczyni się do poprawy kondycji fizycznej.   

Hotel Robert’s Port dla par

Hotel Robert’s Port otwiera się także na pary i seniorów. Szeroka oferta pakietów SPA dla dwojga czyni go idealnym miejscem na romantyczny pobyt. Strefa spa & wellness zaprasza na wyjątkowe masaże dla zakochanych oraz relaksacyjne, aromatyczne kąpiele z wykwintnym poczęstunkiem, przy lampce szampana.

Tak ekskluzywne spa okaże się wymarzoną formą świętowania rocznicy ślubu, miesiąca miodowego czy walentynek. Wyzwoli zmysłowość i zacieśni więzi między partnerami. Zrelaksuje, wygładzi skórę, zwiększając atrakcyjność zarówno kobiety, jak i mężczyzny.

Romantyczną wizytę w centrum spa zwieńczy elegancka kolacja w stylowo urządzonej hotelowej restauracji. Pobyt w Hotelu Robert’s Port miło będą wspominać także seniorzy. Zabiegi odmładzające, terapia dla skóry dojrzałej przywrócą zdrowy, młodszy wygląd oraz nadadzą skórze witalność. Pozytywny efekt zabiegów dopełni uspokajające otoczenie hotelu w pobliżu lasów i jeziora Tałty. Brak miejskiego zgiełku będzie sprzyjać spokojnemu wypoczynkowi seniorów na świeżym powietrzu.

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

1 komentarz - Mazury na rodzinne wakacje. Jakie atrakcje czekają na dzieci?

  1. Bartek pisze:

    Super sprawa już wiem, gdzie się udać na majówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Justyna Stępka, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Szkoła Żeglarstwa – PuntoVita mgr Justyna Stępka, dane kontaktowe: https://puntovita.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.