ranking 10 najlepszych ośrodków narciarskich we Francji

Gdzie wybrać się na narty w Europie? Najciekawsze miejsca

W Europie sezon narciarski trwa od listopada aż do końca kwietnia. W zależności od pogody czasami ciągnie się nawet do maja. W tym czasie wielbiciele sportów zimowych wyjeżdżają w różne miejsca, aby aktywnie spędzać czas. Sprawdź najciekawsze miejsca, gdzie warto wybrać się na narty w Europie.

Narty we Francji – gdzie najlepiej?

Jednym z najciekawszych miejsc, gdzie do woli zjeżdżać można na nartach we Francji, jest Les Trois Vallées – Trzy Doliny. To prawdziwy raj dla narciarzy, który warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu, zwłaszcza będąc zapalonym wielbicielem sportów zimowych. W Trzech Dolinach jest ponad 600 km tras narciarskich, które są ze sobą połączone i obsługiwane przez 183 wyciągi. Przy granicy z Włochami w Alpach Zachodnich znajdują się doliny Maurienne, Belleville, Allues i Saint-Bon. To im przypada zaszczytny tytuł największego ośrodka narciarskiego na świecie. Les Trois Vallées wypełnione są trasami dla zaawansowanych, średniozaawansowanych i początkujących narciarzy. Warto dodać, że w dolinie Belleville znajduje się Val Thorens – najwyżej położony ośrodek narciarski w Alpach. To prawdziwy raj dla wielbicieli jazdy na desce snowboardowej i nartach. Sprawdź ranking 10 najlepszych ośrodków narciarskich we Francji, aby znaleźć najlepszy dla siebie.

Kolejnym interesującym miejscem, gdzie można zjeżdżać na nartach we Francji, jest Grenoble. To nietypowy ośrodek narciarski, który w 1968 r. był gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Grenoble to jednocześnie duże miasto z innymi atrakcjami niezwiązanymi ze sportami zimowymi. Właśnie dlatego warto odwiedzić miejsce i między zjazdami po stoku cieszyć się wszystkim, co ma do zaoferowania. Dzięki różnorodności atrakcji Grenoble zyskało przydomek „Stolicy Alp”. Niedaleko znajduje się również lotnisko obsługujące loty międzynarodowe, m.in. z Polski. Aby dostać się zatem do Grenoble, można szybko i łatwo zorganizować całą wyprawę. We francuskim ośrodku jest prawie 90 km tras, które zlokalizowane są w okolicach Chamrousse. Stopnie trudności w tym obszarze to łatwy i średni. Trasy obsługiwane są przez 24 wyciągi.

A może tak narty w Hiszpanii?

Jeśli lubisz Hiszpanię i narty, warto połączyć te dwie miłości w jedną. Doskonałym ośrodkiem narciarskim jest m.in. Alp 2500 w Pirenejach, a dokładnie w dolinie La Molina i Masella. To wyjątkowe miejsce znajduje się zaledwie 150 km od Barcelony oraz ok. 100 km od lotniska w Gironie. Można więc dolecieć do wybranego z nich bezpośrednio z Polski, po czym kierować się w stronę ośrodków. Narty połączyć można również ze spędzaniem czasu nad Morzem Śródziemnym i delektowaniem się klimatem Katalonii. W ośrodku Alp 2500 dostępnych jest ponad 140 km tras zjazdowych, przy których funkcjonuje 29 wyciągów. Miejsce jest idealne dla amatorów narciarstwa, a stopień zaawansowania do wyboru zarówno niewielki, jak i średni. Czytaj w tym poradniku, gdzie jeszcze można wybrać się na narty w Hiszpanii.

Kolejnym fascynującym miejscem jest Baquiera-Beret, w którym znaleźć można nowoczesne wyciągi i sporą ilość armatek śnieżnych. Kurort mieści się w dolinie Aran w Pirenejach i zapewnia bogatą gamę tras zjazdowych. Ich stopień trudności jest mocno zróżnicowany. Zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy znajdą tam dla siebie odpowiednie atrakcje oraz trasy narciarskie. To znakomite miejsce do odpoczynku w górach, ale też aktywności na stoku. W Hiszpanii warto odwiedzić też największy ośrodek narciarski w tym kraju, mianowicie Sierra Nevada. Położony jest w Andaluzji i oferuje mnóstwo atrakcji dla miłośników sportów zimowych, bo aż 118 tras zjazdowych o długości 107 km.

Austriackie ośrodki narciarskie

Jeśli myślisz o wyjeździe na narty do Europy, warto wybrać Austrię i miasto Kitzbühel. Trasy zjazdowe w tym miejscu uważane są za jedne z najlepszych w Europie. Poza tym istnieje tam możliwość spotkania największych gwiazd narciarstwa. To prawdziwa mekka miłośników sportów zimowych, którą tłumnie odwiedzają ludzie z całego świata. W austriackim kurorcie jest aż 180 km tras zjazdowych, które obsługiwane są przez 50 wyciągów. Stopień trudności jest mocno zróżnicowany. Są zarówno trasy proste, jak i najbardziej wymagająca trasa zjazdowa na świecie, Die Streif. Ogromnym plusem miejscowości jest możliwość przyjeżdżania tam przez kilka miesięcy w roku. Sezon narciarki trwa w Kitzbühel od października nawet do maja.

W Austrii warto odwiedzić również okolice Zell am Ziller i ośrodek Zillertal Arena. Uznawany jest on za jeden z największych kompleksów narciarskich w Alpach. Do tyrolskich miejscowości w tych okolicach przybywają narciarze i snowboardziści z całego świata. Trasy zjazdowe w Zell am Ziller mierzą łącznie ok. 143 km długości, z czego większa część to trasy czerwone. Wszystkie obsługiwane są przez ponad 40 wyciągów. Miejsce jest nie tylko idealne do uprawiania sportów zimowych, ale też na spokojne spacery po pięknej okolicy. Jeśli szukasz ciekawego miejsca na narty w Austrii, być może to właśnie ośrodek Zillertal Arena okaże się najlepszy.

Artykuł Sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Justyna Stępka, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Szkoła Żeglarstwa – PuntoVita mgr Justyna Stępka, dane kontaktowe: https://puntovita.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.