termos las

Czym się kierować przy wyborze termosu?

Nie każdy termos sprawdzi się w każdej sytuacji. Zanim dokonasz wyboru co do termosu powinieneś zapoznać się z termosami dostępnymi na rynku. Taki termos może się przydać także podczas wędrownych obozów szkoleniowych, mazurskich majówek żeglarskich czy wspinaczek górskich.

Przekraczamy granice, wspinamy się coraz wyżej, staramy się coraz bardziej. Podczas wyprawy najczęściej jesteśmy zmęczeni, ale też szczęśliwi, że udaje nam się spełniać marzenia i realizować cele. Gdy zziębnięci wchodzimy do namiotu, szybko na nogi może nas postawić gorący napój, który na nowo wydobędzie z nas pokłady energii. Pomoże nam w tym termos turystyczny niezależnie od tego czy jesteśmy na wycieczce w lesie czy też wspinamy się na tatrzański Wołowiec.

Oto kilka wskazówek jak dokonać prawidłowego wyboru podczas jego zakupu:

  • Sprawdź z czego wykonany jest wkład w termosie. Szklany posiada wyższe wskaźniki izolacyjne niż metalowy, ale łatwiej go uszkodzić i waży znacznie więcej. Pozostałe części termosów powinny być takie same – są to dwie cienkie ścianki, które pokryto lustrzanką, pomiędzy nimi panuje próżnia.
  • Pamiętaj jak ważna jest pojemność termosu! Lepiej zainwestować w te większe, aby dłużej cieszyć się ciepłym lub też zimnym napojem.
  • Zwróć uwagę na informacje, z jakiego materiału jest zbudowany. Często producenci zamieszczają wskazówki jak i w jakich warunkach powinien być użytkowany.
  • Korek termosu jest również ważny. Zobacz czy jest szczelny i solidny, powinien posiadać co najmniej kilka uszczelek. Ciekawą alternatywą jest termos, którego korek pełni także funkcję kubka. Dzięki temu zaoszczędzisz nieco miejsca. Najlepiej, gdy jest on pokryty pianką izolująco, dzięki czemu utrzymuje temperaturę.
  • Nie zapomnij o wyborze sposobu zamykania termosu – istnieją manualne i automatyczne zamknięcia. Automatyczne są prostsze w użytkowaniu – najczęściej wystarczy nacisnąć przycisk, ale częściej ulegają awariom, manualne są nieco bardziej praktyczne. Dostępne są też termosy zarówno z automatycznym, jak i manualnym systemem otwierania.

Więcej informacji o termosach znajdziesz w sekcji termosów w e-horyzont.

Czym się kierować przy wyborze termosu?
4.72 (94.44%) 18 votes

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *