Czarter jachtu ze skipperem czy bez? Co się bardziej opłaca?

Czarter jachtu ze skipperem czy bez? Co się bardziej opłaca?

Coraz więcej osób stawia na żeglarskie wakacje i decyduje się wyczarterować łódź w Chorwacji! Lazurowe morze, zróżnicowana linia brzegowa, możliwość poznania i zwiedzenia wielu okolicznych wysp, są czymś, co przyciąga spragnionych żeglugi turystów. Decydując się podpisać umowę najmu jachtu, można postawić na czarter ze skipperem, bez skippera oraz z załogą. Która opcja jest najrozsądniejsza? Gdzie warto wyczarterować łódź? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Czarter jachtu ze skipperem

Skipper to osoba, która odpowiedzialna jest za rejs, czyli kapitan jachtu, który staje za sterem. Osoby te mają odpowiednie uprawnienia do sterowania łodzią oraz zwykle dosyć duże doświadczenie w żegludze, a także odpowiednie umiejętności techniczne.

Skipperzy bardzo często pełnią również funkcję przewodników. Chętnie opowiadają o morskich przygodach, uczestnicy rejsu mogą dowiedzieć się sporo na temat zrobienia patentu żeglarskiego, a także poznać niektóre ciekawostki, dotyczące okolicznych wysp. Dzięki wynajęciu skippera można mieć pewność, że rejs będzie bezpieczny.

Czarter jachtu z załogą

Wynajem jachtu z załogą to świetna propozycja dla osób, którym zależy nie tylko na bezpiecznej podróży, ale również wygodzie. Oprócz skippera w skład załogi jachtu wchodzą także osoby, które będą sprzątać, przygotowywać posiłki oraz ciepłe i zimne napoje. Tego typu rejs jest zwykle dużo bardziej luksusowy, uczestnicy często mogą korzystać z dodatkowych atrakcji, np. z nart wodnych.

Czarter jachtu bez skippera i załogi

Na czarter jachtu bez skippera mogą zdecydować się osoby, które mają zrobiony patent żeglarski i dysponują odpowiednimi uprawnieniami.

Podczas wypożyczania jachtu bez załogi i skippera trzeba udowodnić, że rzeczywiście dysponuje się wszystkimi wymaganymi zaświadczeniami oraz pozwoleniami. Rejs bez skippera i załogi ma sporo zalet, przede wszystkim na pokładzie znajdują się wyłącznie osoby zaprzyjaźnione lub rodzina. Należy jednak zachować szczególną czujność i zadbać o bezpieczeństwo. 

Czarter jachtu ze skipperem i bez – oferta Heads Yachting

Jeśli szukasz sprawdzonej oferty czarterowej, szczególnie polecamy Ci wypożyczenie łodzi od Heads Yachting. Firma prowadzi wynajem bezpiecznych, nowoczesnych oraz świetnie wyposażonych jachtów. Istnieje możliwość czarteru łodzi bez załogi i skippera, np. wynajem Ferretti Yachts 450 Lady Esmeralda czy też Sessa Fly 47 Stardust. Ponadto, można także wypożyczyć jacht ze skipperem, np. Explorer Fly 62 Blue Moon oraz ze skipperem i hostessą: Azimut 66 Fly Karat II.

Finansowo rzeczywiście bardziej opłaca się wynająć łódź bez załogi i skippera, jednak na taki czarter mogą sobie pozwolić wyłącznie osoby, które dysponują odpowiednimi uprawnieniami.

Chcąc przeżyć niezapomnianą, ale w pełni bezpieczną przygodę, warto zdecydować się chociaż na usługi skippera. Osobom, które szukają nowoczesnych i dobrze wyposażonych łodzi ze skipperem lub bez szczególnie polecamy ofertę firmy Heads Yachting.

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Justyna Stępka, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Szkoła Żeglarstwa – PuntoVita mgr Justyna Stępka, dane kontaktowe: https://puntovita.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.