piasek morski

Wakacje z dzieckiem – co spakować na wyjazd nad morze?

Wyjazdy wakacyjne w rodzinnym gronie to wciąż jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania czasu na urlopie. Od tego, co zabierzemy ze sobą w podróż będzie zależał komfort wszystkich wczasowiczów. O czym nie można zapomnieć jadąc nad morze z dzieckiem lub morski rejs po Bałtyku? Co warto zabrać?

Nie tylko kąpielówki – pamiętajmy o kremach z wysokim filtrem przeciwsłonecznym

Bez względu na to, czy wybieramy się nad polskie morze, czy do zagranicznego kurortu, jest jedna grupa produktów, której nie powinno zabraknąć w bagażu – kremy z filtrem UV. Gdy temperatury idą w górę, a słońce świeci coraz mocniej, ochrona przeciwsłoneczna staje się absolutną koniecznością. Warto zadbać przede wszystkim o wrażliwą skórę dzieci, ale dorośli także powinni stosować kremy z filtrem UV, jeśli wybierają się na plaże lub nawet na spacer w ciągu dnia.

Plażowy niezbędnik dla dorosłych i dzieci

Plażowanie to czysta przyjemność, ale tylko pod warunkiem, że mamy do dyspozycji odpowiedni ekwipunek. Absolutnym niezbędnikiem na plaży są ręczniki plażowe – warto wybrać właśnie te, które są dedykowane na plażę, ponieważ są dostępne w większych rozmiarach i charakteryzują się wysoką chłonnością oraz szybkim tempem wysychania. Popularne ręczniki plażowe są, zazwyczaj, jednostronnie zadrukowane i można znaleźć je w wielu rozmiarach (dla dorosłych i dla dzieci). Ekspert sklepu hulahop.pl radzi, by umilić dzieciom czas plażowania poprzez wybór ręcznika z nadrukowanym motywem z ulubionej bajki dziecka.

Jak plażowanie, to tylko w odpowiednim stroju. Jeśli wybieramy się nad morze, koniecznie należy zabrać ze sobą stroje kąpielowe i inne akcesoria plażowe – buty, koc, kapelusz na głowę. Materace plażowe dla dzieci to także dobry pomysł, o ile wybierzemy te, które po wypompowaniu powietrza nie zajmą zbyt wiele miejsca w bagażu. Na plaży z pewnością przydadzą się także ciekawe książki, czasopisma i krzyżówki.

Dołącz do Szkoły Żeglarstwa PuntoVita Najbardziej polecane obozy, kursy, rejsy oraz szkolenia żeglarskie dla młodzieży, dzieci i dorosłych na Mazurach, Bałtyku, Atlantyku, w Chorwacji oraz Hiszpanii. Oferta żeglarska 2024 → Zapisz się już dziś gwarantując sobie NAJLEPSZĄ cenę!

Nocowanie poza domem – jak poradzić sobie na wyjeździe z małym dzieckiem, gdy śpimy pod namiotem, w domku kempingowym lub w wynajmowanym pokoju?

O tym, że najlepiej śpi się we własnym łóżku nie trzeba raczej nikogo przekonywać. O ile dorośli z dużą łatwością przyjmują nocowanie poza domem, o tyle dzieci mogą mieć z tym wyzwaniem znacznie więcej kłopotów. Pomocne bywa zabranie ze sobą ulubionej poduszeczki, kocyka i przytulanki, a bardzo dobrym rozwiązaniem dla najmłodszych dzieci jest łóżeczko turystyczne, które można użytkować podczas wyjazdów rodzinnych. Takie łóżeczko stosunkowo łatwo się składa i rozkłada, a po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca, jednak jest to rozwiązanie głównie dla tych osób, które w podróż wybierają się samochodem.

Podróżowanie z małym dzieckiem to duże wyzwanie i konieczność spakowania na wyjazd wielu dodatkowych przedmiotów, akcesoriów, ubrań i kosmetyków, ale wakacje rodzinne w przyjemnym otoczeniu rekompensują wszelkie troski związane z pakowaniem się i podróżą.

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Justyna Stępka, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Szkoła Żeglarstwa – PuntoVita mgr Justyna Stępka, dane kontaktowe: https://puntovita.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.