piasek morski

Wakacje z dzieckiem – co spakować na wyjazd nad morze?

Wyjazdy wakacyjne w rodzinnym gronie to wciąż jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania czasu na urlopie. Od tego, co zabierzemy ze sobą w podróż będzie zależał komfort wszystkich wczasowiczów. O czym nie można zapomnieć jadąc nad morze z dzieckiem lub morski rejs po Bałtyku? Co warto zabrać?

Nie tylko kąpielówki – pamiętajmy o kremach z wysokim filtrem przeciwsłonecznym

Bez względu na to, czy wybieramy się nad polskie morze, czy do zagranicznego kurortu, jest jedna grupa produktów, której nie powinno zabraknąć w bagażu – kremy z filtrem UV. Gdy temperatury idą w górę, a słońce świeci coraz mocniej, ochrona przeciwsłoneczna staje się absolutną koniecznością. Warto zadbać przede wszystkim o wrażliwą skórę dzieci, ale dorośli także powinni stosować kremy z filtrem UV, jeśli wybierają się na plaże lub nawet na spacer w ciągu dnia.

Plażowy niezbędnik dla dorosłych i dzieci

Plażowanie to czysta przyjemność, ale tylko pod warunkiem, że mamy do dyspozycji odpowiedni ekwipunek. Absolutnym niezbędnikiem na plaży są ręczniki plażowe – warto wybrać właśnie te, które są dedykowane na plażę, ponieważ są dostępne w większych rozmiarach i charakteryzują się wysoką chłonnością oraz szybkim tempem wysychania. Popularne ręczniki plażowe są, zazwyczaj, jednostronnie zadrukowane i można znaleźć je w wielu rozmiarach (dla dorosłych i dla dzieci). Ekspert sklepu hulahop.pl radzi, by umilić dzieciom czas plażowania poprzez wybór ręcznika z nadrukowanym motywem z ulubionej bajki dziecka.

Jak plażowanie, to tylko w odpowiednim stroju. Jeśli wybieramy się nad morze, koniecznie należy zabrać ze sobą stroje kąpielowe i inne akcesoria plażowe – buty, koc, kapelusz na głowę. Materace plażowe dla dzieci to także dobry pomysł, o ile wybierzemy te, które po wypompowaniu powietrza nie zajmą zbyt wiele miejsca w bagażu. Na plaży z pewnością przydadzą się także ciekawe książki, czasopisma i krzyżówki.

Nocowanie poza domem – jak poradzić sobie na wyjeździe z małym dzieckiem, gdy śpimy pod namiotem, w domku kempingowym lub w wynajmowanym pokoju?

O tym, że najlepiej śpi się we własnym łóżku nie trzeba raczej nikogo przekonywać. O ile dorośli z dużą łatwością przyjmują nocowanie poza domem, o tyle dzieci mogą mieć z tym wyzwaniem znacznie więcej kłopotów. Pomocne bywa zabranie ze sobą ulubionej poduszeczki, kocyka i przytulanki, a bardzo dobrym rozwiązaniem dla najmłodszych dzieci jest łóżeczko turystyczne, które można użytkować podczas wyjazdów rodzinnych. Takie łóżeczko stosunkowo łatwo się składa i rozkłada, a po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca, jednak jest to rozwiązanie głównie dla tych osób, które w podróż wybierają się samochodem.

Podróżowanie z małym dzieckiem to duże wyzwanie i konieczność spakowania na wyjazd wielu dodatkowych przedmiotów, akcesoriów, ubrań i kosmetyków, ale wakacje rodzinne w przyjemnym otoczeniu rekompensują wszelkie troski związane z pakowaniem się i podróżą.

Wakacje z dzieckiem – co spakować na wyjazd nad morze?
5 (100%) 26 votes

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *