system tourguide

Audio tour guide, czyli praktyczny niezbędnik przewodnika i nie tylko

Praca przewodnika turystycznego potrafi dać mnóstwo satysfakcji. Pozwala dzielić się swoją pasją i jest doskonałą okazją do kontaktu z innymi ludźmi. Wykonywanie tego zawodu byłoby jednak znacznie trudniejsze, gdyby nie nowoczesny sprzęt ułatwiający całe zadanie i sprawiający, że oprowadzanie wycieczek, jak i zwiedzanie ciekawych zabytków staje się prawdziwą przyjemnością.

Audio tour guide

Dawniej przewodnicy turystyczni musieli radzić sobie bez żadnych urządzeń nagłaśniających, wykorzystując wyłącznie siłę własnego głosu. Opowiadanie o ciekawych zabytkach często bywało trudne, zwłaszcza przy grupach liczących wiele osób. Pod uwagę należy wziąć również fakt, że najbardziej interesujące obiekty odwiedza jednocześnie wiele wycieczek, a nierzadko każda z nich ma własnego przewodnika.

Osoby zajmujące się ich oprowadzaniem musiały więc dbać nie tylko o wyraźną wymowę, ale też odpowiednio mocne natężenie głosu – aby przebić się przez hałas. Obecnie przewodnicy mają do dyspozycji audio tour guide, czyli specjalne urządzenia składające się z nadajnika i odbiorników radiowych.

Dzięki nim osoba oprowadzająca może bez nadmiernego wysilania głosu opowiadać turystom o ciekawych miejscach, a uczestnicy wycieczki nic z tej opowieści nie utracą. Firmy oferujące tego typu urządzenia, jak np, Media Expo, mają również do zaproponowania swoim klientom systemy przydatne w pracy tłumacza, czy podczas konferencji albo oprowadzania kontrahentów w dużym hałasie, np. po zakładach produkcyjnych.

Dołącz do Szkoły Żeglarstwa PuntoVita Najbardziej polecane obozy, kursy, rejsy oraz szkolenia żeglarskie dla młodzieży, dzieci i dorosłych na Mazurach, Bałtyku, Atlantyku, w Chorwacji oraz Hiszpanii. Oferta żeglarska 2023 → Zarezerwuj do 31 stycznia 2023 i odbierz 5% zniżki First Minute!

Dostępne są również nowoczesne rozwiązania umożliwiające pracę dwóch przewodników na jednym kanale, czego przykładem jest system tourguide Okayo WT-600.

okoyo

Dlaczego warto sięgnąć po system tourguide?

Specjalne urządzenia poprawiające komfort pracy przewodnika to korzyści zarówno dla osób oprowadzających wycieczki, jak i samych turystów. Zwiedzanie ciekawych miejsc kojarzy się z wakacjami, swobodą i przyjemnością. Dawniej przewodnik musiał czekać aż cała grupa zbierze się wokół niego na tyle blisko, aby każdy znalazł się w zasięgu jego głosu. Dziś nie jest to konieczne, co ma niewątpliwie wiele zalet. Przede wszystkim turyści mogą zatrzymać się na dłużej przy obiektach budzących ich szczególne zainteresowanie, zrobić pamiątkowe zdjęcie, a nawet kupić kawę czy skorzystać z toalety bez obaw, że utracą ciekawe fragmenty opowieści przewodnika. Jest to również duże udogodnienie dla osób mających problemy ze słuchem, a w tym również dla seniorów, którzy korzystając z odbiorników radiowych doskonale wszystko słyszą. Oczywiście nie można zapominać o korzyściach czerpanych przez osoby oprowadzające wycieczki.

Nie muszą one wysilać strun głosowych, co pozytywnie wpływa na ich zdrowie, a dodatkowo system tourguide doskonale sprawdza się podczas zwiedzania muzeów, świątyni oraz wszystkich miejsc, gdzie konieczne jest zachowanie ciszy, a przekrzykiwanie się zostałoby źle odebrane. Tego typu urządzenia z pewnością należą do niezbędników nie tylko każdego przewodnika, ale też stanowią ogromne udogodnienie dla turystów, dlatego warto w nie zainwestować.

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Justyna Stępka, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Szkoła Żeglarstwa – PuntoVita mgr Justyna Stępka, dane kontaktowe: https://puntovita.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.