Spodnie trekkingowe dla pań

Spodnie trekkingowe dla pań – co wybrać?

Każda miłośniczka, górskich i nie tylko górskich wycieczek wie, jak ważne są odpowiednie spodnie trekkingowe. Dlatego wybór odzieży, która sprawdzi się niemalże w każdych warunkach i to nie jeden raz, wcale nie należy do najprostszych. W artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie spodni trekkingowych dla pań oraz jakie modele są godne uwagi. Zapraszamy!

Spodnie trekkingowe, czyli jakie?

Spodnie trekkingowe różnią się od zwykłych, ale równie wygodnych, naszych ulubionych i zszarganych dresów tym, że mają dodatkowe właściwości. Oddychalność zapewnia komfort podczas całej podróży, zachowując stabilność termiczną. Najczęściej wykonane są z lekkich i szybkoschnących materiałów. Z kolei spodnie trekkingowe zimowe będą wyposażone w membranę, która sprawdzi się w niższych temperaturach. My jednak skupimy się na tej opcji pierwszej, czyli odzieży na sezon wiosenny i letni.

Spodnie trekkingowe na lato będą więc lekkie, wodoodporne (z powłoką DWR) i wygodne – czyli nic się nie obsuwa podczas wykonywania bardziej akrobatycznych ruchów. Ma być wygodnie i funkcjonalnie. Na szczęście ze spodniami dostępnymi w sklepie AlpinSport, może być również pięknie!

Zakup spodni trekkingowych – na co zwrócić uwagę?

1. Pora roku, a spodnie trekkingowe.

Spodnie trekkingowe damskie zwykle dedykowane są na dany sezon. Zanim więc zaczniemy przeglądać ofertę sklepów outdoorowych, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, na jaki sezon przypada szczyt naszej aktywności górskiej. Jeśli szukamy spodni na sezon wiosenny i letni, wybierzmy modele, które wykonane są z lżejszych materiałów oraz mają właściwości wodoodporne i ochronne z filtrem UV. Takie spodnie powinny również chronić użytkownika przed wiatrem. 

2. Dodatki = funkcjonalność.

To często właśnie mniej zauważalne dodatki decydują o tym, czy spodnie są funkcjonalne. Zastanówmy się przez chwilę, co przydaje się podczas takich wypraw w góry? Czy ważne są dla nas liczne kieszenie na drobne przedmioty? A może wzmocnienie materiału w okolicach kolan? Spodnie trekkingowe często mają także możliwość regulowania nogawek. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którzy wybierają się na różnego typu wycieczki i nie zawsze jest to zwykły przemarsz szlakiem. Kobiety, które pasjonują się wspinaczką górską, koniecznie powinny sprawdzić, co ma do zaoferowania marka MONTURA i model W Vertigo Light. W tym przypadku można liczyć na trwały i solidny materiał, ze wzmocnieniem w okolicy kolan

3. Materiał, z jakiego wykonane są spodnie.

Materiał gra decydującą rolę, jeśli chodzi o przeznaczenie spodni trekkingowych. Spodnie trekkingowe damskie wykonane z poliamidu sprawdzą się w sezonie letnim. Takie modele są lekkie, ale wiatroszczelne i często pokryte są powłoką DWR. Przykładem spodni, które są nie tylko lekkie, ale mają również odpinane nogawki i chronią przez promieniowaniem UV, są spodnie marki COLUMBIA AK8120 Saturday Trail. Spodnie są elastyczne, idealne na lato!

Decydując się na zakup spodni trekkingowych, powinniśmy mieć świadomość tego, w jakim sezonie chcemy je wykorzystać. Doświadczeni pieszymi wędrówkami, zwróćmy uwagę na funkcjonalności, które mogą uprzyjemnić nam podróżowanie szlakiem. Jeśli uwielbiamy bardziej ekscentryczne aktywności, pamiętajmy o tym, by materiał był odpowiednio trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. To i wiele więcej znajdziesz w outdoorowym sklepie AlpinSport!

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Justyna Stępka, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Szkoła Żeglarstwa – PuntoVita mgr Justyna Stępka, dane kontaktowe: https://puntovita.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.