Pięć magicznych zamków na wakacyjną eskapadę

Pięć magicznych zamków na wakacyjną eskapadę

Zamki w Polsce to jedne z najciekawszych turystycznych atrakcji. Nieważne, czy rycerskie, książęce, czy obronne – wszystkie przyciągają turystów, fascynują historią i eleganckimi wnętrzami. Przeczytaj i poznaj 5 najciekawszych polskich zamków, które możesz zwiedzić, a nawet przenocować w zamkowych komnatach.

Zamek Gniew – historia i atrakcje dla turystów

Gotycki Zamek Krzyżacki w Gniewie leży na Kaszubach, w południowej części Pomorza Gdańskiego. Obiekt pochodzi z okresu, gdy tereny te należały do Prus, będących pod panowaniem Krzyżaków. W zamkowych komnatach urządzono wspaniały Hotel Rycerski i Pałac Marysieńki, którego nazwa nawiązuje do królowej Marii Sobieskiej. To dlatego, że marszałek koronny Jan Sobieski przed elekcją na króla był starostą gniewskim. Jeśli chcesz choć przez kilka dni poczuć, jakie to uczucie nocować w królewskich komnatach, to zorganizuj wakacje w zamku. Wybierz pokój i zarezerwuj zabiegi w hotelowej strefie SPA & Wellness.

Zamek Janów Podlaski – przykład barokowej architektury w Polsce

Podlasie również ma swój zamek i to nie jeden, choćby Zamek w Janowie Podlaskim. Obiekt zbudowano pod koniec XV wieku jako rezydencję biskupów. Kolejne stulecia to czas zniszczeń wojennych, grabieży i prób odbudowy. Obecnie Zamek w Janowie gości VIP-ów z całego świata, którzy przyjeżdżają tu podziwiać i kupować konie czystej krwi arabskiej z pobliskiej stadniny. Obiekt jest też ceniony przez polskich turystów, którzy cenią Podlasie za jego niepowtarzalny klimat, kulturę i tradycję. 

Zamek Czocha i jego tajemnicze lochy

Zamek Czocha słynie z malowniczego położenia w zakolu Jeziora Leśniańskiego na Dolnym Śląsku, a konkretnie na Pogórzu Izerskim. To rycerski zamek obronny, którego historia sięga XIII wieku. Są tu tajemne przejścia, pełne grozy lochy, ale również pokoje, w których poczujesz się, jak księżniczka z epoki baroku. Możesz przenocować w zamkowym hotelu, zwiedzić wnętrza z przewodnikiem, uczestniczyć w różnego rodzaju imprezach kulturalnych, a nawet zorganizować wesele w sali bankietowej. Równie dobrym pomysłem są wakacje w Zamku czocha, połączone ze zwiedzaniem Izerów i pobliskiego Świeradowa-Zdroju. 

Zamek Kliczków w Borach Tucholskich

Wakacje w zamku w otoczeniu prastarych lasów? To świetny pomysł! Jeśli podoba ci się taki rodzaj wypoczynku, to zaplanuj wczasy w Zamku Kliczków. Zamek wygląda niczym z baśni o księciu, ratującym księżniczkę, uwięzioną w zamkniętej wieży. Co więcej, w pobliżu znajduje się urokliwe Kąpielisko Błękitka, a teren Borów Tucholskich to lasy bogate w grzyby i bujną roślinność. Ich atutem jest też czyste powietrze.

Hotel Zamek Ryn na Mazurach

Ceglana budowla na planie czworoboku pochodzi z XIV wieku, a zbudowano go na polecenie Krzyżaków. W XX wieku Zamek został przebudowany na luksusowy hotel, jeden z najpopularniejszych obiektów noclegowych na Mazurach. Jeśli planujesz urlop w tym regionie, to rozważ noclegi na Zamku w Rynie.

Zobacz na naszym blogu PuntoVita: Ryn – najlepsze atrakcje.

Wszystkie wymienione Zamki zachwycają ciekawą historią, bajkowym wyglądem i wnętrzami. Ich oferta to nie tylko zwiedzanie i noclegi, ale też zabiegi pielęgnacyjne w zamkowych salonach piękności oraz kąpiele w hotelowych basenach. Marzysz o wakacjach w zamku? Wybierz zamkowy hotel, zarezerwuj pobyt i przenieś się do świata książąt, rycerzy i dam dworu.

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Justyna Stępka, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Szkoła Żeglarstwa – PuntoVita mgr Justyna Stępka, dane kontaktowe: https://puntovita.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.