Wakacje pod żaglami

Wakacje pod żaglami – od świtu do nocnych szant

Wakacje to magiczny czas. Dlatego wielu uczniów czeka z utęsknieniem na ostatni szkolny dzwonek. Młodzi ludzie wykorzystują go na liczne spotkania towarzyskie, wspólne plażowanie, czy wycieczki. W wakacyjnym okresie pola biwakowe pękają w szwach, hotele tętnią życiem, a górskie szlaki przemierzają tłumy turystów. A gdyby tak zaplanować nietypowy wyjazd i połączyć naukę z wypoczynkiem? Wakacje pod żaglami, rejsy i obozy żeglarskie są idealną propozycją na przeżycie niezapomnianej przygody. Zwolennicy aktywnego wypoczynku powinni przejrzeć oferty na kolonie żeglarskie.

Rejsy i obozy żeglarskie nie tylko dla dzieci

Wielu ludzi uważa, że z oferty kolonii, rejsów i obozów żeglarskich kierowane są tylko do dzieci. Nie jest to prawdą. Obecnie organizowane są rejsy żeglarskie dla różnych grup wiekowych. Wybierając ofertę wystarczy zaznaczyć, że chce się trafić do załogi o konkretnym przedziale wiekowym. To samo dotyczy szkoleń żeglarskich.

Dołącz do Szkoły Żeglarstwa PuntoVita Najbardziej polecane obozy, kursy, rejsy oraz szkolenia żeglarskie dla młodzieży, dzieci i dorosłych na Mazurach, Bałtyku, Atlantyku, w Chorwacji oraz Hiszpanii. Oferta żeglarska 2024 → Zapisz się już dziś gwarantując sobie NAJLEPSZĄ cenę!

Nigdy nie jest za późno na naukę. Patent żeglarski mogą uzyskać osoby powyżej 14 roku życia, górnej granicy nikt nie podaje. Nie trzeba mieć również żadnego doświadczenia, aby wziąć udział w szkoleniu. W ciągu dwutygodniowego rejsu można nauczyć się wszystkiego, co potrzebne do uzyskania patentu.

Nauka żeglarstwa w wakacje

Brzmi okropnie, jednak nauka żeglarstwa nie przypomina ani trochę siedzenia w szkolnych ławkach. Odbywa się ona pod okiem doświadczonych instruktorów. Rozpoczyna się od podstaw i stopniowo wdraża się kolejne elementy. Uczestnicy zaczynają od wiązania prostych węzłów, a na koniec obozu są w stanie poprowadzić jacht samodzielnie.

Nauka żeglarstwa w wakacje

Osoby, które chcą uzyskać patent żeglarski, będą musiały zdać również egzamin teoretyczny. Tu z pomocą również przychodzą instruktorzy, którzy w trakcie rejsu poprowadzą wykłady
z teorii. Jednak taki wykład nie przypomina nudnej lekcji w szkole.

Jak wygląda obóz żeglarski?

Każdy dzień rozpoczyna się od zbiórki. Kierownik obozu poinformuje na niej o planach dnia, czyli dokąd popłyną jachty, ile to potrwa oraz jakie manewry będą danego dnia ćwiczone. Następnie załogi udają się na śniadanie i przygotowują jacht do wypłynięcia na rejsy. O ustalonej godzinie jednostki wypływają z portu na otwarte wody.

letnie imprezy żeglarskieRejsy to czas na naukę żeglarstwa w praktyce. Pod pilnym okiem sternika, każdy z załogantów ćwiczy manewry. Podczas obozów żeglarskich uczestnicy uczą się wszystkich przydatnych manewrów, każdy będzie miał okazję stanąć za sterem i przećwiczyć cumowanie i wypływanie z portu, manewrowanie jachtem oraz wszystko to, co potrzebne do zdania egzaminu na patent żeglarza jachtowego.

Po kilkugodzinnym żeglowaniu pora wpłynąć do kolejnego portu na chwilę odpoczynku i obiad. Gdy jacht stoi już w porcie można rozpocząć przygotowywanie posiłku. Wspólne posiłki integrują załogę, każdy jedzony jest razem, przy jednym stole. Kiedy brzuchy załogi są już pełne, a pogoda nadal sprzyja możemy wypłynąć w dalszą drogę, jest to kolejny moment na doskonalenie umiejętności żeglarskich. Popołudniami organizowane są również wykłady z teorii lub wycieczki do miast i okolicznych atrakcji.

Wieczorami lub w bardziej pochmurne i leniwe dni jest czas na czytanie książki, spędzenie czasu z załogantami, bo przecież nowe znajomości są bardzo ważne! Można też napisać list, czy pocztówkę.

W ostatni dzień rejsu organizowane są regaty. Kierownik obozu ustala trasę i zasady wyścigu. Jest to moment, w którym załogi mogą pokazać, czego nauczyły się przez dwa tygodnie obozu żeglarskiego. Najczęściej regaty są przyjemną rywalizacją i wspaniałą zabawą a zajmują kilka godzin.

Po zakończeniu zawodów przyznawane są medale dla zwycięskich drużyn. Ostatniego dnia odbywa się również egzamin na patent żeglarza jachtowego. Wywołuje on nieco stresu u uczestników, ale zazwyczaj przebiega pomyślnie. W końcu całe dwa tygodnie uczyli się wszystkich elementów żeglarstwa i taki egzamin jest już tylko formalnością.

Przeżyj najlepsze wakacje 2024! Najbardziej polecane obozy, kursy, rejsy oraz szkolenia żeglarskie dla młodzieży, dzieci i dorosłych na Mazurach, Bałtyku, Atlantyku, w Chorwacji oraz Hiszpanii. Zobacz ofertę → Zapisz się już dziś gwarantując sobie NAJLEPSZĄ cenę!

Każdy dzień jest pełen atrakcji, rejsy dostarczają wielu pozytywnych emocji zarówno dla małych dzieci jak i dorosłych. Może to być niezapomniana przygoda oraz szansa na odkrycie swojej pasji. Mogą zdarzyć się zupełnie nowe, nieoczekiwane atrakcje, takie jak cumowanie w zupełnie nowym miejscu i odkrywanie terenu. Często zdarza się, że uczestnicy bardzo angażują się w żeglarstwo, staje się to ich pasją i nie wyobrażają sobie wakacji bez rejsu. Niektórzy w przyszłości zostają instruktorami i sami szkolą kolejnych młodych żeglarzy, wybierających się na organizowane przez nas rejsy żeglarskie.

Wakacje pod żaglami łączą ludzi, dzięki pasji

Od dawna wiadomo, że wspólna pasja zbliża do siebie ludzi. Nie inaczej jest w żeglarstwie. Z czego to wynika? Przede wszystkim przestrzeń na jachcie jest mocno ograniczona. Załogi spędzają ze sobą większość czasu, dzięki temu mogą dobrze się poznać. Sprawne prowadzenie jachtu wymaga współpracy załogi, nie ma czasu na konflikty i niedomówienia.

Często zdarza się, że załogi tak bardzo przywiązują się do siebie, że umawiają się za rok na kolejny wspólny rejs. Dobrze zgrane załogi wiele rzeczy robią razem, nawet w trakcie pobytu w porcie. Wspólnie wyruszają na zwiedzanie, grają w gry zespołowe, a nawet sami je wymyślają. Jedna z załóg wymyśliła kiedyś grę terenową, w której wzięły udział wszystkie załogi. Zabawa trwała kilka godzin, ale nikt nie był zmęczony. Załogi w pełni zaangażowały się w zabawę, a na zwycięzców czekały nagrody.

Jak widać, każdy rejs żeglarski jest inny i niepowtarzalny. Przewija się na nich wielu wspaniałych ludzi. Czas spędzony na obozie żeglarskim na pewno nie będzie stracony.

Letnie obozy żeglarskie z PuntoVitą

Żeglarstwo dla niektórych jest sportem dla innych sposobem na życie. Z pewnością każdy powinien go spróbować. Wakacje po żaglami to najlepszy moment, aby rozpocząć żeglarską przygodę. Letnie upały najlepiej spędzić nad wodą w gronie ciekawych osób.

Szkoła Żeglarstwa PuntoVita zaprasza na rejsy żeglarskie całe rodziny, grupy znajomych lub osoby indywidualne. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno dzieci jak i dorośli odnajdą się na naszych obozach. Zapraszamy na wspaniałe przygody połączone ze zdobywaniem nowych umiejętności.

szkoła żeglarstwa puntovita

Nasi instruktorzy to wykwalifikowani ludzie, pasjonaci żeglarstwa, którzy pomogą przyswoić niezbędną wiedzę. Organizujemy rejsy żeglarskie na Mazurach. Krainę Wielkich jezior znamy jak własną kieszeń, dlatego uczestnicy naszych rejsów zwiedzą najciekawsze zakątki.

Każdy rejs to gwarancja odwiedzenia dużych portów i okolicznych basenów, jesteśmy też w mniejszych miejscowościach, spokojnych nastawionych na wypoczynek. Chcemy, aby każdy z naszych uczestników znalazł atrakcję dopasowaną do swoich preferencji.

Jeśli lubisz aktywny wypoczynek i piękne okolice, to wędrowny rejs żeglarski jest dla Ciebie. Poznaj ciekawych ludzi, naucz się czegoś nowego i uzyskaj uprawnienia żeglarskie. Nieważne ile masz lat i jakie doświadczenie. Na rejsie nauczysz się wszystkiego od podstaw pod okiem doświadczonych instruktorów. Skorzystaj z bogatej oferty rejsów po Mazurach i nie tylko Szkoły Żeglarstwa PuntoVita. Wybierając, masz pewność, że trafisz do załogi w swojej grupie wiekowej, a żeglarstwa nauczysz się od najlepszych. Dołącz do załogi PuntoVity!

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Justyna Stępka, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Szkoła Żeglarstwa – PuntoVita mgr Justyna Stępka, dane kontaktowe: https://puntovita.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.