Studencka majówka na Mazurach

Termin: 29.04 – 03.05.2017 – 5 dni

Zapraszamy na wyprawę jakiej jeszcze nie było. Masz szansę poznać Mazury w najlepszej majowej odsłonie!

Odszukaj nas na Facebook!

Kliknij ‘wezmę udział’, udostępnij znajomym i uzyskaj 5% rabatu!

Dlaczego Wyspy Przygód?

majówka studencka mazuryTurystyka Mazurska zamyka się zwykle na słuchaniu po stokroć odgrzewanych, granych od niechcenia szant w knajpie w Mikołajkach i leniwym przechadzaniu się pomiędzy stoiskami z chińskimi pamiątkami w Giżycku. Na szczęście my wiemy, że Mazury mają do zaoferowania o wiele więcej niż dwa miasteczka turystyczne na krzyż. Dlatego właśnie w ten weekend majowy chcemy zaprezentować Wam Jeziora z zupełnie innej, o wiele ciekawszej strony.

No i pomyślcie, jak fajnie byłoby powiedzieć znajomym, że na majówkę pojechało się na rejs po wyspach?

rejs studencki mazuryNigdy nie widzieliście jachtu na oczy, ale ciągnie Was na żagle? Żaden problem. Posiadamy profesjonalną, doświadczoną kadrę, która w łatwy i skuteczny sposób wprowadzi Was w tajniki żeglarstwa i zadba o Wasze bezpieczeństwo na wodzie.

A może pływacie już od lat, ale macie już powyżej uszu przechadzek po deptaku w Mikołajkach i chcielibyście odkryć nowe miejsca na szlaku WJM i w sympatycznej atmosferze spędzić majówkę pod żaglami? W naszej załodze każdy jest mile widziany!

Cena majówki na Mazurach zawiera:ile kosztuje majówka na mazurach

 • Zakwaterowanie na jachtach – do dyspozycji mamy wysokiej klasy jachty (dwie Antille 24, Antilla 26, Laguna 730)
 • Opłaty portowe i paliwowe
 • Organizację ogniska wraz z zaopatrzeniem
 • Wejście na Wieżę Ciśnień w Giżycku
 • Opiekę Organizatora Turystyki
 • Opiekę doświadczonej kadry instruktorskiej
 • Ubezpieczenie NNW

Program majówki studenckiej

Sobota 29.04
Zbiórka uczestników w AZS Wilkasy o godzinie 12:00; Zakwaterowanie na jachtach;
Integracja i przygotowanie do wypłynięcia.

Niedziela 30.04
Wilkasy – Sztynort
Koncert szantowy w Tawernie Zęza

Poniedziałek 01.05
Sztynort – Wyspa Heleny.
Ognisko w plenerze na wyspie.

Wtorek 02.05
Wyspa Heleny – Wyspa Gilma
Wyprawa do ruin gotyckiej świątyni na wyspie.
Wyspa Gilma – Giżycko
Weście na widokową wieżę ciśnień w Giżycku

Środa 03.05
Giżycko – AZS Wilkasy
Wykwaterowanie

Jak to wygląda w praktyce?

rejs w praktyceSpotykamy się wszyscy w sobotę w porcie i zakwaterowujemy się na jachtach.

Na nich mieszkamy całe pięć dni, na nich też śpimy i przygotowujemy posiłki.

Następnego dnia wypływamy z portu i nocujemy w innym miejscu.

Nigdy nie jesteśmy na wodzie bez przerwy dłużej niż cztery godziny.

Na obiady spływamy do lądu.

W portach znajdują się sanitariaty i prysznice (koszt za jeden prysznic to około 12-15 zł).

Kogo zapraszamy?

rejs żeglarski studencki mazury

Zapraszamy studentki i studentów wszelkiej maści oraz każdego, kto ukończył 18 lat. Doświadczenie żeglarskie nie jest potrzebne, mimo że zawsze mile widziane. Sprawimy, że każdy przeżyje niezapomnianą przygodę, a takich ludzi jak pod żaglami nie spotkasz nigdzie indziej!

Kto zaprasza?

krzysztof osóbka
Krzysztof Osóbka – Instruktor Żeglarstwa PZŻ związany ze Szkołą Żeglarstwa PuntoVita od 7-ciu lat. Na początku jako Młodszy Instruktor, a od 2013 r. jako KWŻ dzieli się swoją pasją do żeglarstwa. 28 turnusów szkoleniowych z czego 20 jako Kierownik.

Organizator Turystyki, Wychowawca Kolonijny, Kierownik Placówek Wypoczynku Dzieci i Młodzieży.

Choć zna Mazury jak mało kto, Kraina Wielkich Jezior nie przestaje go fascynować. Ciągle poszukuje nowych pomysłów na wyprawy.

paweł szczodrowskiPaweł Szczodrowski – Najmłodszy członek kadry, student biotechnologii na Politechnice Gdańskiej, podczas wakacji instruktor żeglarstwa, poza sezonem zapalony maniak rocka i bluesa, gitarzysta z powołania, w sezonie żeglarskim czołowy szantymen. Kocha Mazury za niepowtarzalny klimat i piękno natury, lecz sprzedał serce morskim wyprawom, które jego zdaniem wyciągają z człowieka najlepsze cechy charakteru. Na jachcie ceni porządek, obowiązkowość, lecz jego łajba nie może istnieć bez dobrej atmosfery, śmiechu i dobrego humoru.

barbara żaczekBarbara Zaczek – Studentka romanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonatka literatury i języków obcych. Wolne chwile przeznacza na pływanie na basenie oraz eskapady z psami po podkrakowskich lasach. Żeglarstwo poznała przez przypadek, ale momentalnie się w nie wciągnęła.

Zawsze znajduje wyjście z trudnej sytuacji i zna sto sposobów na ściągnięcie jachtu z mielizny. Choć sama nie śpiewa za często, uwielbia siedzieć wieczorami przy ognisku słuchając dźwięków gitary i obozowego szantowania. Na jachcie ceni miłą atmosferę i dobrą kuchnię (co bywa nie lada wyzwaniem dla załogi!). Marzy, by mieć na pokładzie własnego psa do podawania cum.

michael freyMichael Frey – Student Mechaniki i Budowy Maszyn Politechniki Śląskiej, Młodszy Instruktor Żeglarstwa, Instruktor Pływania i Ratownik Wodny. Z wodą związany od dziecka, nic więc dziwnego, że wakacje spędza na Mazurach, w których jest zakochany, chociaż za rejs na morzu oddałby ostatni grosz.

Poza tym miłośnik wędrówek górskich oraz gry na gitarze. Uwielbia szanty zarówno przy ognisku jak i podczas pracy na jachcie. Często można spotkać go z książką lub gitarą. Wychodzi za założenia, że na pokładzie ma panować zawsze porządek i spokój, a przy tym dobry humor oraz miła i rodzinna atmosfera.

Dlaczego zapraszamy?

Sezon letni to dla nas za mało! Mazury najpiękniejsze są zanim nadciągną na nie tłumy turystów. Wiosna jest prawdziwym czasem koneserów żeglarstwa! Właśnie dlatego zaczynamy już w maju, kiedy można poczuć prawdziwy charakter Krainy Wielkich Jezior.

Co koniecznie zabrać na studencki rejs żeglarski?

Pogoda wiosną bywa kapryśna, dlatego poniżej znajduje się lista rzeczy niezbędnych do zabrania na majówkę pod żaglami:co zabrać na majówkę żeglarską

 • Ciepły śpiwór
 • Nieprzemakalna kurtka i spodnie
 • Kalosze (z białą, nierobiącą śladów podeszwą)
 • Czapka i szalik
 • Ciepłe ubrania – sweter/bluza/odzież termiczna
 • Kilka par grubych skarpet

Uwaga! Wyżywienie nie jest uwzględnione w cenie. Załoga składa się na kasę pokładową, z której kupowane jest zaopatrzenie dla całej załogi i sternika. Sternicy podpowiedzą jakie produkty najlepiej wybrać.

Cena majówki studenckiej: 450 zł/os.

Zgłoszenia:

Michał Stępka

tel. 501 177 487 

email: michal@puntovita.pl

Stronw www: www.puntovita.pl

Odszukaj nas na Facebook!

Kliknij ‘wezmę udział’, udostępnij znajomym i uzyskaj 5% rabatu!

Print Friendly, PDF & Email