Jak podróżować i być niezależnym od miejsca pracy

Jak podróżować i być niezależnym od miejsca pracy

Obecnie coraz więcej osób podróżuje bez przerwy od pracy i na okres dłuższy niż urlop dwu albo trzytygodniowy. Z zewnątrz wydaje się, że dosłownie żyją w podróży, z sukcesem łącząc je nie tylko z pracą, ale także relacjami rodzinnymi. A jak to wygląda naprawdę?

Praca najczęściej kojarzy się osobom z nudnym harmonogramem pracy w biurze i długo wyczekiwanym urlopem 1-2 razy w roku. Wiele osób spotyka się ze stereotypem, że praca zdalna nie jest poważna i potrzebna jest stabilność. Są zawody, które pozwalają pracować z dowolnego miejsca na świecie, znaleźć czas na odpoczynek i cieszyć się swoim zajęciem.

Kto może pracować zdalnie

Pracę związaną z podróżami najczęściej wybierają osoby, które nie tolerują monotonii i nudy. Wiele osób latami pracuje w niekochanej pracy i dopiero po pewnym czasie decydują się na zmianę swojego życia – na pracę i podróże. Kariery związane z podróżami lepiej wybierać:

  • Ludziom, którzy nie mogą długo usiedzieć w jednym miejscu, chcą ciągle się przemieszczać, zwiedzać inne kraje, zawierać nowe znajomości;
  • Tym, którzy nie lubią rutynowej pracy biurowej i którym jeden wakacyjny wyjazd to za mało;
  • Osobom, które marzyły o połączeniu pracy z hobby;
  • Odważnym, żądanym przygód i spragnionym przygód.

Pracownik nie powinien mieć „bariery językowej” i nie powinien wstydzić się hoteli, wynajmowanych mieszkań. Niektórym trudno jest przyzwyczaić się do nowych miejsc, spędzić noc poza domem. W takim przypadku należy odmówić podróży służbowych i podróży w ogóle. Praca w podróży powinna sprawiać radość i „ładować” osobę za nowe osiągnięcia. Istnieje kategoria ludzi, którzy chcą radykalnie zmienić swoje życie. Niektórzy nie są zadowoleni z pracy, inni nie są zadowoleni z życia osobistego. W takim przypadku warto spróbować wyjść ze swojej strefy komfortu i wyruszyć w podróż, jednocześnie zarabiając na życie.

Freelance

Prawie wszystkim znana praca freelancer ma jedną bardzo poważną zaletę i jest to swoboda poruszania się. Zamiast porannych korków w drodze do pracy i godzin pracy od 9 do 17, możesz swobodnie podróżować po świecie. Śniadanie na wybrzeżu i kolacja w kawiarni w historycznym centrum europejskiego miasta – na to może sobie pozwolić każda osoba, która wybrała drogę freelancera.

Przegląd zawodów

Odpowiadając na pytanie, czym zajmują się freelancerzy, należy zauważyć, że tego rodzaju działalność trudno nazwać pełnoprawnym zawodem. Bardziej poprawne jest określenie freelancingu jako sposobu interakcji między pracownikiem a pracodawcą. Prawdziwiej i znacznie częściej – kilku pracodawców.

Specjalista SMM

Angielski skrót SMM oznacza Social Media Marketing, co tłumaczy się jako promocja towarów i usług w sieciach społecznościowych. Liczba i popularność tych ostatnich stale rośnie, co sprawia, że ten format kampanii reklamowych jest bardzo skuteczny.

Co on robi?

  • Tworzy posty;
  • Ich rozmieszcza;
  • Pełna obsługa grup, stron publicznych lub blogów;
  • Komunikacja z użytkownikami;
  • Uruchamia różnych działań w celu przyciągnięcia użytkowników do grupy itp.

Fotograf

Zawód fotografa jest zasłużenie uważany za jeden z najbardziej tradycyjnych dla freelancingu. Faktem jest, że najwyraźniej pokazuje główną różnicę między tym formatem interakcji z klientem – swobodą. Fotograf może pracować na różnych warunkach – poprzez wymianę poprzez sprzedaż zdjęć na dowolny temat lub poprzez osobisty kontakt z klientem i bezpośrednią obecność na jakimś wydarzeniu – sposobów organizacji i prowadzenia działalności zawodowej jest wiele.

Co on robi?

Odpowiedź na pytanie zawarte w podtytule jest dość prosta: fotograf robi zdjęcie. Najróżniejsze – tematyczne, bezpłatne, osobiste, rodzinne, ślubne itp. Najważniejszą rzeczą wymaganą do prowadzenia działań jest sprzęt. Wielu początkujących specjalistów korzysta ze zwykłych smartfonów, a po uzyskaniu pierwszych efektów kupują profesjonalny sprzęt. W tym – w formie zarobków, które szybko mogą stać się bardzo znaczące.

Android deweloper

Programowanie obejmuje wiele obszarów działalności, a niemal wszystkie z nich można wykonywać samodzielnie.

Co on robi?

Głównym obszarem działalności Android Dewelopera jest tworzenie różnorodnych programów (aplikacji, gier itp.) na smartfony korzystające z tego systemu operacyjnego. Zapotrzebowanie na takie oprogramowanie szybko rośnie, podobnie jak zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów. Cechą charakterystyczną tego zawodu jest możliwość pracy zarówno całkowicie dla siebie, tworząc własne aplikacje, jak i dla klienta realizując jego zadania. Innymi słowy, Android Deweloper świetnie nadaje się do pracy na pełen etat.

Wniosek

Freelancing to popularna forma prowadzenia biznesu. Jej głównymi cechami są brak stałego zatrudnienia, praca zdalna, wykonywanie jednorazowych zadań, kilku pracodawców i swobodny grafik pracy.

Najpopularniejsze obszary freelancerów to: programowanie, SMM specjalista, fotografia, szkolenia i korepetycje, doradztwo, księgowość itp.

Praca jako freelancer pozwala rozwiązać kilka ważnych zadań jednocześnie – od uzyskania przyzwoitych dochodów po udaną samorealizację.

Print Friendly, PDF & Email
rejsy, szkolenia i obozy żeglarskie Puntovita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Justyna Stępka, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Szkoła Żeglarstwa – PuntoVita mgr Justyna Stępka, dane kontaktowe: https://puntovita.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.