Kursy, rejsy i obozy żeglarskie - Szkoła Żeglarstwa PuntoVita

profesjonalne żeglarstwo PuntoVita

Ekipa Szkoły Żeglarstwa PuntoVita z portem macierzystym w Giżycku na Mazurach już od 11 lat zajmuje się kompleksową obsługą rejsów, szkoleń i obozów żeglarskich oraz motorowodnych z patentem. Organizujemy kolonie i rejsy jachtem po Mazurach, wodach Bałtyku, czy Chorwacji. Pociąga Cię żeglarstwo i jachting? Zapraszamy do nas w 2021 roku!

Jesteśmy wiodącym organizatorem turystyki żeglarskiej w Polsce.
Wysoki poziom naszych usług pozwolił nam na zdobycie na przestrzeni lat rzeszy stałych oraz zadowolonych klientów. Imprezy organizowane przez nas charakteryzuje zawsze wysoki poziom bezpieczeństwa, niezapomniana, przyjazna atmosfera i niepowtarzalny klimat.

Z nami żeglowanie to czysta przyjemność!

3 najlepsze oferty żeglarskie - Mazury lato 2021


Rejsy szkoleniowe z patentem po Mazurach, Bałtyku oraz w Grecji - sezon 2021!

Żeglarstwo dla każdego


Oferta żeglarska na sezon 2021


Obozy żeglarskie dla dzieci, młodzieży, studentów i dorosłych!

Kursy, rejsy i obozy żeglarskie dla dzieci i młodziezy

Naszą domeną są szkolenia oraz rejsy żeglarskie dla dzieci, młodzieży, studentów oraz dorosłych. Dzięki naszej działalności każdego roku około 300 młodych adeptów zdobywa uprawnienia na Patent Żeglarza Jachtowego.

Organizujemy kolonie i rejsy jachtem na życzenie klienta: indywidualne, rodzinne, grupowe oraz wycieczki szkolne. Tworzymy kompleksowe oferty dostosowane do Waszych potrzeb w wybranych przez Was terminach.

Posiadamy również zarejestrowany w ministerstwie ośrodek egzaminacyjny na patenty żeglarskie oraz motorowodne. Z nami w trakcie żeglowania połączysz pasję, naukę i wypoczynek!

Poradnik żeglarski PuntoVita

Załogant i sternik

Załogant i sternik – kim są?

Sternik, skipper czy kapitan? Jak nazywa się osoba prowadząca jacht? Funkcja ta jest różnie nazywana w zależności od jednostki i akwenu po jakim żeglujemy. Wyjaśnimy kilka żeglarskich pojęć, w tym załogant i sternik, a także powiemy, czym różni się załoga od pasażerów.

czytaj dalej

Jak zostać żeglarzem jachtowym? Z nami złapiesz “bakcyla”!

Jak zostać żeglarzem jachtowym? Z nami złapiesz “bakcyla”!

Sezon letni to dobry moment na różne aktywności na świeżym powietrzu. Ciepłe dni sprawiają, że wiele osób wybiera się na rower, rolki, spacer czy spędza czas nad jeziorem. Lato to również szczyt sezonu dla żeglarzy. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś/zastanawiałaś się jak znaleźć się na pokładzie jachtu, ten artykuł jest dla Ciebie. Z tego właśnie artykułu dowiesz się, jak zostać żeglarzem.

czytaj dalej


Czytaj bloga żeglarskiego